arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojte,
minulý týden jsem ztratila (nebo mi byla ukradena) peněženka ve vlaku/na vlakovém nádraží v Olomouci. Naštěstí jsem tam neměla platební karty, takže mi jde zejména o zneužití OP. Vše jsem ještě tentýž den nahlásila na Policii a nový OP si jdu vyřídit zítra.
Zajímá mně jak zjistím, že moje občanka byla zneužita - napadlo mně například MHD - co když někdo dostal pokutu a prokázal se mým občanským průkazem? Vím, že z dopravního podniku neposílají upomínky za nezaplacené pokuty, takže jak to zjistím? Nechci aby u mně za pár let zvonil exekutor..
Moje číslo OP už je vedeno v neplatných průkazech, takže doufám, že si na mně žádnou půjčku nikdo vzít nestihl. Ale revizoři tohle nekontrolují, takže mi to nedá spát..
Máte s tím někdo zkušenost? Moc děkuju!

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak snad máš na občance i fotku, ne? To by leda zneužilo tvoje "dvojče".

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

na OP nejsem podobná ani sama sobě na fotce jsem byla blond, nyní tmavě hnědá. A vím o spoustě lidí, kterým takto byl OP zneužit. Revizory podle mně ani fotka nezajímá, hlavně že někoho chytnou..asi pak mají vyšší odměny. Takže to zneužití v jízdě na černo v MHD je docela reálná hrozba.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si tedy myslím (a doufám, že ne naivně ), že pokud by ti po čase nějaká taková pokuta přišla, tak tím, že dokážeš, že v tý době byl OP nahlášen už jako ztracený, tak po tobě nikdo nic chtít nemůže. Snad

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

v to já taky doufám jen vím, že např. z DP Olomouc neposílají upomínky za nezaplacené pokuty, takže se to vlastně můžu (teoreticky) dozvědět až mi přijde předvolání k soudu nebo zazvoní exekutor (v tom nejhorším případě). Takže mi jde o to, jestli existuje nějaký způsob, jak to zjistit dřív. Napadá mě tam zavolat, ale zas na druhou stranu, když už někdo tu občanku má, tak ji může zneužít kdykoliv, a já přece nebudu každej týden volat na DP, jestli nemám nějakou pokutu..

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Misy: že pokud by ti po čase nějaká taková pokuta přišla, tak tím, že dokážeš, že v tý době byl OP nahlášen už jako ztracený, tak po tobě nikdo nic chtít nemůže.

No, oni kolikrát ani nechtějí na DPMO občanský průkaz vidět....
Takže by to bylo slovo proti slovu, ale taky doufám, že zakladatelce se nic takového nestane.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud Ti ukradli OP a nahlásila jsi to na policii CR mělo by být uvedeno v registru,že se jedná o ukradený OP tj. v případě případného zneužití bys byla od exekuce a případných dluhů zproštěna. Obávám se,že se to nedá zjistit nijak dokud se někdo nepokusí Tvůj OP zneužít.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 

Váš příspěvek k tématu

Jak zjistit zneužití občanského průkazu?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené