Smazat

Nesnáším ZOO

Ahoj, zajímal by mě váš názor na zoologické zahrady? Jáje přímo nesnášim když vidím zvířata zavřena v klecích, nanejvýš s pár metrů čtverečních výběhem vždy mi je skoro do breku. Jak jste na tom vy? a existuje nějaká organizace která brání zvířata a je proti Zoo?
 

No nevím, kdy jsi byla naposledy v ZOO, ale o pár metrech a klecích už se moc mluvit nedá.

arrow
profile_image
shaolinka
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to je otřesný obrázek. Já o tom nikdy nak hlouběji nepřemýšlela, ale zvíře narozené a vyrůstané v zajetí, které nikdy nepoznalo svobodu (což smutné je) např. v té zoo, neví jaké to je a nemyslím si, že se tam má nějak špatně. Dneska se do zoo dávají dost peníze, myslím, že to tak hrozné není.

arrow
profile_image
shaolinka
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mimochodem, nevím kde si ten obrázek našla, ale pochybuji, že je to ze Zoo. Horší jsou právě tyto farmy, kde třeba kuře žije jen dva měsíce a pak amen. Nebo daleko hůř se mají psi, kteří se dostali do útulků. Je to dobře, že útulky máme, ale plno z nich, nejsou vůbec v dobrém stavu. Nebo nemluvím ani o domácích zvířatech u nezodpovědných a bezohledných majitelů.. ale to už je zas jiná ..

A je to vůbec obrázek ze Zoo? Mně to spíš připadá jak nějaký obrázek z drůbežárny, ale to je úplně něco jiného.o.O]
Jinak co se týče Zoo, jestli se chovatelé a ošetřovatelé chovají k zvířátkům hezky, tak nemám nic proti.
To by se pak dalo taky říct, že pes, který celý život žije na jednom dvorku, hůře pak v bytě, je týraný a nemá se dobře.
A příroda taky občas není žádná slast.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

http://realita.tv

Jsem striktní vegan a jak zoo, tak myšlenka osobního vlastnictví živého tvora mi připadá naprosto zvrácená.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miisha0705:
ten obrázek je z drůbežárny, ale nemyslím si,že je tak daleko od Zoo

arrow
profile_image
madzup
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://dokumentarni.tv/zdravi/potraviny-a-s-food-i nc

Doporučuju kouknout na tento dokument. Nejde tam sice o zoo, ale o zvířata, jídlo....atd.

arrow
profile_image
Spagetka78
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsi někdy v zoo, když nerozeznáš slepičárku od zoo?

Jinak všem - doporučuji zajít do pražské zoo na procházku s průvodcem. Řeknou vám, jak se o zvířata starají, kolik jich zvládli zachránit, a nebýt zoo, spousta zvířat by už byla vyhynutých!!

arrow
profile_image
supernova
od 9. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych také řekla, že obrázek je z drůbežárny. Nicméně si myslím, že mnohem horší než ZOO jsou velkochovy zvířat za účelem užitku lidem. Třeba krávy a slepice žijí na minimálním prostoru v otřesných podmínkách. Telata bývají hned po narození separována od matky a to ještě nemluvím o zvěrstvech jako jsou pokusy na zvířatech atd. ZOO je proi tomu opravdu v pohodě. Byla jsem před 2 lety v pražské ZOO a řekla bych, že zvířectvo se tam má celkem fajn...

Cituji Spagetka78: a nebýt zoo, spousta zvířat by už byla vyhynutých!

přesně tak...
třeba by bylo zvířatům volně v přírodě lépe, ale oni to neumí tam žít, jsou spokojení tam kde jsou. V pražské zoo se starají velice dobře.
Jak bylo řečeno spousta zvířat by klidně i vyhynula.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já osobně nejsem fanda zoo, protože podle mě by ty zvířata měli být v přírodě...ale zase na druhou stranu nebýt těhle institucí, tak spousta živočišných druhů už dávno není...
co se týká pražské zoo, tak je jedna z nejprestižnějších..myslim že loni byla 4. na světě...a to díky Fejkovi...jsem zvědavá jak to bude vypadat po čase s novým ředitelem

jinak ten obrázek je trochu mimo

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Další věcí je fakt, že zvířata ve volné přírodě si moc neužívají tu "svobodu" - žijí v neustálém stresu, zda přežijí výpravu za potravou anebo na druhé straně zda-li budou úspěšní při lovu. Je to jako všechno v životě - zoo má klady i zápory - tzn. klec vs. pohoda a žádný stres.

arrow
profile_image
foinikia
od 12. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si myslím,že zoo plní i potřebné funkce v ochraně přírody a třeba i ve výzkumu (chování,ekologii a tak) viz třeba naši nosorožci v Keni.Je to sice smutné,ale mnohé druhy asi nemají šanci přežít bez pomoci člověka,tedy taky odchovem v zoo.
Jako negativní stránku věci vnímám,že mnohdy se návštěvníci dostanou až příliš blízko a narušují soukromí zvířat a někteří se chovají zvlášť nevybíravě (např.ťukání na sklo,focení s bleskem atd.),a taky mám špatný pocit z kočkovitých šelem,které většinu času přecházejí po výběhu sem a tam,těm asi vážně chybí větší prostor.Ostatní zvířátka mi přijdou v pohodě

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na 1vka:
Mám dotaz - byla jsi poslední dobou v nějaké zoo? Zvířata už tam v drtivé většině případů nejsou doslovně v klecích s pár metry prostoru, ale v moderně designových výbězích bez mříží (s přírodníma překážkama, jako je příkop a voda), kde je leckdy návštěvník ani nezahlédne Doporučuji navštívit třeba Pražskou zoo - je to názorný příklad toho, kam moderní zoo směřují.....
jedna z nejnovějších expozic v Pražské zoo - expozice lachtanů:
http://www.zoopraha.cz/upload/img/79f02ba25c12d402 fbd55da790dd53b1.jpg
expozice levhartů
http://www.zoopraha.cz/upload/img/79f02ba25c12d402 fbd55da790dd53b1.jpg
o plánované expozici slonů a hrochů:
http://www.zoopraha.cz/cs/o-zoo/stavby/2010-expozi ce-slonu-a-hrochu

 

Váš příspěvek

Nesnáším ZOO

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené