arrow
profile_image
newjanie
od 2. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, letos končím obor všeobecná sestra a budu si muset najít práci. Nemám ale střední zdrávku a tím pádem ani žádné zkušenosti z praxe, všechno se budu muset učit od začáku a bojím se, že to nezvládnu. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli jsou tady nějaké sestřičky a jak to bylo u Vás když jste začínaly (nemám vůbec jistotu v odborných výkonech), jestli jste se taky tak bály a co Vám to pomohlo překonat?

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojda..pracuji ve zdravotnictví 30 let..začínala jsem ještě v dobách hluboké totality, první týden jsme sloužily směnu ve dvou, pak už sama i na noční a to bylo na oddělení i 28 pacientů...pokud nemáš jistotu v odborných výkonech-to je asi špatný-tohle tě měli naučit ve škole...já jsem třeba krev nabírala přislušníkům rodiny,samozřejmě kteří se mi nabídli,ale to už na škole... nepamatuji,že bych tápala v odborných výkonech...pokud tě něco zajímá,klidně se ptej, ráda odpovím

arrow
profile_image
newjanie
od 2. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Beby: Tak ne ze bych to nezvladla, krev je v pohode, pred chvili jsem pichala flexku a taky bez problemu, spis se ale bojim, abych neco nespletla, ale jeste me ceka hodne praxe, tak snad si tu jistotu jeste, nez tu skolu dodelam ziskam. Zajímalo by mě, jakýje přístup těch sester, které už tam jsou delší dobu, když příjdu těsně po škole, jestli třeba pomůžou nebo mě v tom nechají se topit. No a jestli si myslíš, že je lepší ze začátku zkusit třeba nějaké "lehčí" oddělení, jako třeba gyndu? Protože vím, že hodně nových sester u nás dávají na JIPky a ARA. I když tam zase mají méně pacientů no, asi si každý musí zkusit, co mu nejvíc vyhovuje.

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neznám dnešní sestry v nemáku, ptž tam již nepracuji. Dělala jsem 2 roky na JIP a pak 12 let na ZS...ted pracuji u PL....Nemyslím si,že by tě nějaká sestra nechala "topit" páč tady jde o zdraví pacienta a něvěřím,že by někdo byl tak lhostejný...mohu ti nabídnout, pokud děláš školu v Pardubkách,že bys mohla ke mne na kukačku-kdyžtak písni do SZ

arrow
profile_image
Eliss0
od 23. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Já jsem letos dokončila bakalářské studium v oboru všeobecná sestra...Nyní, i když studuji prezenčně navazující magisterské, mám zkrácený úvazek, avšak ne v nemocnici, ale v domově pro seniory. Práce mě moc baví, ale po škole chci zkusit něco jiného. Samozejmě, že hned po škole jsem si připadala v práci jako totální hňup, že nic nevím a neumím Ale do toho se časem praxí dostaneš. Ve škole je praxe poměrně dost, jde jenom o to být trochu aktivní a zkoušet se dostat k co nejvíce výkonům, protože ne všude jsou sestry, co tě nechají dělat odborné věci. Zažila jsem praxe parádní, kde mě pustili ke všemu, ale i takové, kde jsem pro sestry byla jen jako pomocná síla na převlékání postelí či dezinfekci nočních stolků Je to všechno o lidech, takže tomu dej čas a po škole uvidíš, jak to půjde

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené