arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
měla bych menší dotaz ohledně zumby a hubnutí. Potřebovala bych shodit cca 10 kg (nejde mi nutně o to to zhubnout do léta). Dodržuji pitný režim okolo 2l denně, zdravý jídelníček a před pár dny jsem začala ráno pít vodu s citronem a zumba mě celkem zaujala . Má se zumbou někdo nějaké zkušenosti a podařilo se mu pár kil zhubnout? A ještě jeden dotaz - neznáte nějaké dobré stránky, podle kterých by se dala zumba cvičit i doma?
Budu ráda za rady

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zumba na hubnutí vhodná není, protože se obvykle cvičí při vysoké tepové frekvenci - v anaerobní pásmu, kdy se nespalují žádné tuky (byť je zumba jinak super na odreagování a vybití, případně zvýšení kondice). Takže bych si spíš vybrala nějakou jinou aktivitu.

K té tepovce viz třeba zde: http://chci-zhubnout.eu/kalkulacka-tepova-frekvenc e-pro-hubnuti/

Pro ilustraci mně osobně to vychází optimálně na svižnou chůzi/veeelmi pomalý běh (bez zadýchání). Zabírá to bez nějaké extrémní dřiny

arrow
Neprodává v Bazaru

Souhlas. Zumba na hubnutí vhodná není. Nejlepší je běh, posilka...

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud máš nějakou kondičku, tak zkus Jillian Michaels nebo kruháč. Neznám nic lepšího.

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslela jsem si právě, že po jakémkoliv pohybu se dá hubnout. Jelikož na zumbě ze mě pot "pěkně" teče a udýchaná jsem taky. Co jsem zatím zkusila pár lekci, tak jsme cvičili 45min, pauza byla hodně krátká jen na napití a cvičitelka nám vždy předem řekla, co se v sestavě objeví .
O Jillian jsem už několikrát slyšela, a pár dní jsem podle ní cvičila, ale nějak se mi nechce věřit, že by mi mohla pomoct

arrow
Neprodává v Bazaru

Cosette to napsala zcela správně Tak se mrkni na ty stránky, terý přiložila jako odkaz.

arrow
profile_image
elissa
od 8. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty povídačky o anaerebním nebo aerobním pásmu jsou již dávno vyvrácením mýtem Není nutné dělat dlouhá a nudná cvičení v tepovce, aby člověk hubnul. Ale zas na druhou stranu čístě Zumba asi taky nebude tím nejvhodnějším způsobem. Aby člověk hubnul, pálil více kalorií, je v první řadě nutné zaměřit se na jídelníček a hned v té druhé na silový trénink. Nemusí to být nutně posilovna, i když mnozí řeknou, že nic jiného nemá takový efekt Ale podle mého stačí posilování s vahou vlastního těla - takže klasika kliky, dřepy, případně a ideálně s jednoručkama, pokud jsou (já třeba používám kettlebell jako závaží). Zajímavým cvičením je TRX - též s vahou vl. těla, ale zaměřeno i na střed těla To už je pak o osobních preferencích samozřejmě. Silový trénink v kombinaci s HIIT tréninkem mi na hubnutí pomohl nejvíce.

Cvičením v "tepovce" možná v daný moment spálíš víc kalorií, ale v dlouhodobém měřítku si tím akorát zpomaluješ metabolismus a zaděláváš na úbytek svalů, což je při hubnutí silně nežádoucí.

Jinak Zumbu cvič, pokud tě baví Určitě lepší takový pohyb, než žádný a pokud tě baví, tak je to jen plus. Má své benefity, navíc se tím tělo krásně prohřeje, nějaké svaly se určitě také zapojí, takže tím rozhodně nemůžeš nic zkazit a tepovku se vyprdni. Jen bych doporučila alespoň 1x až 2x týdně zařadit silový trénink k té zumbě Klidně v pohodlí domova, pokud se k tomu donutíš a nebát se toho, opravdu ženě co nezvedá hrozný váhy a nesype kvanta (zakázaných) přípravků žádné nehezké svaly nenarostou, naopak se jen tělo hezky žensky vytvaruje.

Ta Jill není vůbec špatná A jinak mrkněte třeba na Zuzku Light - moje favoritka to teda zrovna není, ale jen ukázka toho, že není nutné se držet v tepovce, aby člověk hubnul (na někoho možná "moc svalů", ale tahle holka taky podle toho jí kvantum bílkovin a cvičí s většími váhami, svalů zas tolik nemá, spíš nemá žádný tuk, tak jsou hodně vidět, toho ale je hodně těžké docílit)

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na elissa: No nevím nevím. Všechny moje kamarádky, který dělají zumbu, tak jsou furt dost při těle, i když ji dělaj pravidelně. Chápu, že to závisí na více faktorech, ale já bych od zumby moc neočekávala.
Sama jsem dělala několik let aerobic, což je ve finále prašť jako uhoď, a bez výsledku. Až běhání, fitko, plavání, posilování, kruháče apod. se mnou začaly něco dělat.

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já znám holky, co cvičí zumbu 2x týdně, do toho ještě aerobic a obě jsou celkem buřtíci. Mají tak max štíhle a zpevněné nohy, ale pneumatiky na břiše mají větší než já, která nic nedělá a cpe se

Tyhle dvě aktivity mi přijdou celkem na dvě věci.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: Jj, podle toho, jak vypadají holky cvičící zumbu mi nepřijde, že hubnutí nějak zásadně pomáhá.

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na elissa: Děkuji moc za názor, sama se teda musím přiznat, že pořádně nevím co je to vlastně ten HIIT a i silový trénink. Měřím 158 a vážím 74, takže potřebuji na sobě máknout . Plánuji, že si koupím knížku Břicháč Tom, slyšela jsem hodně kladné názory nebo jsem poslední dobou četla i o nějakých výzvách od 30ti denní výzvy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené