arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, za 2 týdny jdu na svatbu (jako host) a mám v plánu si vzít dlouhé jednoduché splývavé šaty v barvě královská modř. Jenomže každý komu jsem o svém záměru řekla mi tvrdil, že na svatbu jsou dlouhé šaty nevhodné (mimo jiné i kvůli nevěstě nebo co) a mám si raději vzít krátké nebo po kolena. Je to tzv. velká svatba (kostel, více než 100 lidí) takže dle etikety jsou dlouhé šaty vyloženě vhodné a v těch mojich se cítím dobře, ikdyž myslím, že budu jediná (kvůli nynějšímu trendu mít co nejkratší šaty). Zajímají mě vaše názory a zkušenosti ze svateb. Díváte se na někoho v dlouhých jako na přehnaně oblečeného?

Přikládám fotku šatů v podobném stylu.

AStevensSimple01.jpg

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Svatba je odpolední společenská akce, takže se spíše hodí koktejlová délka. Do kostela musí zakrývat kolena a ramena. Dlouhé šaty jsou opravdu trochu moc.

arrow
profile_image
Nina91 mojeid
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky si myslím, že dlouhé šaty jsou trochu moc a navíc královská modř je dost výrazná. opravdu bys na sebe mohla strhávat pozornost a to se na svatbě nehodí - pozornost má zůstat hlavně nevěstě. přehodnoť to, nebo se jí zeptej. pokud to nebude vadit jí, tak si je vem.

Taky si myslím, že koktejlky budou vhodnější...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noeud: na svatbu jsou dlouhé šaty nevhodné

A mají pravdu.Do kostela bys neměla mít holá ramena a na odpolední akci si vezmi šaty kratší,společenské a ne šaty na ples.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: ne šaty na ples.

Na ples rozhodně nejsou, na to jsou příliš jednoduché. Řekla bych, že jsou spíše letní než plesové.
Každopádně díky za názory, ikdyž mě pořád zaráží, že etiketa dlouhé šaty na velké svatbě přímo určuje. Ale asi se mění doba...

arrow
profile_image
mineee
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za mě ano. Minulý rok jsem na svatbě kamarádce (byla jsem ji za svědka) měla dlouhé šaty letního typu. Dopředu jsem se ji teda ptala, zda ji to nebude vadit a říkala, že by ji ani nenapadlo, že by to bylo nevhodné, či by ji to mělo nějakým způsobem vadit. Pak tam ještě byla jedna její kamarádka v dlouhých šatech, také letních. Blbé by mi přišlo, kdyby to byly šaty plesové, ale na dlouhých letních nevidím nic špatného.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noeud: Na ples rozhodně nejsou, na to jsou příliš jednoduché. Řekla bych, že jsou spíše letní než plesové.

No upřímně na obrázku jsou šaty nic moc,ale v galerii plesových by se našly tady na omlazení i horší.
Tak možná máš asi nějaké jiné ale jestli jsou na zem,tak nevím no někdo asi nosí šaty na zem ven v létě,to je fakt.A na ples si vezme top těsně pod zadek,na svatbu taky.
To se tebe asi netýká,ale když už si ty šaty vezmeš,tak něco přes ta holá ramena.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: když už si ty šaty vezmeš,tak něco přes ta holá ramena.

Určitě mám koupené šedé sako. Kdyby nebyly jiné důvody tak už jen ta zima v kostele brrr

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pekná hlúposť!! Mala som na svadbe už asi 3x dlhé šaty a nijak mi to okázalé neprišlo práveže nikdy by som nešla na svadbu v koktejlkách.....dokonca som bola na svadbe kde bol dresscode, dlhé šaty......
Samozrejme, ak nie som pozvaná na zábavu, ale idem len do kostola, vtedy beriem koktejlky

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noeud: etiketa dlouhé šaty na velké svatbě přímo určuje. Ale asi se mění doba...

JA SOM JEDINE ZA DLHÉ!

arrow
profile_image
Lorrina
od 17. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně přijdou v pořádku, šaty hostů by neměly zastínit nevěstiny, což asi nehrozí. Nejsou to plesové šaty, takže podle mě si je klidně vzít můžeš.

arrow
profile_image
Martina77
od 24. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

73

Minulý rok jsem na sestřině svatbě jako svědek měla dlouhé šaty. Zeleno modré výrazné barvy, zlatý pásek a sandály. Do kostela jsem si dala bílé sako. Nikoho jsem se neptala, dlouhé jsou podle mne vhodné, určitě lepší než mini.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Za mě určitě ano! Moc nerozumím tomu, proč ne. Šaty vypadají jednoduše a s pěknými doplňky budou hezké.

arrow
profile_image
Ilsa
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to čistě otázka konvencí, na Slovensku se na svatby nosí dlouhé, u nás krátké. Odlišit se určitě není faux pas, ale budeš na sebe strhávat pozornost a je otázkou, jestli o to stojíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené