Milé dámy,

chci se zeptat, zda některá nemáte zkušenost s brigádou na Dohodu o provedení práce v HM Tesco na pokladně. Jde mi hlavně o to, že jsem nepodepsala hmotnou odpovědnost. Můžou mi tedy něco strhávat z platu, když budu mít manko v kase? Jsem stále na pracáku, takže ví, že si můžu přivydělat do 4000 hrubého, ale dávám ještě dost za cestu, takže kdybych měla manko, byla bych určitě v mínusu. Předem děkuji za vaše názory a zkušenosti.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na JůlinkaV.: kdyžtak ať mě někdo opraví, ale podle mě hmotná odpovědnost musí být sepsaná písemně, jinak je naplatná.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

viz § 176 zákoníku práce

Reaguji na JůlinkaV.:
Jestliže pobíras podporu v nezaměstnanosti od úřadu práce, neni mozne od roku 2012 žádného přivýdělku.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na JůlinkaV.: Hmotná odpovědnost musí být vyloženě napsaná ve smlouvě, jinak za manko nezodpovídáš.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji sarra: Jestliže pobíras podporu v nezaměstnanosti od úřadu práce, neni mozne od roku 2012 žádného přivýdělku.

Pokud se nepletu, tak si člověk může přivydělat do 4 tis. hrubého...
Jinak pokud nemáš podepsanou hmotnou zodpovědnost, tak by ti nic z platu strhávat neměli.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lady Flame:
Pokud někdo pobírá podporu, nemůže si už přivydělat nic (nebo se musí z ÚP odhlásit), pokud je pouze zaregistrován na ÚP a podporu nepobírá, může si vydělat do oněch 4000,- hrubého/měsíc..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Miska86: Pokud někdo pobírá podporu, nemůže si už přivydělat nic (nebo se musí z ÚP odhlásit), pokud je pouze zaregistrován na ÚP a podporu nepobírá, může si vydělat do oněch 4000,- hrubého/měsíc..

Aha, tak to jsem v tom měla zmatek, díky za vysvětlení

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lady Flame:
Je to novinka od tohoto roku, tyhlety podmínky se pořád mění (nebo mi to tak připadá, když to sleduju), uvidíme, co vymyslí další rok

Podporu právě nepobírám, nemám na ni nárok.

Reaguji na Lady Flame:
To platilo. V soucasné době neni mozne ani korunu, tedy v případe, ze je vyplacena podpora. Hmotnou odpovědnost mas pouze v případe, ze je to písemné potvrzeno. Jinak tuto dohodu lze uzavřít i ústní formou dle Zakoniku prace, nedoporučuji. V případe, ze odměna za tuto práci přesáhne částku 10.000,- je povinnost odvádět i zdravotni a sociální pojištěni.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené