arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím Vás všechny, můj dotaz je jasný z nadpisu, mám v úmyslu zažádat zaměstnavatele (resp. mého přímého nadřízeného) o zvýšení mzdy. Pracuji u stávající firmy jak hlavní účetní. Firma má 150 zaměstnanců a pobočky jsou roztroušeny téměř po celé republice. V současné době jsme účetní jenom čtyři včetně mě a mzdové účetní. Pracuji jako "metodik", kdy nastavuji účtovací procesy a jsem "tahoun", protože firma se rychle rozrostla a slečna, která zde pracuje už 8 let nezná účetnictví a ani účty, .... . Když to vezmu v globále pracuje v účetním systému dalších dvacet lidí, kteří neví co se skrývá za jednotlivými "textovými kontacemi". Veškeré chyby a průšivihy mám k řešení já a navíc jednání se státními institucemi, dvakrát do roka školím pracovníky a seznamuji je s novinkami, vykazuji evidence majetku, intrastat, veškeré statistiky, podklady pro měsíční uzávěrky........, no a spoustu dalších věcí. V současné době mám mzdu 26 000hrubého a myslím si, že to není adekvátní mzda k mým vědomostem, zkušenostem, a zodpovědnosti, kterou nesu za správnost. Můj dotaz zní: je možné v této situaci zažádat o zvýšení mzdy minimálně o 5000 Kč? když se podívám na pracovní nabídky, tak pozice "hlavní účetní" se pohybují od 35 -40 tis. Kč. nebo to mám nechat být a jít hledat něco, kde by moji práci ocenili?
V současné době už toho mám na bedrech navaleno tolik, že nejím, nespím a nosím si práci domů na úkor trávení volného času s rodinou. Zapomněla jsem dodat, že studuji VŠ a jazyk. kurz. , mimo to i další školení v oblasti účetnictví z profesního hlediska.....
jo a ještě praxi mám 8 let a z toho 2 roky hlavní účetní
Za každý názor budu vděčná

arrow
Neprodává v Bazaru

no já bych asi sepsala co vše děláš a nechala si to potvrdit od svého nadřízeného pokud to není nejvyšší šéf, no anebo právě jemu ten soupis ukázat právě jemu a slušně mu to říct, že jsi ve společnosti ráda, ale myslíš si, že na své kvality jsi hodnocená hodně málo, na to jakou máš zodpovědnost a na své vlastní náklady se stále zdokonaluješ.
pokud by byli opravdu hloupý tak by ti nepřidali, ale dle mého je to slušnost ti vyhovět, protože určitě ví, že vyhodit tě by byla chyba když vše zvládáš bravurně a jak píšeš zaměstnávají lidi co jsou jim k ničemu když nerozumí dané problematice.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jdi si o zvýšení říct. Dle příspěvku jsi si vědoma, že jsi důležitá ve firmě, tak máš právo na to, požádat o zvýšení mzdy.
Doba nedoba...
Sebevědomý přístup a vědomí, jakou cenu sama máš, je to hlavní. Žádné doprošování, ale rozumný argument.
Držím palce

arrow
Neprodává v Bazaru

mě čeká diskuze s jedním managerem taky, už jednou sme to nakousli a výsledky zatím žádný..jsem v práci 3/4 roku, nyní dělám více než předtím, už sem se to naučila a plat stejný. to se mi nelíbí. tak mě čeká vyjednávání

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě prvně zažádej než zkusíš něco jiného.. Oni ti větší mzdu nabízet jen tak nebudou.. když já jsem šéfovi říkala, že bych chtěla přidat peníze tak mi říkal, že se diví , že jsem si neřekla dřív a že mi rád přidá..ale sám od sebe mi to samozřejmě nedal..proč neušetřit žezkus to navrhnou a když ti to zamítnou tak hledej jinde..Zkušenosti na lepší plat určitě máš

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děkuji za příspěvky půjdu do toho, i když je to taková "trapná" situace.
Možná mi to doteď tolik nevadilo - to nedocenění, ale když jsem se nedávno podívala na platy ostatních , bylo mi úzko. Firma přijala slečny na expedice a jako materiálové účetní a mají plat jako já (odkroutí si svých osm hodin) a tradá do víru "velkoměsta" chyby - nechyby, daně - nedaně.....

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Monus: pracovní náplň se mi změnila opravdu markantně, v současné chvíli můžu s čistým svědomím říct, že pracuju za tři lidi (plnohodnotně) a komu by se takovej b.l.b.e.č.e.k nehodil za stejný plat, s různými "jobovkami" se na mě obrací i majitelé společnosti, protože s programem, který máme umim pracovat nejvíc a vím, kde co vytisknout, opravit, napravit - zkrátka vyřešit ku spokojenosti všech zúčastněných.
Teď mi připadá, že si tu před vámi "honím triko", ale mám v sobě takový pocit úzkosti, zoufalství a nespravedlnosti......

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Monus: no to je jasný, s tím bych ani nešla, jen vím jak to je......

arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Monus: Každopádně tam musíš jít s tím, že vysolíš PROČ chceš přidat - co se změnilo že už nejsi ochotna pracovat za takové peníze

Souhlasím. Navíc dělám prakticky to, co ty (až mě děsí ta podoba), vč. dodělávání VŠ... a co se týká mzdy - přitvrdila bych být Tebou. Já se takhle naposledy právě prala o těch 5 tisíc, byl to boj, ale pokud je zaměstnavatel rozumný, tak Ti to projde. Záleží na stavu firmy, jak si vede a taky najít vhodný okamžik na rozhovor s nadřízeným.
Hodně štěstí !

arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě doplním, že dřív jsem tam taky trávila půl dne, nestíhala, nervovala se.... Teď, pominu-li aktuálně závěrky atd., tak už se tolik nehoním a navíc brzy budeme přijímat posilu, která mi taky uleví.

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Carnia: pro mě je to takové "ponižující" jít žádat o zvýšení mzdy (jsem trochu introvert - v této oblasti). ale nervy mám stále..... možná se čeká až mě "migne" a bude vymalováno . Tobě můžu jen závidět (v dobrým slova smyslu), že tě do budoucna čeká alespoň posila, já se žádné nedočkám. Někdy si říkám, že kdyby tam seděly "desetiletý děti" tak to vyjde nastejno. Dodneška jsem nepochopila způsob výběru lidí na tyto pozice, i když........... známosti dělají svoje (ale to zase není argument.......)

arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tento rozhovor odkládala několikrát a vždycky jsem si za to nadávala. Ta nepříjemná chvilka za to stojí. Pokud jsi si jistá, že si to zasloužíš, neváhej! Taky nejsem zrovna extrovertní typ, chce to klidně a jasně vysvětlit, PROČ si myslíš, že máš na zvýšení mzdy nárok.

Cituji zip: Dodneška jsem nepochopila způsob výběru lidí na tyto pozice, i když........... známosti dělají svoje (ale to zase není argument.......)

Ani nevíš, jak velkou pravdu máš... právě zítra se rozhodne, zda sem dostanu holčinu po VŠ (Bc. ekonomického směru, příjemná, komunikativní, řekla bych vhodná kandidátka) nebo manželku jednoho kolegy... Neříkám, že musí být nutně špatná, ale ten způsob výběru zdá se mi poněkud podivným.

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Carnia:

nebo manželku jednoho kolegy... Neříkám, že musí být nutně špatná, ale ten způsob výběru zdá se mi poněkud podivným.[/cituji]

bohužel

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě si běž říct o zvýšení... zmiň, co všechno dělá, co děláš oproti nástupu za tvou mzdu, že se cítíš nedoceněná a tak. Hlavně se ale neoháněj tím, že víš, že tvé kolegyně bez praxe mají stejně jako ty, to samozřejmě není argument. (teda pro tebe ano, ale pro zaměstnavatele ne
Podle mého ti přidají, ale 5000 z takového základu je celkem dost a možná se budou cukat... Obrň se nervama. Účetní hledají vždycky všude, takže bych do toho být tebou šla s vědomím nedají tady, dají jinde. Ale opět - nevytahuj na ně tuto informaci, ať si případně zachováš tvář, pokud to půjde bez problémů.... Loajalita je také ceněná (té se však bohužel nenajíš)

Taky doporučuji si o přidání říci. Já to v sobě dusila poslední 2 roky. Pracuji za 2 kolegy, kteří odešli a k tomu má práce, daleko větší zodpovědnost, náročnost, nároky vedení na splnění cílů atd. Hodně pomohlo i to, že jsem dostala v posledních měsícíh několik pracovních nabídek a nebudu přehánět, když řeknu, že nabízený plat byl 2x vyšší než ten, který jsem měla. Při jedné team buildingové akci jsem si našla skulinku, promluvila se šéfem (jakým přínosem jsem pro firmu, loajalita už několik let, zmínila jsem i pracovní nabídky atd.) a ten se narovinu zeptal kolik bych chtěla. Jeho rekace byla něco v tom smyslu, že jsem se asi zbláznila . Ale nakonec mě příjemně překvapil a už od února mám výplatu o 40% vyšší než před tím (řekla jsem si záměrně o víc, spokojila bych se i se 30%). Takže líná huba = holé neštěstí. A doba je zlá, ale ne natolik, aby člověk sebou nechal zametat...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené