Zajímalo by mě, čím odstraňujete samolepky a lepidlo z nich, a to z různých povrchů. Opravdu mě už začíná rozčilovat, že cokoliv koupím, tak to na sobě má alespoň 2 samolepky, které nejdou lehce sloupnout, trhají se a zůstává po nich lepidlo. Naposled jsem se je snažila odstraňit z potravinových dóz a výsledek je takový, že dózy jsou poškrábané a zbytek lepidla tam pořád zůstává. Kdysi jsem na něco použila odlakovač, ale na plastu mi to udělalo fleky, takže bych potřebovala něco, co nepoškozuje povrchy.

V drogériích prodávají speciální přípravek.
Mám ho a funguje.
http://www.uni-max.cz/hg-odstranovac-nalepek-a-lep idel/d/

V jednom z dílů pořadu Máte doma uklizeno říkaly, že samolepky jde odstranit myslím octem nebo něčím takovým...přesně si to nepamatuju, když tak na to mrkni

Lékárenský benzín cca 60,-

olejem normálním to jde taky, odlakovač jsem taky něco drhla...jinak asi přímo odstraňovač

Reaguji na True:
Reaguji na mroskvicka:
Holky, a plast to neponičí? Jestli ne, jdu do toho, protože takovýho vztekání u toho vždycky je...

Já našla někde tip na fén! Takže zachytit okraj, foukat teplý vzduch, aby se lepení lehce zahřálo a tak pomalu odlepovat...

arrow
profile_image
Janikaa
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem taky slyšela, že je olej dobrý..nechat to nějakou chvilku...klidně i přes noc potřené olejem a ráno to jde krásně sloupnout..

Mě pomohlo na nálepku nastříkat pronto proti prachu A nálepka sama sklouzla.. Jednou se mi to totiž povedlo omylem..

arrow
profile_image
sabina1990
od 26. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lency:

Cituji Lency: V jednom z dílů pořadu Máte doma uklizeno říkaly, že samolepky jde odstranit myslím octem nebo něčím takovým

To byla majonéza

arrow
profile_image
strašidýlko
od 10. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

my doma používáme odstraňovač etiket,prodávají v auto kelly a funguje parádně

Děkuju za tipy, koupila jsem si ten odstraňovač a jde to s ním krásně. Zkusila jsem i ten odstraňovač gelových výpotků, ale nejde to s ním tak dobře, odstraní spíš jen už samotné lepidlo a to ještě ne vždy.

Samozřejmě každej hned zkouší etiketu strhnout nebo seškrábnout, protože ono to někdy jde. Většinou to ale jde špatně nebo vůbec, no a to pak už jen záleží na tom, jestli to půjde odmočit ve vodě nebo. Etikety, co nejdou odmočit ve vodě, stačí nahřát (nad hořákem, zapalovačem, plotnou, párou z hrnce, třeba do skleniček můžete nalít horkou vodu a počkat až se sklo prohřeje, co já vím), lepidlo teplem změkne a pak jdou krásně sloupnout. Když to děláte tímto způsobem, vždycky po tý etiketě ještě zůstane vrstva lepidla. To vám nepůjde smejt vodou, Savem, Jarem, Clinem, Cifem ani žádným jiným podobným sajrajtem, ani vydrhnout pískem, vždycky tam trocha zůstane a ještě poškrábete povrch. O trochu líp už to jde alkoholem, kterej je hlavní složkou produktu zvanýho "Odstraňovač etiket", ale jde to pořád dost blbě a je to nadlouho. To lepidlo nejde dolů proto, protože je ropnýho původu, takže je ve vodě nerozpustný a v alkoholu jen velice špatně. Jediná opravdu spolehlivá a rychlá metoda je použít nějakej produkt ropnýho původu - všechny ředidla na bázi acetonu, benzín do aut, technickej, lékařskej i lihobenzín, "Odmasťovač brzd/Bremsenreiniger" (tak se to přímo jmenuje) nebo přinejhorším i nafta, ale ta spíš jen pokud nic jinýho nebude, protože po ní zůstane mastnota a hrozně dlouho to po ní smrdí. S acetonovým ředidlem ale zase hodně hodně opatrně, jen na sklo nebo nelakovaný kovy, protože může poleptat lak na parketách (i včelí vosk), na nábytku, autě a velice rychle poleptá i umělou hmotu. Mně se nejvíc osvědčil technickej benzín, protože není tolik agresivní, nepoleptá lak na autě ani umělou hmotu (pozor: leptá lak na nehty, na parketách i na nábytku, tak ať vám neukápne) a nezůstane smrdět. Seženete ho na některejch benzinkách, taky v některejch drogeriích a skoro ve všech Barvách a Lacích.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 

Váš příspěvek k tématu

Odstranění samolepek z různých povrchů

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené