arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj. Je tady prosím někdo,kdo se tam chystá? Konkrétné na fakultu humanitních studií..a kdybych měla moc velké štěstí,tak na obor Němčina pro manažerskou praxi?. Jsem totiž jako vždy uplně bezradná a potřebuju radu.. Vždycky,než se v nových místech rozkoukám,tak jsem uplně zmatená a vypadám jako nejaký hlupák,který zrovna třeba na te skole nemá co delat,když nic nechápe.. Ale me to všechno tak po mesící přejde až se rozkoukám. Ted mám jen problém se sestavováním rozvrhu.Vím,že mužu napsat na studijní,ale nechci se ptát na stupidní dotazy,které určite každý normální človek chápe a které jiste po dvou vteřinách pochopím i já. Ted momentálne mám jen strach,že to udělám nejak blbě,celý ten rozvrh. A potom taky moc zlín neznám a vyučování probíhá v různých budovách atd atd.. prostě jsem člověk,který stresuje z nových věcí a hodilo by se mi pár rad a podpora..

arrow
profile_image
Straccaa
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No já studuju na UTB na fakultě humanitních věd, ale poze kombinovanou formou, ne denní a jiný obor. Ale tak třeba dokážu poradit.

Ahoj Nějakého známého do začátku na UTB neznáš, že by ti pomohl se zorientovat a tak... Já jsem teda na FaME, letos jdu do druháku, ale s těma základníma věcma určitě poradím

Cituji Peg: Vždycky,než se v nových místech rozkoukám,tak jsem uplně zmatená a vypadám jako nejaký hlupák,který zrovna třeba na te skole nemá co delat,když nic nechápe.. Ale me to všechno tak po mesící přejde až se rozkoukám.

To jsou úplně všichni, kteří nejsou původně ze Zlína (ani já jsem nebyla vyjímka ) Opravdu se není čeho bát, tady je dislokace budov i s popisy.. Mám dojem, že FHSko má hodiny nejčastěji na U10 a u nás na FaMEčku - U2.

Cituji Peg: Ted mám jen problém se sestavováním rozvrhu.

Jak se na portále dostaneš k předzápisu určitě víš Neměly by se ti časově krýt cvičení a semináře, které jsou povinné, přednášky se ti krýt můžou. Určitě je ale lepší, když i ty přednášky nějak dobře zakombinuješ, protože na prvních vždycky přednášející říkají ty základy - o čem předmět je, jestli budou seminárky, jak bude vypadat zápočtový test a jak zkouška, atd..
Jak najdeš předmět, který si máš zapsat, to víš? Je dobré si rozvrh sestavit už před samotným předzápisem - a NAPSAT si ho někam na papír, protože ty místa se hodně rychle plní (abys nemusela tvořit v rychlosti až na místě..). A rozhodně doporučuju si přivstat a opravdu být od těch 8, nebo kdy vám ten předzápis začíná v prváku je to nejvíc na pohodu, ti lidi to ještě moc neznají a jde jim to pomaleji, takže každá výhoda dobrá

Nemusíš se bát naplánovat si 2 semináře nebo cvika hned po sobě, sice je u nich napsaný čas např. 9-10, ale končí se 9:50. Nebo dvouhodinovka dejme tomu 13-15 končí 14:40.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Petitsoleill: Jak najdeš předmět, který si máš zapsat, to víš?

No to právě nevím Děláme to normálně přes net ..Otevírá se to v 8. hodin 10. srpna.. Jenže jak si mám ten rozvrh napsat předem,když tam zatím není nic o tom kdy ty přednášky,cviceni a semináře jsou?..Je tam jen vypsané kolik mám za ty tři roky..povinných,povinně volitelných atd. předmětů..Potom je tam vypsané doporučení,které v prváku,které ve druháku a jeste je tam semestr a kolik musím mít cviceni,seminářu atd.. Jenže nevím,které předmety zapsat a myslela jsem,že třeba alespon pár dnu dopředu tam nekde zobrazí v kolik hodin co je.. abych si to už nejak mohla uspořádat. Při zápisu nám ve zlíne rekli jen že všechno se tam ukáže otevře a vše najdem v pruvodci prváka.. V pruvodci není nic a v portálu zatím taky ne.. A to jsem sedela hned v prvni řade a vše si psala,takže jsem opravdu nic duleziteho nepřeslechla..

Cituji Peg: Jenže jak si mám ten rozvrh napsat předem,když tam zatím není nic o tom kdy ty přednášky,cviceni a semináře jsou?

Tak já to zkusím popsat podle toho, co se mi na portále ukazuje, OK?
Dáš "předzápis" a vyjede ti vpravo taková Struktura studijního plánu. Pod ní je "povinný cizí jazyk", "sportovní aktivity", "blok C - volitelné předměty", "interuniverzitní studium v angličtině", atd. atd. mě to končí "Blok A2 - specializace podniková sféra", ale ty tam budeš mít něco jiného určitě Ještě vidíš, že před každým výukovým "blokem" máš nějaké písmeno A, B, nebo C. Předměty A jsou povinné, B povinně volitelné - kolik si jich musíš během studia na UTB zapsat někde najdeš, bude to kolem 4. C předměty jsou dobrovolné.
Ještě k tělocviku - sportovní aktivity se zapisují tuším 16.9.-23.9. - rozvrhy se dělají až podle studentských předzápisů (kdy má nejvíc lidí volno).

Teď k samotnému zápisu:
Klikni na ten "povinný cizí jazyk" a vpravo ti to ukáže předměty v nabídce. Když máš tu němčinu jako hlavní, zajímá tě zkratka "UJ/PEN1A" (nejspíš, nejsem si jistá, je možné, že to máte trochu jinak). Každopádně: vždycky se podívej na rok, musí tam být 1 a ZS jako zimní semestr. Když klikneš na tu zkratku předmětu, ukáže ti to už časy, které jsou na výběr. Ukazuje se i to, kolik ještě zbývá volných míst.
Pak normálně pokračuj na "A1 - povinně volitelné předměty". Stejně tak "Blok A2" - pokud ho tam máš. Je dobré si už v zimáku vybrat nějaký béčkový předmět, první semestr je nejlehčí, a 1 předmět navíc určitě nebude taková zátěž.

Když se nad tím zamyslím, lidi na FHS nemůžou mít vzhled portálu úplně jinak než FaME, takže doufám, že ty základní věci tam objevíš

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Petitsoleill: No takže bohužel..já tam mám jen
A-povinne předmety
B-povinně volitelne
B-sport
C-dobrovolné

a to je vše co mám na te strance napsané..když je rozkliknu,tak se mi sice ty povinné ukážou..ale jsou tam uplne všechny na tři roky..a neni u nich napsané nic moc podstatneho..
No doufám,že tam ještě třeba přes týden něco přidají

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Petitsoleill: Takže děkuji nakonec mi to slo rozkliknout ale až tento týden..rozvrh už mám...akorát ted mi ještě nejde zapsat žádný povinně volitelný ..A nemám tam žádný termín,nevíš jak to je? dekuji

arrow
profile_image
Lucyk
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Peg: Někdy UTB ty předměty do portálu pouští postupně, takže bych ještě čekala
Do kdy máte povolený zápis?

arrow
Neprodává v Bazaru

do konce srpna.. jojo ještě počkám.. Ty povinné se mi taky otevřely až na poslední chvilku .)

arrow
profile_image
Lucyk
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Peg: u UTB člověk nikdy neví ještě s nimi zažiješ určo hromadu "radostných" chvilek

arrow
profile_image
danya
od 11. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná je to teď už zbytečné psát, ale myslím, že předzápis je dobré udělat co nejdřív - vychytáš nejlepší termíny a třeba i lepší učitele, takže se určitě vyplatí si přivstat a vydržet, než se portál uráčí rozjet (po počátečním přetížení, protože na utb obvykle inteligentně začíná předzápis pro několik fakult ve stejný den a hodinu..)

arrow
profile_image
heluš01
od 13. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s docházkou na výuku při kombinované formě? je povinná, nebo je nutné splnit určité procento? Protože výuka probíhá jak s pátek tak v sobotu, no právě se mi jedná o ten pátek tak to bych určitě nejezdila, tak zda si to nějaký přednášejísí zapisuje a pak Vás nepřipustí te zkoušce.

Díky za info

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené