Mám dotaz

V nejibližší době rozšířím řady "plechových úsměvů" a obávám se jednoho - vím prokazatelně o dvou kazech, které bude zapotřebí vyvrtat. Bohužel mi to dost koliduje s nazením kruhů a patrového třmenu na zadní zuby, navíc ty kazy jsou na těchto zubech.
Bude lepší napřed odvrtat kazy, a pak nasadit kruhy, nebo lze vrtat i s nimi? Resp. i po nasazení zámečků, čili komplet fixů, či je to problém? Platí i pro výměnu plomb atd.

Máte zkušenost?

Mě ortodontista doporučil nejdřív kompletní revizi chrupu s rtg a případnými plombami a až po té nasazení fixů.

saluska
no právě u mne se toto vůbec neřešilo!
Musím to řešit takto sama, a ptám se - nechci nic zanedbat, aby mi je nemuseli sundávat a zase nandávat.....

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Rozhodně radši nejdřív vrtat a pak nasazovat. Moje zubařka říká že jakmile má člověk v puse něco cizorodého (tedy rovnátka) tak se bakterie "zblázní" a pravděpodobnost kazu je větší.......takže rozhodně nejdřív udělat revizi (rozhodně není na škodu zajít i na dentálku a nechat si vycídit zuby) a pak teprve nasazovat rovnátka.....

arrow
profile_image
tazmnec
od 14. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Snažím se předejít kazům s rovnátky,používání Elmex gelu se,ale stejně určitým bolestem a případně špatně udělané plomby se neubrání.Nejprve mi začla dělat horní čelist.Spodní jsem si nechal znova zrevidovat a zkontrolovat a budu moci jít zítra na spodní patro po 5měsících co se mi horní čelist před rovnátky roztahovala Hyraxem a poté patrovým třmenem,který měl jen funkci stabilizaci stoliček.
Jedinný co mě momentálně vrtá ještě hlavou než jen odvrtáná spodní čelist jsou plomby docela blízko dásně a hrubost plomb.Snad plomby něco vydrží (moc nechtějí rentgenovat s rovnátky a zachovat zubařky už vůbec ne).

tazmnec
Elmex gel se může používat i s rovnátky? Nebrání ničemu?

Cituji tazmnec: Jedinný co mě momentálně vrtá ještě hlavou než jen odvrtáná spodní čelist jsou plomby docela blízko dásně a hrubost plomb.Snad plomby něco vydrží (moc nechtějí rentgenovat s rovnátky a zachovat zubařky už vůbec ne).

Přilepila ti rovnátka i na ty hrubé amalg. plomby? To se dělá? Asi jo, ale jsem zvědavá jaký ustojí plomba ten rovnátkový "tah"....

btw: Jak dopadlo nasazení těch fixů?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené