Smazat

Neumím jíst normálně

ahoj, rozhodla jsem se založit tohle téma, třeba se v tom někdo pozná a poradí mi...když ne, aspon si trošku ujasním myšlenky.
od svých 18 řeším svoji váhu, tehdy jsem nebyla tlustá, měla jsem asi 165 a 58 kg, ale naši mi pořád opakovali, že tlustá jsem a měla bych zhubnout. Nějak je to ve mně asi zakořeněné dodnes.
takže jsem střídavě zkoušela různé diety a přípravky na hubnutí a tak........a můj poslední počin letos byl, že jsem si s kolegyní napůl koupila na netu jídelníčky, začaly jsme od října, ona to bez problémů dodržuje, není to žádný extrém, prostě zdravý jídlo 7x denně, už zhubla asi osm kg.
já jsem to vydržela asi 14 dní, pak byla oslava, pak zas něco, porušila jsem to.........a pak už jsem to nedokázala nastartovat znova. ted jsem ve fázi, že se totálně nezřízeně cpu, prostě jak vidím jídlo, musím se nacpat k prasknutí, i když vůbec nemám hlad.
slaný, sladký, všechno. potom jsem unavená, naštvaná, ale nedokážu přestat.
přibrala jsem už asi 4kg a jde to pořád dál.
už nevím, co s tím. říkám si vždycky od zítřka se budu snažit, pak si dám ráno dva loupáky a už to jede znovu. hrůza.
vůbec nevím, jak z toho ven. kompenzuju si tím asi vnitřní nespokojenost, nudu, práci, která mě nebaví, málo citů od rodiny.......
nemám ráda sport ani cvičení, nesnášim společné převlíkárny ve fitku nebo na aerobiku, když tam vidím ty mladý holky v tangách, jak suveréně vystupují.
vůbec nevím , co s tím, jenom jím a jím a nemůžu přestat.
třeba mi někdo poradí .
 
arrow
profile_image
M_martina mojeid
od 19. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

myslim, že takových je nás tu víc

ještě musím dodat, že já prostě neumím sníst malou porci -když jsm jela podle toho jídelníčku, navážila jsem si to přesně a pořád jsem měla takový psychický pocit, že mě to omezuje, žemám hlad - i když jsem hlad neměla ! ¨
já si prostě nemůžu vzít dva čtverečky čokolády, já ji sežeru celou i když už pak nemůžu.
a tak je to s jakýmkoli jídlem.
za chvilku se neunesu

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bobulinka: od svých 18 řeším svoji váhu, tehdy jsem nebyla tlustá, měla jsem asi 165 a 58 kg, ale naši mi pořád opakovali, že tlustá jsem a měla bych zhubnout. Nějak je to ve mně asi zakořeněné dodnes.

Bohužel za to může tvoje psychika (kterou ovlivnili rodiče) stejně, jak může za anorexii a bulimii. Zkus mrknout na www.anabell.cz a případně se spojit s některým z jejich psychologů.

arrow
Neprodává v Bazaru

Toto jsem poslala bobulince v sz, po té co bylo její takovéto stejné téma smazáno, tak třeba nemá tento problém sama, tak to sem dám.
1. by jsi měla vyřešit svůj osobní život, ale to ty sama víš podle toho co píšeš...
2. jíst pravidelně, pak nebudeš mít návaly žravosti-dost důležité
3. jídlo může ovlivnit psychickou pohodu-mrkni sem: http://prima.stream.cz/category/159/372293 moc hezký díl
4. nahraď jídlo jinou aktivitou (-co si třeba udělat nějaký aromatický čaj?)

Asi to není nic moc odpověď (nevím), ale určitě je to pár tipů k zamyšlení-to nejhlavnější-zvládnout to, už bude na tobě.

arrow
profile_image
Judy
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

58 kg na 165 cm mi nepřijde tak hrozných. Rodiče ti zbytečně podkopávalii sebevědomí.
Snažíš se řešit problémy jídlem, ale tím, že se nacpeš k prasknutí ti lépe nebude, naopak. Vnitřní prázdnotu tím nezaplníš. Zkus najít nějakou jinou výplň času, nějaké jiné odreagování, než je jídlo - samozřejmě to také nesmí být nějaká jiná forma závislosti jako alkohol nebo nakupování. Může to být cokoli, co tě baví: malování, batikování, ruční práce, hudba, i ten sport. Já třeba také nesnáším jakékoliv kolektivní sporty a společné sprchy a převlíkárny. Myslím, že jsou i jiné možnosti. Můžeš chodit běhat, nebo cvičit a posilovat doma.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

bobulinka
Když tě tak čtu, tak si můžu s tebou podat ruku a již vstříc novým zítřkům. Jsem na tom stejně.

arrow
profile_image
Elle_Llea
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já taky ještě v létě jsem byla hubená a teď.... ale nedá se to zastavit... každou noc před spaním si říkam "a dost, zítra už kašlu na jídlo" a nic... i teď jsem si pěkně nasypala arašídy a zbušila je na posezení... nic přede mnou neuteče směju se, ale nenávidím se za to!

holky díky za odpovědi, já jsem si myslela, že takový blázen jsem jenom já.
je mi jasný, že se snažím jídlem přehlušit to prázdno ve mně, ale já přitom mám v podstatě všechno - hodného manžela, hodného syna, dva psy, ale stejně i když si to opakuju pořád dokola - nestačí to.
mám ted váhu, jako když jsem šla rodit.
nechodím kvůli tomu skoro nikam, přijde mi, že se na mě každý dívá,že jsem tlustá a že si říkají - chudák chlap, to na sebe ta ženská nemůže trochu dbát?
mám ted 166 86.
děs.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

bobulinka
Mám o 10cm víc a 20kg víc, i když mi to okolí nevěří. Jenže stačí něco zlého a šup provozuji bily sex. Pak je mi zle, tak si vynadám a říkám si, že ráno to bude jinak a šup ráno a je tto samý.
Jo a kdysi jsem si říkala, že to bude jiný od pondělka, teď jsem se zlepšila, že od zítřka.
Přítel taky příbral - moc dobře vaří. Oba jsme se dohodli, že zhubnem,ale stejně nám to nevydrželo

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Do poruch příjmu potravy (PPP) patří: 1) anorexie 2) bulimie 3) záchvatové přejídání.
K charakteristice záchvatového přejídání - výskyt spíše u žen, starších 35 let, podobné bulimii, ale bez hladovek a zvracení.
PPP jsou psychického původu, takže zde je dobré začít, zkus o problému najít literaturu (tu jsme bohužel na přednášce ve škole nebrali), ale fakt bych ti doporučila vyhledat odborníka. Časem zjistíš, že to není o váze, ale o psychice. K hubnutí/udržení váhy Ti určitě pomůže pravidelná strava, aby nedocházelo k přejídání. A prosím Tě, nedrž dietu, tím by to pravděpodobně dopadlo ještě hůř - sama víš, že Ti dieta tento koloběh a problém roztočila.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Lilliana
U odborníka jsem byla, u třech, sice z jiného důvodu,ale mluvila jsem o tom a bohužel nepomohli. Jedna mi řekla, že mám takovou sportovní postavu. Přitom fyzioterapeut mi břišní svaly hledal marně..
Asi jsem nenarazila na někoh dobrého,ale pak už tě to nebaví, když tři ti nepomohli... kdybys věděla o nějaký knize, tak pls napiš název - děkuju

A stránky o PPP znám, kdysi jsem tam chodila,ale spíš mi z těch příbehu tam běhal mráz po zádech.

Lilliana
já jsem to s dietama nikdy nepřeháněla, sice celý život váhu řeším, ale mám moc ráda jídlo na to,a bych držela nějaké drastické diety.
i ten jídelníček, který jsme si s kolegyní objednaly, byl ok, prostě zdravě.
ale já nemám moc ráda zeleninu, ovoce vůbec ne, maso taky moc nemusím....takže mi zbývá pečivo, sladkosti .... jak si někdo dá třeba stejk a zeleninu a pochutná si, tak já si dám brambory a trošku zeleniny. ale můj hlavní problém je v množství - já neumím sníst trochu, musím se nacpat, pak půl dne nejím a zase znovu.
už jsem zkoušela odborníky - podobně jako tywee - byla jsem i u paní , která provozuje reiki a bachovu metodu, točila nade mnou kyvadlem a tvrdila, že všechno špatné je pryč
nebylo.
teorii mám zmáknutou , ledničku plnou zdravých věcí a pak v práci stejně jdu a koupím si polomáčený sušenky, na oběd si dám něco smaženýho s tatarkou a pak mám pocit , že prasknu.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tyweee: a šup provozuji bily sex

co to je ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

bobulinka
A taky máš triško s břichem? Už si z toho někdy musím dělat srandu. dřív jsem byla zoufalá a bylo to ještě víc horší, než teď

 

Váš příspěvek

Neumím jíst normálně

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené