arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem na stáži s Aisecem a hodnotím to jako dost negativní zkušenost. V životě bych s touto oranizací nejela znova. Zkrátka mám na Aiesec negativní názor, což oni rozhodně ví.
Dnes jsem zjistila od kamarádky, že ve vestibulu její univerzity viděla na propagační tabuli Aisecu papír, kde stáž já osobně vychvaluji - uvedli moje jméno.
Nikdy jsem s ničím takovým nedala souhlas a nic, co je na tom papíře jsem nevyslovila ani nenapsala.
Podle mě je takové jednání dost přes čáru a určitě i nezákonné.
Víte někdo, jak by se tahle situace dala klasifikovat z právnického hlediska?

A stalo se i někomu z Vás něco podobného?
Díky za odpovědi

arrow
Neprodává v Bazaru

Chápu,že to asi není příjemné obzvlášť když tvá zkušenost je negativní,ale podle mě ti třeba můžou říct,že to byla jiná "Nováková" přecejen shoda jmen je možná. Zase na druhou stranu nevím zda nemusí mít "důkaz" že to opravdu ta daná osoba řekla.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nikoletka2: jiná "Nováková"

Jasně, chápu jak to myslíš , ale v tomto případě je dokazatelné, že jsem v oné zemi byla první stážistka na pracovní stáži z ČR a celkově z celého světa druhá. Takže tady se na shodu jmen vymluvit nemohou.

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jsi ve smlouvě, kterou jsi s touto organizací předpokládám uzavřela, neudělila souhlas k užití jména a příjmení tímto způsobem, a je zcela zřejmé, že se jedná o tebe...tak se bránit můžeš. A to tak, že proti nim podáš žalobu, aby od neoprávněného zásahu do tvého jména upustili.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minnie Mouse: Pokud jsi ve smlouvě, kterou jsi s touto organizací předpokládám uzavřela, neudělila souhlas k užití jména a příjmení

...zahraniční společnosti mají toto určo ošetřené, nevěřím že by si ti jinak lajzli. Klidně to ani nemusí být přímo ve smlouvě, ale v nějakých všeobecných podmínkách apod.

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: ...zahraniční společnosti mají toto určo ošetřené, nevěřím že by si ti jinak lajzli.

Taky bych řekla.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji farahh: ...zahraniční společnosti mají toto určo ošetřené

Je to sice zahraniční společnost, ale ty centrály vedou mladí studenti. V mnoha případech, jak jsem měla šanci zjistit jsou to "děti". Tak snad to udělali v nějaké naivitě, že můžou všechno.

Ještě čekám na odpověď kamarádky, jestli je tam moje fotka. To už bych se opravdu hodně naštvala.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noeud: ale ty centrály vedou mladí studenti

to je možné, ba úplně pravděpodobné když je to společnost pro studenty, ale ti firmu nezaložili a nejspíš nebudou ani autoři závazných dokumentů

jooo sekta jménem aisec ....mám na ten název alergii neskutečnou
nevím no co bych dělala..každopádně bych si zjistila kdo to psal na tu tabuli atd...

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh: Ať to píše kdokoliv, pořád tu platí pravidlo, že smlouvy nesmí porušovat zákon a já tedy dost pochybuji, že v naší legislativě není zakázáno takhle zneužívat jméno nějaké osoby a lživě ji citovat.

Cituji calipsso: jooo sekta jménem aisec ....mám na ten název alergii neskutečnou

.......s tím musím asi bohužel souhlasit. :/ Někteří ti lidé měli strašně vymyté mozky a neuvěřitelně přihlouplé názory na celou tu jejich organizaci i na sebe. Kolegyně ze stáže se v zahraničí účastnila jejich národní konference a ty věci co popisovala......naprostá vymývárna. Ale na druhou stranu jsem poznala z Aisecu i několik moc fajn, schopných a rozumných lidí.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noeud: no pokud je někde v jejich např. podmínkách napsáno že účastník souhlasí s použitím jména pro marketingové účely (jak to mají u nás velké společnosti mají) - tak nic neporušili. Stačí ve smlouvě odkaz na ty podmínky.

Ale o tom bez znalosti všech dokumentů můžeme na diskuzi jen a pouze teoretizovat

Reaguji na noeud: no lidi co z nám co jsou v té sektě nebo byli tak jsou totálně...nevím jak to říct..zvláštní Jedna má bývalá kamarádka tam na nějaký čas byla a jak mi to říkala o vyprávěla o tom tak jsem si myslela svoje..děsná trapárna..další můj známý je totálně z jiné planety takže jemu to asi vyhovuje...

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji farahh: použitím jména pro marketingové účely

To si nejspíš pleteš se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely. Znamená to, že člověku můžou zasílat reklamní sdělení apod. V žádném případě nemůžou jeho osobu použít pro vlastní reklamu.

Tak problém nakonec Aiesec vyřešil a to i díky této diskuzi . Přišel mi omluvný email od místního presidenta Aiesecu. Psal, že absolutně netuší, jak se to mohlo stát. Všechny materiály s mým jménem stáhli a zničili.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na noeud: Určitě by nebylo v pořádku, kdyby to Aiesec nevyřešil. Tohle si nemůžou dovolit, to podle reakce ví i oni... Jinak myslím, že to je hned v občanském zákoníku, i kdybys v dokumentech svolila k využití svého jména, nemůžou tvé vyjádření upravit dle sebe a navíc své svolení můžeš odvolat:
"(1) Kdo svolil k použití písemnosti osobní povahy, podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu týkajícího se člověka nebo jeho projevů osobní povahy, může svolení odvolat, třebaže je udělil na určitou dobu." zdroj

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji sarlotka1: "(1) Kdo svolil k použití písemnosti osobní povahy, podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu týkajícího se člověka nebo jeho projevů osobní povahy, může svolení odvolat, třebaže je udělil na určitou dobu."

Perfektní, děkuji! Přesně tohle jsem hledala, ale nenašla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené