arrow
profile_image
ametyst
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím, bydlím v Anglii, mám základní účet u Lloyds. Chystám se domů, takže chci všechny peníze z účtu vybrat a účet zrušit. Jaká taktika je nejlepší pro výběr? Vybrat tady peníze v librách a v čr je proměnit na koruny, nebo je vybrat tady z účtu rovnou v korunách, nebo nějak jinka? Český účet nemám.
Je tu někdo kdo s tím má zkušenosti?

arrow
profile_image
modrá víla
od 6. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My si peníze proměnijeme vždycky až v Čechách,ale ne v bankách,tak je moc nízký kurz.Přítel si je minule proměnoval v Praze na Václaváku,za takovým podchodem,byla směnárna kde měli kurz skoro 30 korun,což bylo super.V bance byl kurz třeba jen 27 a když si pak spočteš o kolik nad tím tratíš,tak se to nevyplatí.
Jo a taky pokud si chceš peníze vyměnit až v Čechách musíš si přivízt jen britské libry,ostatní libry ti v Čechách nevymění,tak bacha na to.
Britské libry si můžeš vybrat v britských bankách(např. Halifax).

arrow
profile_image
Heja
od 5. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My jsme peníze vždycky vybírali v Anglii a tady měnili v nějaké malé směnárně. Záleží odkuď jsi. Převody jsme nedělali právě proto, že kdybychom to poslali na český účet, převedli by nám Kč na libry podle kurzu banky, který často není moc výhodný. Vybrat peníze z bankomatu by asi bylo komplikované, kdyby šlo o větší částku (a taky poplatky). Nevěděla jsem, že někde v Česku můžeš vybrat libry.

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem si peníze taky proměnila až v Česku. Otázka je, zda je proměnit všechny najednou nebo počkat, jak se bude vyvíjet kurz? Jak už bylo napsáno, tak převody na účet jsou méně výhodné. Jinak ten základní účet u Lloyds jsem si nerušila, mám ho otevřený už přes 2 roky, nechala jsem na něm nějaké peníze a když si něco objednávám z UK shopu, platím to z něj

arrow
profile_image
sussien
od 2. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem také vybrala ještě v Anglii a až v Čechách proměnila. Účet jsem nerušila, mimochodem taky mám Lloyds Výhoda je, že anglický účet je zdarma, žádné poplatky tak není důvod rušit.

arrow
profile_image
sussien
od 2. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Výpisy z účtu mi chodí také sem na českou adresu, vše bez problému No jo české banky se mají ještě hodně co učit...už jen ty nesmyslné poplatky apod. Ale to je do jiného tématu.

arrow
profile_image
ametyst
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Aha, takže já si to vyberu v librách a proměním až v ČR, dík za rady. Nad ponecháním účtu sem taky přemýšlela, ale nikdo mi tam peníze posílat nebude a převody z českého účtu na anglický jsou prý pěkně drahé, takže ho asi stejně zruším, protože ho potřebuju vybrat celý. Jo a nevíte jestli je nějaký limit hotovosti do letadla?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené