Smazat

Navazování kontaktů na vysoké škole a v zaměstnání.

ahoj,
Myslela jsem si, že na výšce poznám nové lidi a kamarády do budoucna. místo toho jen další známí. Proč si s nikým nerozumím tolik, jak s mamkou? chtěla bych najít partu lidí, se kterou bych si rozuměla a podnikala různé akce. Koníčky žádné nemám. Uvažuji, že bych ve studiu pokračovala, jen nevím, jestli je lepší dojíždět (a trávit méně času se ,,spolužáky,,) nebo bydlet na koleji, něco zažít (neříkám opíjet se každý den, jen netrávit většinu času doma, jako doposud.) a trávit tak více času se ,,spolužáky,, Proto bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti a rady jak jste to měli na vysoké škole vy ? a) jak jste se seznamovali na vysoké škole vy - a dojížděli jste, nebo bydleli na kolejích ?
b) jak probíhá seznamování, hledání přátel a celkový život na vysokoškolských kolejí ?
c) Našli jste si během studia na vysoké škole nové přátelé, se kterými jste se vídali i po studiu ?
Mnohokrát děkuji za vaše zkušenosti,
 

omlouvám se za vložení tohoto příspěvku, nějak mi vypadl internet. tak se to sem vložilo 2x. omlouvám se

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no tak já měla na vysoký asi jen jednu kamarádku, jinak jsem chodila do školy se sestrou,takže jsem tam nebyla sama a jak říkáš, jen známý, v práci je to to samý,... kamarády jsem si spíš našla přes přítele, od té doby co s ním chodím, tak mám kamarády z jeho strany a jsem spokojená, našla jsem si teď i kamarádku, kdy budeme plánovat různé akce ale nejlepší kámoš je pro mě přítel, takže mi tak úplně nevadí, že kamarádů moc nemám

arrow
profile_image
morrighan
od 6. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hm no, nejsem nějak hrozně společenský člověk, ale našla jsem spřízněné duše normálně na přednáškách. Vzhledem k tomu, že studujeme stejný obor, tak se najde hodně zájmů, které sdílíme. Na koleji nebydlím, bydlím ve stejném městě...a nejsem si jistá, jestli koleje jsou to nejlepší. Jako na seznamování asi jo...ale jde o to, jaký typ lidí tam najdeš....Opravdu nemáš žádné koníčky? A co obor ve kterém studuješ, ten tě taky nezajímá?

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem teda extrémní extravert Nejvíce jsem se seznamovala na začátku na koleji. Znala jsem jednoho člověka, kterej mě dostal ke druhému, ten zas ke třetímu atd. Pak jsem se přestěhovala na jinou kolej v témže městě a tam jsme byli jedna velká parta. Bylo to tam naprosto úžasný. Na přednáškách jsem si k někomu většinou sedla a začali jsme kecat o daným předmětu a už to bylo. Já jsem kuřačka, tak jsem se snadno dala do řeči taky na kuřplácku před školou. Chodila jsem na spousty sportů, který byly akreditovaný VŠ, takže tam to bylo taky snadný. Jinak, pořád byly nějaký studentský párty, takže to bylo strašně snadný
Teď jsem se přestohovala zpět do rodného města (490km od studijního) a tady moc šancí nemám, jelikož většina mých známých z gymplu odešla studovat nebo vycestovala a zbytek jsou rodiče nebo rodiče-to-be Na party už nechodím, takže pro mě je můj nejlepší kamarád můj přítel.
Nestyď se tolik, hodně lidí je rádo, když se odhodláš k prvnímu kontaktu. Zkus působit více sebevědoměji. Uspořádejte nějakej seznamovák z ročníku. apod. Závidím ti upřímně ty studentský léta a možnosti. Hned bych se vrátila v čase Hodně štěstí!

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji IchthysS: Proč si s nikým nerozumím tolik, jak s mamkou?

Pobavilo tohle že studuje vysokou, opravdu?

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ja som mala šťastie, trafila som na dobrú partu napriek tomu že som dochádzala nejako sme si sadli a podnikali spolu kopec vecí (a to nie som veľmi spoločenský človek) veľakrát som prespávala na intráku a podobne ... na druhej strane mám kamarátku ktorá bola na intráku a našla si len jednu kamarátku takže nie je to len o tom, ale samozrejme keď budeš na intráku máš lepšie šance zoznámiť sa čo sa týka intenzity vzťahov, našla som si najlepšiu kamarátku proste takú že navždy (dúfam ) ... už som zo školy tri roky ale pravidelne každý rok spolu podnikáme na jar a na jeseň chatu, pomedzi to nejaké výlety, dovolenky a pod. ach veru aj ja by som sa hneď vrátila, bolo to úžasné, užívaj si to

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Z vysoké mám asi 4 kamarádky samozřejmě ani jedna nebydlí ve stejném jste jako já ale udržujeme kontakt přád telefon fb Atd. A parkrát do roka se vidíme. Jak se seznámit? Normálně pokecat ve třídě nás bylo hodně treba 60 nebudu se přeci bavit s každým ano všichni no většina je fajn ale proste to není to s kým chci být nebo si nemáme tolik co říci. Mě nikdy chodit do hospody nebavilo takže jsem to ani nedělala stejně tam chodili lidi kteří nebyli v mé topce už mám za sebou základnu střední a vysokou. Za celou dobu je to kopa lidí když je vidím rada s nima prohosím slovo na sraz jdu vždy. Ale stejně člověk až jisti že má jen pár opravdových přátel kteří ho provázejí takže i na té vysoké najdi jen treba 2-3 kamarádky. Na co víc. Jinak pokud nemáš žádné zájmy tak je to docela ***** no. Co sport nebo tak něco posedávání v hospodě podle mě není nejlepší zábava.

arrow
profile_image
nanny1
od 23. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji slimatko: Pobavilo tohle že studuje vysokou, opravdu?

Moc nechápu, co Tě na tom tak pobavilo, mně to naopak připadá super...

Jinak jsem taky introvert, takže chápu, že navazování nových vztahů pro někoho může být těžké. Chce to ale fakt nečekat, až za Tebou někdo přijde a bude se chtít kamarádit, ale vyvinout nějakou iniciativu. Stačí občas se spolužáky něco prohodit, třeba o přednášce, na které jste byli, na něco se zeptat, ukázat zájem - jinak se oni nedozví, že se s nimi kamarádit chceš. Pokud to budeš dělat často, určitě do kolektivu líp zapadneš a třeba najdeš někoho, s kým budete naladěni na stejnou vlnu. Nemusíš kvůli tomu jít bydlet na kolej.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji slimatko: Pobavilo tohle že studuje vysokou, opravdu?

Já bych řekla, že jediný, kdo je tu k smíchu jsi ty... co příspěvek, to perla

Zakladatelko, spíš bych prohodnotila tvůj celkový postoj a chování, předešlé deníčky o tvé povaze co-to vypovídají.

arrow
profile_image
morrighan
od 6. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s nanny1...musíš vylézt z ulity. Lidi většinou nepřijdou k tobě, musíš jím dát nějaké znamení, že se s nimi chceš bavit. Když tam stojíš někde opodál a s nikým se nebavíš, tak si lidi můžou myslet, že se s nimi bavit nechceš a jen málo jich je tak odvážných, aby šli a začali si povídat. Klidně se nějak zapoj to diskuze, pokud vidíš nějakou větší skupinu lidí.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak vypadá vysokoškolský život na kolejích, to netuším. Bydlela jsem celou vejšku u rodičů, do party lidí z kolejí jsem nikdy nezapadla, asi jsem propásla jejich seznamování na začátku nebo co, každopádně u nás tvořili jednu skupinku kolejáci a další skupinku dojíždějící. Dobrý kámoše jsem našla na jedný brigádě, všichni byli z jiných fakult, bydleli v podnájmech, byli jsme dobrá parta, ale po vejšce se rozjeli různými směry, někdo se vrátil do svého rodného města, někdo se odstěhoval úplně pryč za prací. Ale dodnes spolu párkrát do roka výletujeme nebo se občas vzájemně navštívíme. Záleží hodně na složení kolektivu v oboru, co studuješ. Já tam od nás taky nenašla nikoho k sobě, snad jen jednu kočku, ale ta mi taky utekla po vejšce daleko

 

Váš příspěvek

Navazování kontaktů na vysoké škole a v zaměstnání.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené