Ahoj, snad se mi nebudete moc smát , ale stále mi to vrtá hlavou. Jsem vlastníkem Bio kokosového oleje a jsem nadšená. Shodou okolností jsem v telce shlédla dokument kde jeden dobrodruh přežívá v divočině bez pomocníků moderní doby. A co mě tam zaujalo bylo to, že rozsekl kokosový ořech, mléko vypil a kouskem dřeva si tu dužninu prostě a jednoduše naškrábal a pak se tím natřel . Vypadalo to naprosto stejně jako náš známý Biokokosák.

Takže mě nepadlo...koupit kokosový ořech, dužninu rozdrtit v mixéru? Vznikne to samé co máme doma v krabičkách? Já myslím že moc ne, že tam bude dost kokosu, ale i tak jsem zvědavá na vaše příspěvky.

arrow
profile_image
nerka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no to asi nepůjde kokosový olej se lisuje!

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jj olej se musí za studena lisovat: Z čerstvě rozlousknutého kokosu se ostrouhá bílá dužina. Ta se pak umístí do cylindru, který je součástí speciálního lisu. Olej se poté po dobu dvou hodin lisuje. K získání oleje jsou pečlivě vybrány kokosové ořechy odrůdy Nucifera, rostoucí na vulkanické půdě souostroví Fiji velmi bohaté na minerály. Celý proces od dopadu ořechu na zem až po naplnění lahve trvá řádově minuty. Olej není tepelně zpracován a tudíž si uchovává všechny prospěšné vitamíny a živiny s blahodárnými účinky na lidskou pokožku.

Reaguji na nerka:

Já vím, je to tam napsáno , ale něco na ten způsob by vzniknout mělo, protože to co jsem viděla v telce vypadalo velice podobně, i to on nazval jako čistě přírodní kokosový olej vhodný na všechno a on to také nelisoval, ale jen naškrábal z kokosu kouskem větve.

arrow
profile_image
Rabbit Heart
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kokosový olej určitě ne. Můžeš si vyrobit kokosové máslo: http://www.crunchybetty.com/coconut-butter-recipe- 3-steps-to-bliss - ale není to totéž.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ale když to namixuješ, tak tam budeš mít i ty tvrdé kousky, ty tuhé látky, krom toho oleje...takže možná rozmixovat a pak přes něco nechat prokapat? ale abych pravdu řekla, tohle mě nikdy nenapadlo, takže pokud to budeš zkoušet, určitě dej vědět

Hmm holky tak já nevím...vím co jsem viděla..normálně se tím natřel a když to ukazoval na kameru byla to ta stejná nebo obbobná hmota..jajsně, asi nebyla tak dokonale jemná ale bylo to skoro ono Od té doby mi to vrtá hlavou.

Cituji sarousek: Celý proces od dopadu ořechu na zem až po naplnění lahve trvá řádově minuty.

Tak tohle by mohl být asi problém..je fakt že on se vyšplhal na palmu, utrhl čerstvý kokos a pak to z něj hned udělal po vypití mléka. Tady čerstvý kokos nenajdu

Reaguji na MalinkaBoo:

Tak propasírovat přes něco by už nebyl takový problém, spíš bude problém v té čerstvosti kokosu..

škoda, jinak bych to zkusila )

A co to dát do odšťavňovače? Rozmixovat podle mě nepomůže, protože ti tam zůstane ta kokosová dužina. Takže když můžu odšťavnit mrkev, červenou řepu apod., tak možná ten kokos taky něco pustí... jen aby to byl zrovna ten olej,což trošku pochybuju, spíš dostanu kokosovou šťávu

Reaguji na simuška:

Tak ale potom nechápu, že jemu to po vydření klacíkem udělalo bílou masu, kterou se prostě a jednouduše potřel

arrow
profile_image
noye
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

když rozmixuješ kokos, vznikne ti po usušení plně to samé jako kokos strouhaný kupovaný.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

nějak mi uniká smysl...
biokokosový olej doma máš..tak co od tohodle očekáváš?
i kdybys to nakrásně vyrobila, tak se ti to finančně absolutně nevyplatí..a ještě z toho nebudeš mít takový výtěžek a nebude to tak kvalitně zpracované jako v kupované podobě

neblbni a raději si to kupuj než doma dělat pokusy hokusy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 

Váš příspěvek k tématu

Domácí výroba kokosového oleje, jde to?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené