arrow
profile_image
Featherlike
od 27. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
narazila jsem na zajímavý článek, o jehož pravdivosti trochu pochybuji. I když bych byla velmi ráda, kdyby to fungovalo. Plomby zatím žádné nemám (ťuk ťuk), jen na stoličkách takové miniaturní dírky, které mi zubařka nechává tak, protože to kaz ještě není. Každopádně mám na ně nakročeno, takže bych se ráda zeptala, co si o článku myslíte, popřípadě jaké máte zkušenosti s alternativní/domácí léčbou zubních kazů.
Tady je odkaz na článek

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Featherlike: zajímavý článek

Ano, ten je vskutku zajímavý!

Cituji Featherlike: o jehož pravdivosti trochu pochybuji

Dobře děláš.

Cituji Featherlike: jaké máte zkušenosti s alternativní/domácí léčbou zubních kazů

Kromě fluoridace a účinného čištění chrupu zatím neexistuje nic, co by se dalo považovat za domácí léčbu kazů. Navíc fluoridace a hygiena mohou vyléčit pouze určitá počáteční stádia kazů. Lidově řečeno pokud je v zubu díra, spraví to už jenom vrtačka.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Odesláno 2x

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Featherlike: co si o článku myslíte

Kluk si neumí čistit zuby a rodiče dlabou na preventivní prohlídky. Chleba s máslem to nezachrání.

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Featherlike: jen na stoličkách takové miniaturní dírky, které mi zubařka nechává tak, protože to kaz ještě není.

Taky zajímavé...mně vždycky zubařka říkala, že lepší vrtnout miniaturní dírku, než se kaz rozleze....páč zlepšovat se to stejně nebude a pak tam budeš mít větší díru a tedy i větší plombu.
K tématu.....ne, o žádném alternativním vyléčení kazu jsem v životě neslyšela

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Featherlike: jen na stoličkách takové miniaturní dírky, které mi zubařka nechává tak, protože to kaz ještě není

A jsou bakteriálního původu (= kaz)? "Dírky" na zubech mohou být způsobeny i vadou skusu. Potom by se dalo pochopit, proč je zubařka neošetřuje.

arrow
profile_image
Rencorka
od 9. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nepletes si dírky s "carkama"? dírky by se vyvrtat měly,to druhé prý kaz neni

arrow
profile_image
tabletka
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že je to asi trochu sci-fi, ale bylo by to krásné. Už žádné vrtání zubů...nádherná představa

arrow
profile_image
Joliechoice
od 10. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Některé pražské kliniky nabízejí ošetření zubního kazu ozónem, ale jde to prý jen na velmi malé kazy a je to docela drahé.

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Malilinkaté kazy jdou zachránit i tím, že při čištění zubů tomu kazu věnujeme větší péči, tak jsem si i dva zuby zachránila od vrtání. + jsem používala elmex gelee.
Tlumočím to co jsem zažila u zubaře
A o tom článku si myslím, že je to trošku nesmysl

Holky takže každé ráno vyplachovat pusu olejem a máme zoubky jako perličky.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kaz způsobují bakterie a o vyléčení zubního kazu dost upřímně pochybuji.
Dá se však zubnímu kazu předcházet a pokud už se objeví, tak zpomalit či zastavit další zhoršování - účinný je to na to 3% peroxid. Nicméně stejně je třeba časem takové poškození zubu opravit.

arrow
profile_image
Švestička
od 11. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky se mi to vůbec nezdá. Co vedlo tu mámu k tomu, že nasadila zrovna tuhle léčbu? Jak se dostala k máslu a olejům? Já sním kvanta másla i oleje a stejně se vrtačce nevyhnu, i když se o zuby starám. Tohle bude určitě
výmysl.

arrow
profile_image
Sanny93
od 19. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Článek jsem si sice nepřečetla, ale vím, že existuje technologie, která ti "pozabíjí" kazové bakterie ozonem. Každopádně tímto zub vyléčený bude, ale už ti nikdy nikdo nenahradí tu prožranou sklovinu, takže se dá v budoucnu očekávat, že pokud budeš mít zase kaz, tak právě tam, jelikož tam zub není chráněný.
Ten přístroj, co tohle dělá moc zubařů v republice nemá... řekla bych že je napočítáš na prstech jedné ruky. Např. jeden z nich je tady u nás v Kroměříži.

Ahoj, mně moje zubařka u malýho kazu doporučila takovou specialni pastu. Název si teď nevybavím, ale dala se koupit jen v lékárně a měla se užívat 2x do týdne. Byla celkem drahá, ale mam pocit, že mi v závěru stejně ten zub vrtala....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené