Smazat

Když není vše perfektní, nedokážu to unést

Ahoj všem . Začalo to tak před rokem, ale poslední půl rok to začíná být extrém.
Jsem jako šílená, do školy se učím do posledního písmenka, trápím se tím třeba i místo spaní, že se nutím si všechno ještě jednou přeříkat, dokud to neumím naprosto dokonale. Nedokážu prostě povolit a nechat něco být, v mnoha směrech. Když se poprvé stalo, že jsem prostě nenapsala test, a hodně jiných co na to jindy kašlou ano, úplně jsem se z toho zhroutila a měla jsem chuť se nějak potrestat, že jsem to nedokázala, chovala jsem se jako šílená. Přitom šlo o něco co jde snadno opravit. No, hrozný, ještě mě přitom viděl přítel.

To je ještě ta menší část, co se týče učení a pachtění se být mezi nejlepšími. Horší to je, co se týče vzhledu. Jakmile vidím, že to někomu sekne, že má v těch džínách super zadek, začnu brečet, že proč já mám všechno tak děsný. A začnu přemýšlet, že to určitě přítel viděl, že určitě touží mít holku s tímhle zadkem, ne s tím mým.
Pořád obdivuju postavy holek okolo a je mi neuvěřitelně mizerně, když je v mojí přítomnosti nějaká hezká holka, jakobych se propadala do nějaké díry nebo co. Sranda je, že já sama jsem hezká a hubená taky, když to řeknu tak namyšleně, tak málo z těch, kterým se snažím vyrovnat a které pořád obdivuji, má něco lepšího, jen si to nedokážu nijak vsugerovat.
A přesto každý den cvičím, dokud mě nebolí tělo, že se sotva hnu, odříkám si všechna dobrá jídla, pořád hledám co ještě zdokonalit.

Nedokážu se prostě s ničím smířit. Mám stres z každé blbosti, přítel zdá se, to dlouho neunese, každý den si mu jen stěžuju a nadávám na to jak vypadám, jak nemám peníze, jak je všechno špatně. Poslední týdny už mám pocit, že se zhroutím, už mě popadají myšlenky, co vlastně ještě hledám na tomhle světě. Nevím jak z toho ven.

Zná někdo takové stavy? Jak se s tím vypořádat ?
 
arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jituss: Jak se s tím vypořádat

Vyhledat odbornou pomoc, mám pocit, že tohle už sama nezvládneš, bude to jen horší.. Držím pěsti

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska86:
Souhlasím. Tohle sama asi nezvládneš, zkus psychologa

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miska86: Vyhledat odbornou pomoc

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Wild Paula: Zda se mi, jako bys mela náběh na anorexii,

Přesně to tam taky vidím, proto radím odbornou pomoc.. Touhou po dokonalosti to všechno začíná, v 16 jsem si tím taky prošla..

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vyhledat odbornou pomoc, dneska už na tom není nic špatného.

Jaký máš vztah s rodiči? Jestli ok, poraď se s nimi ať tě podpoří a mluv o tom s nimi.

arrow
profile_image
izabel2011
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jituss: já sama jsem hezká a hubená taky, když to řeknu tak namyšleně

proč bys měla být namyšlená v tomhle směru? Je důležité, aby jsi byla se sebou spokojená ať jsi taková nebo maková. Nikdy se nesrovnávej s jinýma holkama- každá je jiná

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím, pomoc odborníka nutná.

arrow
profile_image
astralka
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

určitě vyhledej odbornou pomoc..mohlo by být daleko hůř.. co je plus, že si to uvědomuješ, že je to špatně. Je problém ve tvé hlavě. Měla by sis uvědomit hodnoty, vážit si sama sebe. Držim palečky

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

s tím vzhledem to mám podobný a snažím se to nějak neřešit, říkám si, jsem mladá, až budu stará, pak to bude mít cenu řešit

arrow
Neprodává v Bazaru

Hlavně je potřeba si uvědomit, že dokonalost neexistuje!
Jinak to s tím učením. Měla sem kamarádku co se pořád jen učila,aby byla nejlepší. Jakmile třeba dostala 2 a někdo jinej o ketrém měla mínění,že se na to určitě tak moc neučil dostal 1, tak začalo neustálé naříkání,jak je to možný, jak je to nespravedlivý, jak je jen možný, že dostala 2, když XY dostal 1 atd. nedalo se s ní vydržet, nic jiného nebyla schopná řešit,než kdo je lepší a co má kdo hezčí a hlavně jak je to možný. Nevím jaká jsi,ale dej si pozor,aby si tím nepoztrácela všechny kamarády a nakonec i toho přítele

Zajdi si za psycholožkou, není to žádná ostuda Já tam taky chodím ( je mi 20 ). Přece kvůli tomu neztratíš přítele, ne? A věřím, že tohle dlouho nevydrží Takže seber odvahu, najdi si psycholožku třeba na znamylekar.cz a budu držet pěsti

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máš nízké sebevědomí a s tím spojený náběh na anorexii a tohu po dokonalosti, jsi snadno ovlivnitelná okolím, nevážíš si sama sebe.
Jaký máš vztah s rodiči? Asi tě moc rodiče nechválili a měli rád jen za něco (když jsi byla hodná apod...)
Začni tím, že se budeš mít ráda. Měj se ráda jen tak, z čistého bytí, že jsi, že existuješ.
Nevím, zda to zvládneš sama, možná by byl lepší psycholog. Přečti si knihu L. Hay - Miluj svůj život.
Dokonalost neexistuje, každý je originál, individuální.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jediná rada, co mě napadá- přečti si knihu Moc podvědomí od Dr. Josepha Murphyho.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tady je něco o knize:
Představujeme vám světoznámý bestseller učitele pozitivního myšlení dr. J. Murphyho, význačného představitele proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice. Podvědomí je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka. Dr. Murphy na množství konkrétních příkladů uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání apod. Autor nám tak pomáhá při hledání kladných řešení našich životních situací. „Viděl jsem na vlastní oči, jak se s lidmi všech stavů, ras a národů děly zázraky. Také váš život se fantasticky změní – jakmile začnete využívat magické moci svého podvědomí. Tato kniha vám objasní, jak váš způsob myšlení a obrazy vaší představivosti formují a určují váš osud; neboť povaha a podstata člověka jsou dány obsahem jeho podvědomí.“

 

Váš příspěvek

Když není vše perfektní, nedokážu to unést

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené