arrow
profile_image
Daffy25
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky ahoj, zkusím to stručně.

V nové práci jsem od listopadu 2011. V prosinci jsem se od tchána dozvěděla, že nás celou rodinu pozval v červnu na dovolenou do Itálie a vše již zaplatil. V únoru 2012 jsem tedy šla za mistrem, aby si zaznačil, že v červnu od 7-18 potřebuji vyčerpat dovolenou. Nebyl problém. Ted skoro týden před odjezdem za mnou přišel, že to vypadá tak, že mi nebude moci dovolenou dát, jelikož netuší kolik bude práce a navíc je to mimo termín celozávodního volna (které je na přelomu července a srpna, mimochodem o tomto termínu jsme se dozvěděli před týdnem!). Prostě pořád nějaký problémy!

Smlouvu mám na dobu určitou do konce roku, 17 dní dovolené...

Zajímá mě jedna věc, můžu se nějak bránit?? Vím, že mi dovolenou musí odsouhlasit zaměstanavel, jde o to, že dovolená je zaplacená! Pokud by mě nepustil, můžu po něm chtít uhrazení dovolené? Protože tchán nás varoval, že pokud by se něco přihodilo chce po nás peníze, které do toho dal zpět nebo najít náhradníky

Jak to vidíte vy?

Pokud schválím dovolenou, zaměstnanec si zaplatí zájezd a já mu ji budu chtít zrušit, firma by musela proplácet jeho zaplacenou dovolenou. Pokud by nic zaplaceného neměl, mohu ji zrušit bez finanční náhrady. Ale netuším, zda to takto funguje ve všech firmách.

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Daffy25: Záleží jestli toto schválení máš potvrzeno. Protože pokud šlo jen o slovní, může to samozdřejmě zrušit, nebo říct, že si nic nedomlouval.

Jinak mimochodem řeš to opravdu co nejdřív. Toto ti nepokryje ani pojištění na storno zájezdu. Nevím se kterou CK letíte, ale třeba u němců nejde najít náhradníky, ale platí se celá letenka znovu - tzn. několik tisíc. České CK neberou náhradníky určitou dobu před odletem. Jak která. Pokud je to delší dobu před odletem, je tam většinou jen poplatek za změnu jména řádově několik set korun.

arrow
profile_image
maora
od 20. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kdyby sis od něj nechala schválit dovolenou na papír v té době kdy k tomu byl nakloněn a tak se to klasicky dělá, že jsou žádanky o dovolenou, tak teď by ti mohl alespoň zaměstnavatel zaplatit výlohy v plné výši jaké je storno zájezdu.
Ale takto... Nelze se proti jeho rozhodnutí nijak bránit...

arrow
profile_image
Daffy25
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mishka999:

Ahoj, takže pokud jsem to dobře pochopila, mohla bych se takto zkusit, v nejhorším případě, bránit...

Říct: buď mě dovolíte odjet tak jak jsme se domlouvali nebo mi dovolenou v zahraničí proplaťte a jsme si kvit?

Těžko totiž říct, jak to má ta moje firma. Obávám se, že v dnešní době má zaměstanavetel argumenty a takové ty "páky a okliky" na vše

arrow
profile_image
Daffy25
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vše bylo jen slovně, vůbec jsem netušila, že bude dělat takové problémy - to je fakt síla jak to dnes někde chodtí

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Daffy25: Pokud jen slovně tak to můžeš zkusit, ale počítala bych s horší variantou. V dnešní době to chce opravdu vše písemně.

arrow
profile_image
maora
od 20. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak od teď alespoň budeš vědět, že všechny důležité věci musíš mít černé na bílém.
Je mi to líto!! Zkus mu zahrát ještě na city... A charakter, když člověk něco slíbí, má to také dodržet!

arrow
profile_image
Daffy25
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

e, jak už jsem psala jen domluvou. Prostě jsem mu dala papír, kdy ji potřebuji a on si ho vzal, že si termín zapíše do kalendáře. Tímto to vše haslo...

Doufám, že to dobře dopadne

arrow
profile_image
Mautiiinka
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli to bylo jenom slovně tak se bojím, že nezmůžeš nic. Pokus se to s ním ještě domluvit a říct mu, že dovolená je už zaplacená. Ale jak už řekly holky, jestli si nepodepisovala žádnou žádanku a nic, tak ti to zamítnou může...

arrow
profile_image
Daffy25
od 3. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Daffy25:

Nechci ještě háze flintu do žita, budu doufat. Jak píšeš - pro příště budu chtít vše na papíře potvrzené. Zrovna náš mistr charakter není, tak nevím co jsem čekala...

Holky zatím tedy díky

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že by ti ji i dal, kdyby jsi měla dostatek dovolené. Jelikož, když máte celozávodní, tak jako u nás a nemáš dostatek dovolené, co bys sama v práci dělala, že? Já když mám 20 dní dovolené, a chtěla bych dovolenou mimo termín, proč ne, ostatně jak si to vyberu, záleží na domluvě. Ovšem vybrat si třeba 10 dní v červnu a potom přelom toho a toho, máme to taky tak, tak mi na rok nezbyde vlastně nic, jelikož se sem tam stane, že je nařízená povinná. Já nevím, zkusila bych se bránit o proplacení dovolené, ale záleží, či jsi tu dovolenou platila ty. Vím že u nás byl jednou problém, že jedna dívčina chtěla proplatit dovolenou, když jí ji nedaj a oni no tak jo, dones doklad. Doklad byl na jiné jméno a měla smůlu Připomíná mi to naší firmu, kde pracuješ??

Aha no tak slovní domluva, to ti taky může říct, že o ničem neví. U nás se každá dovolená sepisuje a tím pádem oficiálně "rezervuje". Obávám se, že moc šancí nemáš. Nejprv to s ním zkus opravdu po dobrém, případně se podívej, jestli nemáš něco o schvalování dovolené v pracovní smlouvě.

arrow
profile_image
Tomcalka
od 25. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Pokud máš zaplacenou dovolenou a dovolenou si hlásila musí tě pustit.

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tomcalka: Není hlásit jako hlásit. Přečti si co předešlé komenty.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené