Smazat

Kam se obrátit při sebevražedných myšlenkách

Dobrý den.

O sebevraždě jsem přemýšlela vždy (především kvůli situaci doma), pak to asi na dva roky přešlo. Nyní je to zase zpátky. Někdy si uvedomuju, že by to bylo hrozně nezodpovědné - mám mladší sourozence a nechci je nechat samotné a navíc, jak by jim to ostatní vysvětlili.... ale pak třeba dva dny sice na oko normálně funguju, ale nejím, nemůžu spát, bezdůvodně brečím a jenom plánuju, jak se zabiju. Když je to lepší, tak mi stačí maličkost (třeba to, že mi kamarádka nenapíše k narozeninám a tak) a je to zase znova. Když jsem ale v "normálním" stavu, tak mi připadá, jakobych o tom mém druhém já, které se chce zabít, ani nevěděla. Nyní se ale intervaly mezi sebevražednými stavy zkracují.
Poraďte, prosím, kam se obrátit. Připadá mi hloupé jít za obvodní lékařkou a říct jí, že mi není dobře.
 

Přece rovnou k psychologovi nebo psychiatrovi...

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

psycholog ani psychiatr ne vždycky pomůže...

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na adrenaline34:

Moje sestra když tam byla, tak ale musela mít doporučení od lékařky.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Labello: Moje sestra když tam byla, tak ale musela mít doporučení od lékařky.

Žádné doporučení od obvodní pro psychologa nebo psychiatra nepotřebuješ.

Reaguji na Labello:
Labello, vždycky když čtu tvá témata, tak mě trne v zádech.
Vím, že máš hrozně nevyrovnanou rodinu, ale těžko takhle na dálku pomoci.
Teď nevím - ještě studuješ? A co školní psycholog?
Pamatuju se, že jsi psala, že ti nikde moc nevěří kvůli vlivnému otci, který umí s vámi se všemi manipulovat a matka se ho bojí...
Prosím tě, a nebyla by nějaká možnost postavit se na vlastní nohy a třeba se odstěhovat?
Rozuměj, nevím, jak to teď máš...

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Labello: Moje sestra když tam byla, tak ale musela mít doporučení od lékařky.

taky jsem chodila k psycholožce a žádný doporučení jsem neměla...
Pro zakladatelku: zkus na znamylekar.cz najít reference na psychology ve tvém okolí a pár jich obvolej, jestli tě vezmou, pokud se ti nebude zdát, nebo nebudeš mít k němu důvěru, jdi jinam...ale dobrý psycholog by ti měl pomoci...nenech si jen vnutit nějaké prášky, měl by si s tebou popovídat, probrat tvůj život a pak hledat řešení...a určitě to neodkládej, je zbytečné se takto trápit...mám s tím své zkušenosti(měla jsem těžké deprese ze své první lásky, ubližovala jsem si), mě bohužel psycholog nepomohl, ale byla to i moje chyba, moc jsem toho neřekla a spíš jssem si pak pomohla sama, ale určitě odborníka doporučuju...nač zbytečně mařit mladý lidský život...

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víte, to je právě to, co nevím. Budu vypadat jako hypochondr, když přijdu za zmíněnými lékaři, že si myslím, že je mi to a to.
Já si někdy dokážu uvědomit, že by mi měl někdo fundovaný pomoci, ale pak si představím tu situaci....
Sestra byla u školního psychologa, který nějak ani neměl náladu ji poslouchat a jenom jí řekl, ať se nelituje a povznese se na to, že stejně sama nic nevyřeší. Tak chápete, že si nemyslím, že mi tohle pomůže.

Cituji Labello: Sestra byla u školního psychologa, který nějak ani neměl náladu ji poslouchat a jenom jí řekl, ať se nelituje a povznese se na to

To je teda fakt fundovaná rada.
Stejně ale za psychologem musíš. Je to u tebe už dlouhodobé a je potřeba to řešit.

Cituji Labello: Víte, to je právě to, co nevím. Budu vypadat jako hypochondr, když přijdu za zmíněnými lékaři, že si myslím, že je mi to a to.

Labello..taky jsem měla psychické problémy, taky jsem to odsouvala k vůli tobě výše zmíněným důvodům. Ale potom jsem se odhodlala a světe div se, nikdo mě za chypochondra neměl.

My ti tady nepomůžeme když už se cítíš jak se cítíš, potřebuješ odbornou pomoc, alespoň to zkus. Nehledej výmluvy a důvody (chypochondr, otec a nevím co) a jdi to zkusit.

Reaguji na skarma007:

a není to lepší zkusit? V tomto případě bych řekla že rozhodně ano.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

psychiatr

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:

True, děkuji za příspěvky.
Já studuji, ale nějak se mi nedaří, vůbec se nedokážu soustředit. Někdy mám stavy, že mi to celé přijde zbytečné, stejně ze mě nic nebude. Chtěla bych se vzdělávat, ale pořád přemýšlím, jak pomoci sestrám, co udělat s mamkou. Někdy si klidně na celý den vlezu do postele a přemýšlím, jaké by to bylo, kdybychom s holkama a mámou žily samy.
Čili nezvládám ani studium, já nevím, jak by to bylo v práci.

Hrozně jsem na sebe naštvaná, že takhle uvažuju, já bych sebevraždu sestře nikdy neodpustila, ale když mám ty stavy, tak je mi to úplně jedno, jak by jí bylo.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Labello: Sestra byla u školního psychologa, který nějak ani neměl náladu ji poslouchat a jenom jí řekl, ať se nelituje a povznese se na to, že stejně sama nic nevyřeší. Tak chápete, že si nemyslím, že mi tohle pomůže.

proto je potřeba najít si dobrého lékaře....at tě trápí cokoliv, tak tě to trápí a pokud ti psycholog řekne, že jsou to malichernosti, tak za jiným...máš nemocnou duši a on je tu od toho, aby jí léčil....

Cituji Labello: Hrozně jsem na sebe naštvaná, že takhle uvažuju, já bych sebevraždu sestře nikdy neodpustila, ale když mám ty stavy, tak je mi to úplně jedno, jak by jí bylo

To je pochopitelné, protože v té chvíli neuvažuješ reálně, ale pod vlivem psychického stresu.
Nemysli, psychologové umí pomoci a ty se předně potřebuješ ze všeho vypovídat a najít někoho, kdo ti uvěří.
Vůbec si neumím sama sebe představit jak zvládám tak dlouhodobý stres.

 

Váš příspěvek

Kam se obrátit při sebevražedných myšlenkách

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené