arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, půjčila jsem kamarádce přes 20 000 kč, mám to sepsané a její podpis. Je mi to k něčemu, kdyby to nevrátila a já s tím šla na policii?

Proč ti nepodepsala směnku? Ta je snadno vymahatelná. Pokud jsi jí to půjčila někdy teď, zkus se s ní domluvit a sepsat směnku dodatečně.

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucie1983: Ani nevím co to je. A kde to vezmu, já se ptám jestli mi je k něčemu papír s jejím podpisem

S tou smlouvou je to těžké, neznám její znění a dost často se stává, že je smlouva špatně sepsaná a pozbývá platnosti. Tvořila jsi klasickou smlouvu o půjčce?

Reaguji na Gabriellla: Musíš specifikovat pojem "papír s jejím podpisem"

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucie1983: Jen jseme na papír sepsali že česně prohlašuje že jsem jí to půjčila a dneska mi to vrátí a pokud ne můžu se obrátit na policii

Reaguji na Gabriellla: Nevíš co je směnka?? Vzory směnky jsou všude na internetu.

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No to už je teď jedno ne, já se jen ptám jestli to co jsme sepsali je mi něco platný

Reaguji na Gabriellla: Třeba ti to bez problému vrátí a zbytečně plašíš. Na základě nějakého čestného prohlášení se ti to bude vymáhat asi blbě, nicméně, není to nemožné. Alespoň jste si mohly nechat podpis notářsky ověřit.

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na to nebyl čas, potřebovala to hned. Třeba jo no, ale třeba taky ne, je to dost peněz

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud smlouva není napsaná tak jak se má a podpis není notářsky ověřený (to nevím 100% jestli musí být) tak je smlouva na nic.

Reaguji na Caisy: U smlouvy o půjčce nemusí být nutně notářsky ověřený podpis, ale měla by mít všechny náležitosti dle § 657 a § 658 Občanského zákoníku. Nicméně, i ústní smlouva je platná a právně vymahatelná smlouva, jen je to trochu složitější. Na policii rozhodně s tím papírem jít může a může podat trestní oznámení.

arrow
profile_image
Gabriellla
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucie1983: Moc děkuji to jsem potřebovala vědět

arrow
profile_image
maryland
od 9. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Gabriellla: podpis musí být notářsky ověřený, popřípadě musíš mít svědka, který viděl jak spolu smlouvu podepisujete .. "dobrá" kamarádka by klidně mohla říct, že si to podepsala za ní a nikdy si od tebe žádné peníze nepůjčila myslím, že se nejedná o malou částku, měla jsi být proto obezřetnější . Každopádně přeji hodně štěstí

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Gabriellla: kdyby to nevrátila a já s tím šla na policii?

Můžeš to zkusit, nicméně o podvod, a tudíž trestný čin, který by policie mohla vyšetřovat, by šlo jen v případě, že si ty peníze půjčila už v úmyslu ti je nevrátit. To se ovšem těžko prohlašuje. Od policie bych proto moc nečekala. Nejspíš tě odkáže na civilní soud.

Ta listina, kterou máš, je na ní závazek, že peníze vrátí? Přepiš nám sem doslovně její text, smozřejmě bez jmen.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené