Smazat

Kamarádce zemřel tatínek

Dobrý večer,
mojí kamarádce a spolužačce zemřel dnes tatínek a já nevím jestli ji mám utěšovat, co jí mám napsat aby jí bylo lépe, nebo jestli ji mám nechat ať se s tím vyrovná sama a s maminkou Nedokážu si představit jaké to pro ni musí být, zrovna před Vánoci a takhle nečekaně
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Ježiš to je strašné no jestli je to tvoje vážně dobrá kamarádka a alespon trochu cítíš,že potřebuje tvoji pomoc,tak určitě bych byla s ní,ale zas jestli truchlí se svojí maminkou,tak bych je asi nechala spolu a na kamarádku netlačila

arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, vyjádřila bych jí upřímnou soustrast. Pokud byl nemocný řekni jí, že se na ní kouká z nebe (nejsem věřící), hlídá ji a že se má lépe. Pokud to byla nehoda tak bych sama nedokázala nikoho utěšit, v tom ti neporadím.

Upozorni jí na to, že tu jsi pro ni kdykoliv.

arrow
Neprodává v Bazaru

Hlavně neutěšuj větama ,,To bude dobrý!,, ,,To mě mrzí,, a pod. ...je to realita, musí se s tim vyrovnat. Je to hrozné, ale už se s tim nic neudělá...držim pěstičky

arrow
profile_image
Elllin
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že hodně záleží na povaze tvojí kamarádky, někomu pomáhá být s nejlepší kámoškou, povídat si, někdo se s tím potřebuje vyrovnat sám. Každopádně jak už zde bylo řečeno, bych jí vyjádřila upřímnou soustrast a dala jí najevo, že jsem tady pro ni. Určitě bych ji šla podpořit na pohřeb.

arrow
profile_image
LedovaKralovna
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mojí kamarádce zemřela přesně před rokem mamka.. o utěšování moc nestála, řekla jsem jí, že cokoli bude chtít, tak pro ni udělám, ale jinak chtěla být sama.
Když to vezmu z mého pohledu - kdyby se tohle stalo mě, tak bych nevnímala nikoho a žádnou útěchu nechtěla..

arrow
profile_image
papapam
od 14. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Radím to co holky. Dej jí najevo, že je ti to líto a pokud bude cokoli potřebovat jsi tu pro ni! Je to asi člověk od člověka, ale mě pomohlo tohle a to, když se se mnou kamarádi bavili normálně a mohla jsem se vypovídat.
Je to divné, ale tahle situace mi vytřídila kvalitní přátele od balastu.

Cituji pavluša: Hlavně neutěšuj větama ,,To bude dobrý!,, ,,To mě mrzí,, a pod.

Souhlasím, to jsou věty, které nikoho neutěší, ba naopak, člověku připadá, že mu nikdo nerozumí.

Dala bych kamarádce najevo, že tu pro ni jsi, kdykoli bude potřebovat. Víc pro ni teď udělat asi nemůžeš, potřebuje truchlit a ten smutek ze sebe dostat. Myslím, že víc než slova pomůže kamarádce obejmutí. Bude to pro ni o to težší, že je doba Vánoc, lidé okolo se radují...

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě takhle těsně před Vánocemi zemřel dědeček.
Za mě můžu říct, že jsem od nikoho nějakou pomoc nechtěla-potřebovala jsem se s tím vyrovnat sama. Utěšování typu to bude dobrý atp. jsou fakt na nic. Jediné, co člověk v takovou chvíli potřebuje, je vědět, že tady pro něj je člověk, na kterého se může kdykoliv obrátit.

arrow
profile_image
bleska
od 21. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

než nějaké litování-to nikomu nepomůže, radši se snažit ji alespon z části přivést na jiné myšlenky. Nečím ji prostě zabavit, aby aspoň těma chviličkama byla "někde jinde"..jinak se s tím musí holt poprat sama

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

V takové chvíli pomůže nebýt sama, mít s kým brečet a mít s kým o tom mluvit..pokud jste dobré kamarádky nejvíce jí pomůže, když ji bude mít kdo vyslechnout..Jakákoli slova jsou zbytečná..nejcennější je ta blízkost druhých a pocit, že na "to" není sama..

arrow
profile_image
bleska
od 21. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Erinka: Myslím, že víc než slova pomůže kamarádce obejmutí.

Chovej se k ní normálně, když ona bude chtít, tak si sama vyleje srdce a když už projeví smutek před tebou, tak radši moc nemluv, jen dej najevo, že je ti to líto a že jsi tu pro ni, kdykoli bude potřebovat. Mojí kamarádce se tatínek zabil před několika lety, pár dní na to jsme spolu byly venku a pak u nás, chovala se normálně jakoby nic, tak jsem taky byla v klidu, povídala jsem, co jsem dělala a tak, jako normálně, kdyby se nic nestalo, ale samozřejmě citlivě. A pak sama začala o té smrti a tak, tak jsem nedělala, že to nevidim, ale normálně jsem ji objala a vyslechla. Ti lidi ani nechtějí nic slyšet, jen se potřebují vypovídat a být někomu na blízku.

arrow
profile_image
Lenniy
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bylo to sice na základce ale když umřel kamarádce její tatínek tak jsem ji jen vyjádřila upřímnou soustrast a řekla ji že kdyby si chtěla promluvit tak že za mnou může kdykoliv přijít. Nechtěla jsem se v tom šťourat. Kamarádka se nakonec sama, po nějaké době rozpovídala.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to hrozné A v tomhle případě je mi jasné, že chceš kamarádce pomoct, ale raději bych ji nechala pár dní o samotě, ať si to srovná v hlavě a je se svojí rodinou. Chápu, že bys jí chtěla pomoci, ale alespoň když mým známým někdo umřel, nenechali si stejně "poradit", nebo jak to říct. Takže bych ji asi nechala být v klidu. Možná bych ji jen objala, aby viděla, že má v tobě podporu... Lidé co mají po smrti příbuzného mnohdy nemají náladu poslouchat nějaké rady, slova.

 

Váš příspěvek

Kamarádce zemřel tatínek

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené