arrow
profile_image
ladybird664
od 14. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím všechny zdejší přispěvatele a přispěvatelky. Ráda bych se zeptala, zda někdo nemáte zkušenost s podobným problémem, jaký právě řeším. Před měsícem jsem měla poměrně banální úraz, při kterém jsem si ovšem zlomila kořen horní jedničky a bylo nutné kořen i se zubem odstranit. Byla jsem vybavena jakousi zubní náhradou s poučením, že je nutné nechat dáseň cca 6 - 8 týdnů hojit a pak teprve rozhodnout o způsobu řešení (můstek nebo implantát). Mám ale vážnou obavu z toho, že dáseň během hojení výrazně ustoupí, a až přijde řada na stabilní řešení, budu mít okraje dásně u jedniček ve velmi rozdílné rovině. Zubař mi řekl, že to šikovná laborantka zvládne vyřešit a tím diskuze skončila. Osobně jsem trochu skeptik.. A děsí mě představa, že přetrpím pár měsíců, abych pak zjistila, že potřebuji další úpravy dásní (např. doplnění kosti) a dala si dalších pár navrch jako bonus. Zuby jsou pro mě z estetického hlediska dost citlivá záležitost a dost tím trpím. Už nyní je to rozdíl cca 5mm a ještě se pravděpodobně zvětší. Když jsem chtěla upravit mezeru mezi zuby, která ani zdaleka nedosahovala těchto rozměrů, docela jsem narazila. Co myslíte? Mám pokorně čekat, nebo zkusit jiného odborníka či zařízení? Jinak jsem s mým lékařem velmi spokojena, jeho péče je stoprocentně bezbolestná, včetně resekcí a extrakcí, je to vynikajicí stomatochirurg, ovšem nejsem si jista dostatkem estetického cítění. Když mi naposledy lepil spadlou korunku, přilepil mi ji nakřivo.. Na vedlejší jedničce mám zatím provizorní korunku, která se samozřejmě bude upravovat zároveň se zmiňovaným zubem. Ocením jakoukoliv radu. Děkuji a všem krásný den.

arrow
profile_image
rosička
od 21. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, pokud by se udělal můstek dřív, než se dáseň definitivně zhojí, vznikla by ti mezi náhradou a zhojenou dásní mezera, která by vadila esteticky i funkčně- lezlo by ti do ní jídlo. Opravdu se musí nechat rána hojit minimálně šest týdnů, nic jiného, než pokorně čekat, ti nezbývá a každý jiný odborník ti řekne to samé. Zkušená laborantka doplní chybějící část dásně tzv. epitézou- zkus si o tom něco najít na netu. Tak ať ti to dobře dopadne!

Jak píše rosička ,je nutné ránu nechat zhojit ,kost by se z části měla zhojit a jak ti říkal doktot,pokud tam budeš mít mezeru ,tak laborantka si s tím poradí ,můstek pak bude nacementován hodně těsně u dásně ...věř mi dělám sestru na zubním mám 7 letou praxi

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené