arrow
profile_image
Ovečkaa
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba se tu najde někdo, kdo by mi mohl poradit s problémem.
Před krátkou dobou jsme domů pořídili infrasaunu. Zatím jsem byla jenom párkrát, ale všechno super; myslím, že mi pomáhá i na bolavá záda; zlepšuje se akné na pažích a vlastně celkově mám pocit, že kůži na těle mám vláčnější a jemnou (nutno podotknout, že mi pomaličku táhne na 40, takže už fakt nemám kůžičku jak dětskou prdýlku )...

Jediné ale, s čím mám problém, je kůže na obličeji. Po saunování mi vždycky strašně zčervená hlavně brada, okolí pusy a kolem nosu. Nepálí to, ani to neprovází žádné nepříjemné pocity, ale vypadá to strašně a hodně dlouho trvá, než to aspoň trochu zmizí.
Jenže se mi zároveň bohužel na těch jmenovaných místech kůže i více olupuje, vysychá a drolí se, což už pak způsobuje pocit pnutí.

Vím, že se po sauně nemá na kůži nic plácat, aby se neucpaly otevřené póry, ale ten obličej prostě nedám a hned po sprše si ho musím namazat, jinak mám pocit, že se mi "srazila" kůže. Namazáním se to aspoň trochu uklidní, ale pokud si dám saunu později odpoledne, stejně jdu v noci spát s obličejem jak rak. Do rána je to lepší, ale i tak je celý den patrné, která místa jsou problémová.

Tak by mě zajímalo - máte s tím některá zkušenost? Poradíte mi, co by na to mohlo pomoct a nebo nějaký fígl, jak během saunování obličej ochránit? I když spíš právě jenom tyhle partie, protože jinak mám pleť celkově čistější, bez ucpaných pórů.
Kosmetiku používám pořád stejnou, takže ta by mi nějakou alergickou reakci sama o sobě způsobovat neměla.

Díky

arrow
profile_image
Ovečkaa
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: Taky už mě to napadlo, ale nejsem si právě úplně jistá; abych si tím ještě neuškodila. Protože vím, že před saunováním se mám umýt jenom sprcháčem a nemazat se (např. tělovým mlékem), aby se neucpaly póry.
Možná bych mohla spíš než krém, který běžně používám, máznout třeba trochu kosmetické vazelíny...

arrow
profile_image
ErikaS
od 24. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, právě jsem se dočetla, že infra sauna má nějaké pozitivní účinky na akne a na pleť obecně. Vážně vám to někomu zabralo? Protože já mám problémovou pleť už někdy od puberty a mám pocit, že absolutně nic nezabírá...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené