arrow
profile_image
ruzena112
od 2. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,

Mám tento problém – už jsem jednou autoškolu abslovovala přibližně před sedmi lety, byla jsem tehdy sotva osmnáctileté tele a dnes bych asi pana instruktora, v některých situacích odkázala do patřičných mezí. Předtím jsem nikdy neseděla za volantem a o autě jsem věděla jen to, kde je spojka, brzda a plyn.
Na první hodině mě instruktor zavezl na plné parkoviště, zeptal se mě, jestli jsem už někdy řídila, a když jsem odpověděla, že ne tvářil se udiveně, ale nakonec řekl, že tak to má být. Potom mi kde ukázal, co kde je, jak se řadí atd., až potud to bylo OK. Pak jsem sedla za volant a měla se rozjet – přede mnou asi jen 1,5 m místa, samozřejmě mi to nešlo, auto poskočilo dopředu, instruktor dupl na brzdu a začal na mě řvát, co to dělám, jestli chci do těch před námi narazit, že mi říkal a ukazoval jak se rozjet. Pak se mi podařilo rozjet a jezdila jsem hodinu mezi parkovišti dokolečka, dokola. Na konci mi řekl, že už dlouho neviděl nikoho, komu by to tak nešlo.
Na druhé jízdě se mě zeptal na co je tláčítko uprostřed (varovná světla), když jsem to nevěděla, řekl, že mě hodí zpátky domů, ať si to nastuduji a přijdu až na další jízdu.
Další jízdy jsem jezdila po okreskách, kdy mě instruktor znervózňoval průpovídkami typu: "Jestli nabouráte, zaplatíte mi to….. nejezděte tím prachem, teď jsem byl v myčce" apod. Nic mi nebyl ochotnej vysvětlit např. jednou při odbočování mi řekl tady vždycky najedete blbě už jsme tady jeli tolikrát, ale na chybu mě nikdy neupozornil a na dotaz jak tam mám najet odpověděl, že to mám dávno vědět. Musela jsem se podívat do knížky. Seřval mě např. za to, že když jsem poprvé vjížděla na kruhovej objezd, kde byly dva pruhy tak jsem zajela do pruhu blíž ke středu, řval na mě, že budu muset přejíždět do pruhu. Uvědomila jsem si, že jsem udělala blbost hned, jak sem tam vjela, ale pozdě, i když pokud vím tak to není chyba.
Byla jsem z toho už tak vynervovaná, že když na silnici v mém pruhu stálo blikající auto, že kdyby mi neřek ať ho objedu, tak tam stojím a čekám až odjede a možná i zatroubím!
Ve městě v mírném provozu jsem jezdila asi jen dvakrát, pak se mi jednou nepodařilo pořádně zastavit (asi jsem blbě zešlápla spojku) auto trochu poskočilo, tak mi instruktor řekl, že když neumím mačkat spojku, vrátím se na okresky.
Vzpomínám si na jednu příhodu, jela jsem a přede mnou louže, na chodníku stála skupinka lidí, instruktor čuměl na ně místo na cestu (asi jestli je nezná a nemohl by si jít na chvíli pokecat, což se taky párkrát stalo, když viděl někde známého), no, neodhadla jsem to a louži vzala zadním kolem a lidi se ten den nemuseli sprchovat. Samozřejmě, že mě seřval.
Na poslední jízdě po mě chtěl couvání, předtím jsem to nikdy nezkoušela, jen mi na první hodině úkázal, kde je zpátečka.
Po absolvování celého výcviku mi dal na výběr několik možností a) vykašlat se na to, jsou lidi, kteří na řízení nemají a vypadlo z něj, že kdyby mi nestál na spojce tak se ani nerozjedu, do té doby jsem si myslela, že startování a rozjezd je v pohodě, o tom, že mi drží spojku jsem neměla ani tušení
b) přejít k jiné autoškole
c) platit si kondiční jízdy, což jsem nakonec udělala, chtěla jsem se na to vykašlat, ale po hádce s matkou, která chtěla zpátky těch osm tisíc, které jsem samozřejmě jako student neměla jsem pokračovala. Kondiční jízdy jsem si platila už ze svého z brigády. Určitě jsem autoškole nacpala nejméně 10 tisíc (radši jsem to ani nepočítala) než jsem se na to vys...la

Nyní jsem dostudovala VŠ a hledám práci, přijde mi, že na většině míst bohužel ten řidičák chtějí a tak teď řeším dilema: 1) mám se o ŘP pokusit znovu v jiné autoškole?
2) Přijde vám chování instruktora a zároveň majitele autoškoly (takže nebylo, kde si stěžovat) normální nebo jsem opravdu tak blbá a nemám na řízení buňky?
3) Mohl by mi prosím někdo napsat své vzpomínky a výcvik AŠ pokud možno od prvního nasednutí do auta, po kolika jízdách se vám jakžtakž podařilo zautomatizovat nohy, ruce, řazení apod. jezdili jste na autocvišišti, trenažeru atd.
4) měli jste u sebe nějakej průkaz žáka autoškoly a co se tam zapisovalo? O průkazu instruktor všem na teorii tvrdil, že má u sebe on, protože ho žáci většinou nenosili a při jízdách ho musíme mít u sebe.
Tenhle průkaz jsem nikdy neviděla, takže jsem ani neměla přehled kolik jsem odjezdila hodin. To, že krátil hodiny bylo běžný, ale prostě jsem byla tele a bála se ozvat.
Až tak bych to neřešila a šla to zkusit znovu, ale jsem asi jediná, kdo s ním měl problém, co jsem se ptala spolužáků tak prý je v pohodě. Na teorii byl naprosto v klidu, vysvětloval. Autoškola existuje dodnes.
Bohužel, momentálně nemám žádného kamaráda s autem, že bych si to vyzkoušela. Otec také není z těch, kteří řeknou pojď, vyjedeme za vesnici já tě to naučím (co kdybych rozbila tu jeho dvacet let starou popelnici), takže v tomhle směru je zbytečné mi radit.
Děkuji všem za názory a rady.
Janča

arrow
profile_image
cool girl
od 13. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ruzena112: na tvým místě bych do toho šla znova. Podle popisu to nevypadá, že bys dělala nějaké extra větší chyby než ostatní. Spíš pan instruktor-majitel byl h*vado. Takhle se normální instruktor nechová.

Mě třeba instruktor při rozjezdech taky pomáhal, ale jak mi to na jedné jízdě řekl, tak jsem mu hned vynadala, že tohle dělat nemá, jinak se to nenaučím. Jen musím říct, že můj instruktor byl super a fakt jízdy byly spíš i takovej přátelskej pokec.

Nepíšeš, odkud jsi, že bychom ti mohli nějakou autoškolu doporučit.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nedočetla jsem celé, ale za mě rozhodně za b) zkusit jinou autoškolu

arrow
profile_image
WercaK
od 12. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tvé story jsou jako okopírované z mého života, autoškolu jsem dodělala v lednu na třetí pokus, dělala jsem ji jen proto, že pojedu jako au-pair do USA a tam je to nezbytnost, ale pokud bych věděla, že zůstanu v ČR raději bych se na to vykašlala, už bych na to neměla nervy. Výcvik jsem dělala půl roku, protože mi instruktor stále odříkávala hodiny.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ruzena112: . nejezděte tím prachem, teď jsem byl v myčce"

Chichi, to je dobré.

Zaplať si v jiné AŠ několik jízd na zkoušku a uvidíš jak se budeš cítit. Neprožívej to tak a když to nepůjde a nebudeš se na to cítit, prostě si kurz nekoupíš, no a co.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

rozhodně jiná AŠ. Taky jsem dělala chyby, ale takhle se ke mně nikdo nechoval.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neváhej a jdi do toho znova to byl zas nějakej psychouš, co zřejmě nepochopil, že člověk začínající autoškolu je STUDENT autoškoly a on je v pozici UČITELE. A tý autoškole klient platí za to, aby ho něco naučili. Já měnila instruktora po pár prvních jízdách, byl nervní a utrhával se na mě, neměla jsem na to nervy, řešila jsem to domluvou s jejich šéfem a dostala jsem úžasnýho pána, kliďase, se kterým jsem si ty jízdy vyloženě užívala a odnesla jsem si od něj jen to nejlepší a ještě jsme se nasmáli, škola hrou. Vždycky mi zapsal odjetý hodiny do nějaký kartičky a rozhodně jsem je poctivě odjela celý. Nevím už přesně, kdy jsem si tak zhruba zautomatizovala všechny činnosti, ale hned to rozhodně nebylo. Řidičák se ti bude hodit jak pro práci tak pro běžný život, neohlížej se zpět na toho troubu a jdi do toho znova!

arrow
profile_image
Christal
od 13. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tohle rozhodně není profesionální chování instruktora autoškoly.. zkus to jinde, hodně štěstí

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus to jinde a určitě si ji udělej! Řidičák je tak důležitý, oceníš ho určitě v pozdějším věku, je skvělé být nezávislá, moct si zajet kam chceš a kdy chceš... Já měla instruktora báječného, pořád na něj vzpomínám, bylo to skvělé, do aš bych šla klidně znova Zeptej se v okolí, s kterou aš jsou spokojeni, řiď se dle zkušeností ostatních

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Amour: Zkus to jinde a určitě si ji udělej! Řidičák je tak důležitý, oceníš ho určitě v pozdějším věku

Mě opravdu fascinuje jak si každý myslí, že udělat řidičák, tedy řídit auto je totéž jako jít si koupit zmrzlinu.

Ne, opravdu řízení není pro každého a každý den na silnici je toho důkazem, minimálně 40% "řidičů" nikdy řidičák dostat nemělo. To je prostě fakt, ale hodnej instruktor se někdy smiluje.....

Jinak k tazatelce, je to její verze událostí a klidně to tak skutečně může být, ale stejně tak nemusí a prostě to jen (klidně neúmyslně) zveličuje. To je těžké posoudit. Viděla jsem opravdu nerváky učitele, kteří by vážně učit neměli, stejně tak jako nerváky žáky, kteří brali jako příšernou nadávku prakticky cokoliv co učitel řekl rázně.
Ono řízení je i o ovládání stresu a emocí a pokud na někoho musí učitel "cukrátkovat", podle mě ho na řízení příliš dobře nepřipraví a v provozu takový člověk nemá co dělat.

Na straně druhé, opravdu mohl být instruktor cholerik a proto bych to na místě tazatelky zkusila znovu v jiné autoškole a vidělo by se.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ruzena112:
Pokud se cítíš na to řídit auto,tak si najdi jinou autoškolu.
Jinak celkem chápu učitele v autoškole.Holt ne každý si zvládne udělat řidičák a z lidí jako jsi ty nikdo nemá radost.Já bych je mlátila,on měl jenom připomínky.Vlítnout do louže a ohodit lidi na chodníku neodhadla jsi vzdálenost.

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Vlítnout do louže a ohodit lidi na chodníku

Za tohle bych řidiče vzala po hlavě! Ale žákovi v autoškole bych to nevyčítala. V tomto případě to byla chyba i instruktora, který neměl koukat, kde co lítá, ale sledovat provoz! Je tam od toho, aby učil, poradil, navedl a hlavně musí předvídat!

Každá autoškola to má jinak. Někdo využívá trenažéry, někdo nějaké parkoviště a někdo skončí rovnou v provozu. Vzpomínám na svou první jízdu. Do té doby jsem volant v ruce neměla. Nejdřív mi instruktor vše ukázal a vysvětlil, pak mě posadil za volant a už jsem drandila mezi vilkami v Praze a ze začátku ohrožovala popelnice V závěru první jízdy mě ale vyslal na Pražského povstání a hurá na Budějárnu. Když jsem vylezla, tak jsem se celá klepala

Radím ti zkus to znovu. Najdi si autoškolu s dobrými referencemi, zkus se tam domluvit jen na několika jízdách, abys zjistila, jestli to půjde nebo ne. Nebo variantou by bylo zaplatit jen zálohu, pro případ, že by sis rozmyslela.

Takové chování, jaké popisuje zakladatelka, by instruktor rozhodně mít neměl. Tímto způsobem řídit auto nikoho nenaučí. Akorát žáka jen vynervuje a ten udělá chybu, kterou by jinak neudělal.

Já taky měla kret-na že jsem uvažovala se na to totálně vy.... Řev nadávky atd. Přitom jsem opravdu řídila poprvé v životě....ale vyloženě to špatný nebylo dělal to jen on.... Jezdil semnou tak kam zrovna potřeboval... Autoškolu jsem udělala ale dodnes ho potkávám a říkám si,že by to dělat neměl...hnus hnus hnus! :-/ určitě zkus jinde držím palce.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10:

Z toho, co zadavatelka píše, i kdyby to bylo nadnesené, tak si myslím, že učitel jí nevysvětlil skoro nic bohužel. A i kdyby jí to vysvětlil jednou, může jí to vysvětlovat několikrát, od toho tam je. Bohužel někdo nemá dar vysvětlovat, v tomto případě asi ani chuť. Je jasné, že člověku to není hned jasné a taky se stává, že vystresovaný člověk nevnímá, co mu učitel říká. Já vyzkoušela autoškoly 2, s první jsem spokojená nebyla (ale udělala přesto zkoušky napoprvé), ale i tak mi pán vše několikrát (mnohokrát ) vysvětloval, i základy, abych to POCHOPILA. Po druhé jsme si platila kondičky, protože jsme dlouho neřídila a - světe div se - mohla jsem se opět ptát i na základy a nikdo ze mě nedělal troubu, naopak. Pak mi teprve vše do sebe zapadalo.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pověz nám, kde bys autoškolu chtěla dělat (město, kraj) a třeba ti poradíme, kam se obrátit.
Neklesej na mysli

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené