arrow
profile_image
Paja85
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nežijete někdo v Austrálii nebo na Novém Zélandu? Je tam hodně jiný život - zvyklosti? Dá se to srovnat se životem v Anglii?

arrow
profile_image
Alex1
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moji příbuzní žijí na novém zélandu, jsou mimo město, takže se to moc s anglií nedá srovnávat.Příroda je tam nádherná, taky hodně pohoda, žádnej stres. Záleží co od pobytu čekáš. Austrálie je více akčnější. Byla jsem tam jen pár měsíců, ale byl to život plný veřírků a válení na pláží.

arrow
profile_image
Verunn
od 17. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dnes, 19:16:58 - Připojeno během spojování:
Odjet do Austrálie?

Zdravím dámy,

v únoru jsem dokončila VŠ a zítra nastupuji do nové práce, ale stále ve mě hlodá myšlenka na odjezd do zahraničí, zvláště do Austrálie, která je mi sympatická a mám tam pár známých. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s životem v Austrálii a hlavně s návratem do ČR, pokud jste se vracely. Zajímalo by mě, jestli je z kariérního hlediska výhodnější odjet a vypilovat AJ, nebo zůstat a pracovat, získat tak nějakou praxi...Sice po odjezdu toužím, chci si zlepšit AJ a poznat cizí zemi a lidi, ale bojím se, že se vrátím a budu na tom stejně jako po absolvování, téměř bez praxe atd. Co si o tom myslíte?

Jed!!
Když máš tu možnost a máš tam známé, tak neváhej.
Podle mě se už ale stejně vrátit nebudeš chtít Takže to zas tak neřeš. V životopisu budeš mít, že jsi pracovala v Austrálii, takže nejspíše nebudeš brána jako absolvent.

Já tedy žádné zkušenosti s odcestováním do ciziny nemám, ale pokud tě tady nedrží přítel, rodina atd., tak jeď. Je to neocenitelná zkušenost, vždy se můžeš vrátit zpět...
Já bych určitě jela, kdyby mě tady v ČR nedržela rodina, dobrá práce a studium

arrow
profile_image
Verunn
od 17. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Arfar: To je sice pravda, ale nedělám si iluze, že bych v Austrálii dělala něco jiného než servírku či pokojskou, alespoň ze začátku. Tím v CV asi moc neoslním. Navíc si musím taky něco ušetřit, na školu, letenku aj., takže odjezd bych plánovala tak na září, takže přemýšlím takhle dopředu. Nevíte někdo, jestli se už plánuje pro Austrálii Work and travel? Myslím, že se o tom už mluvilo, ale nevím, zda se to někam pohnulo...

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pokud chceš jet, tak jeď určitě, protože jakmile si zvykneš na kvalifikovanou práci, tak se ti nebude jen tak chtít jít dělat někam pokojskou.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli tě to hlodá, tak odjeď, dokud nemáš žádný závazky. Až přijdou, tak pak budeš litovat, žes to nezkusila. Je to zkušenost na celej život

arrow
profile_image
DanceMM
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Verunn: Já o tom taky uvažuju už delší dobu. Teď jsem sice zavázaná na 2 roky v práci, ale potom bych ráda vyjela. Alespoň si za ty 2 roky pořádně našetřím. Pokud jsem to správně pochopila, tak když chci pracovat v austrálii můžu jedině přes studentské vízum, tzn. chodit na nějakou školu (kurz) a při škole pracovat a pak jsou nějaký prázdniny a to jde pracovat na celý úvazek.

arrow
profile_image
Verunn
od 17. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na DanceMM: Je to tak, bráchova přítelkyně to tam tak má, může jen na částečný úvazek, kromě tedy těch prázdnin, ale uživí se. Ale mluvilo se právě o tom Work and travel, ale zatím nic evidentně. Ještě mě napadlo, nevíte někdo, jak to tam chodí s prací v květinářství? Mám při škole asi 4-letou praxi v květinářství, třeba bych to tam taky mohla zkusit...

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nemůžu nepřispět:
http://www.youtube.com/watch?v=wy_TB6onHVE

Já bych tam nejezdila, nerada bych potkala jedovatého hada v záchodě.

Určitě jeď. Já jsem teď v Sydney, sice jenom na dovolené a příští týden se vracím domů, ale je to tady nádherné. Úplně jiný život a to normálně bydlím ve Španělsku, ne ČR. Zjisti si na netu jestli funguje pro čechy working holidays nebo něco takového, podle mě je to lepší než studijní vízum a jen 20h práce týdně. Na nějakého jedovatého hada se můžeš vykašlat, v ČR tě třeba může srazit auto že? takže to vyjde nastejno.

arrow
profile_image
Elilinka
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ségra mojí kamarádky odjela po absolvování VŠ do Austrálie. Líbilo se jí tam a byla tam skoro 2roky myslím. Po návratu do Ćech se tam chtěla potom znova vrátit,ale nakonec nevrátila a našla si tu práci. Je to neocenitelná zkušenost a pokud máš tu možnost tak jeď!

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jeď, kdykoliv se můžeš přece vrátit sem domů. Já měla možnost odjet do Kanady, za rodinnou známou na půl roku, protože se jí narodilo mimčo a chtěla se vrátit zpět sem, tak jsem tu malou měla učit česky. Přeci jen se po tolika letech jazyk trochu zapomene. Bohužel jsem zde měla moc závazků, tak jsem nemohla, ale kdybych závazky neměla, tak bych jela

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

77

Určitě jeď.Taková příležitost se pak nemusí opakovat a to by byla škoda ne? Pokud tu nemáš žádné závazky a máš možnost určitě ji využij. Já měla možnost,nevyužila a teď toho lituju. Poznáš nový lidi,život,naučíš se dobře jazyk. Moji známí tam byli 5 let,přijeli před rokem, ona učí angličtinu na střední škole a on dostal dobře placenou práci. Obě děti mrskají angličtinu jak rodilý mluvčí. Prostě k nezaplacení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené