arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je absolvent speciální pedagogiky (VŠ studium) kvalifikován pro výuku v normální MŠ?
Myslím běžnou MŠ, NE speciální.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejsem si moc jistá, do speciální MŠ, by snad být problém neměl, zažila jsem v praxi dálkařka SP učí ve speciální MŠ, sama mám střední ped. a nyní studuji SP, což už je asi zase jiná situace než tvůj případ, ale třeba někdo bude vědět více

arrow
Neprodává v Bazaru

Ano, můžeš pracovat v běžné mateřské škole..také studuje speciální pedagogiku a bylo nám to takto řečeno a je to napsané i v zákoně o pedagogických pracovnících.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kamarádka (Bc.) pracuje s vystudovanou speckou v běžné MŠ, od příštího roku školu ale uplatní - chystají se integrovat

arrow
profile_image
Morrigan
od 4. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano byl, je a bude kvalifikovan. V tomto bodě se dosavadní platný zákon a navržená novela zákona o pedagogických pracovnících, kterou by měl schálit senát příští nebo přespříští týden, shodují. Paragraf 6, písmeno 2a).

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Díky za toto téma a za všechny odpovědi, také jsem se to chtěla dozvědět .

arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zákon jsem našla, ale nepřišlo mi to z něho úplně jednoznačné, takže díky za odpovědi.

§ 6 Učitel mateřské školy
(1) Učitel mateřské školy získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku,
b) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání,
c) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo
d) vzděláním podle odstavce 2 písm. a).
(2) Učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo
b) vzděláním stanoveným pro učitele předškolního vzdělávání podle odstavce 1 a vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku.

arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Morrigan: Paragraf 6, písmeno 2a).

Cituji pedagogus: (2) Učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku

Z tohoto právě chápu, že je kvalifikován jen do speciální MŠ.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mamka má specku, dělá v dětském domově...a tvrdí mi, že na běžnou MŠ vzdělání nemá.

arrow
profile_image
Morrigan
od 4. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pedagogus:
Důležité je to poslední písmeno odstavce 1, tedy písmeno d).
To říká, že v běžné MŠ lze působit také se vzděláním podle písmene 2 a).A toto písmeno říká co? Vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené