arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
nedostala jsem se letos na psychologii na UK a tak hledám nějaké řešení.
Napadlo mě jít na pomaturitní studium - ale četla jsem jen negativní příspěvky ohledně pomaturitní psychologie. Tak jsem přemýšlela o studiu angličtiny. Ale zde mě napadá otázka zda se to vyplatí - jelikož nyní mám level C1.
Dále jsem přemýšlela jít studovat 1 rok na na UJAK - řízení lidských zdrojů či na MUP - Mediální studia. Nebo víte o nějaký jiné škole v Praze, která by měla předmět v prvním ročníku psychologii či něco co by se mi hodilo?

Zajímal by mě Váš názor na tuto situaci. Mám dilema a měla bych se co nejdříve rozhodnout co dál. Každopádně příští rok chci opět zkusit zkoušky na UK a nechci ztratit status studenta.

Budu ráda za každou radu či názor.

Díky

arrow
profile_image
kuře01
od 4. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Next_Episode: http://www.vsaps.cz/

arrow
profile_image
denmisca
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pokud chceš jít studovat angličtinu, tak se zapiš do nějakého kurzu (pomaturitního studia), kde si budeě moct udělat zkoušky. KET/PET/FCE nebo se koukni na CŽV na vysokých školách, vím, že někteří známí, co se nedostali na výšku dělali tohle a když pak měli dobrý prospěch, tak mohli přestoupit na klasické prezenční studium. prostě zkus něco, abys z toho do budoucna měla užitek a nestrávilas někde zbytečně rok o ničem....

arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kuře01: Na VSAPS jsem se koukala, ale je to v Terezíně a popravdě se mi nechce tam jet hodinu a hodinu zpátky každý den :/

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Next_Episode: A nebo UJAK a MUP zrušit. Jsou tu jen díky tomu, že se ze vzdělávání stal byznys. Tak se nám na vysokou školu dneska dostane kde kdo a taky ji dodělá kde kdo. Ale vůči studentům solidních státních škol (tím neříkám, že všechny státní mají úroveň) je to pěkná křivárna.

arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na skxs: Souhlasím, nemám příliš v lásce soukromé školy, ale něco ten rok dělat musím a proto si právě chci vybrat něco, co by mi aspoň k něčemu bylo. Aby to pak nebyl promarněný rok

arrow
profile_image
Nikushka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Next_Episode: Podle mne nejvíce psychologie je na Ujaku, ale obor speciální pedagogika.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem na tom stejně, odešla jsem dobrovolně z UHK po úspěšném prvním roč. a vše jsem vsadila na UK Speciální pedagogiku, bohužel nátřesk tam je šílený a rok od roku větší a větší. Šla jsem tedy do nultého ročníku AZ-smart Psychologie a společenské vědy a doufala, že mi to třeba pomůže, po nulťáku to dopadlo stejně jako před rokem, skončila jsem kousek pod čarou asi 43., a ani odvolání mi nepomohlo přijímali nějakých 23 lidí z 600. Upsala jsem se tedy na jinou VŠ, jen pro status studenta a pracovala jsem jako osobní asistentka vozíčkáři, a zkusila to do třetice zase za rok, a dopadlo to zase stejně, rok od roku jsem se posouvala stále blíž k tomu 23. místu, ale nestačilo to, tak jsem to vzdala a šla jsem na UJAK, kde jsem vystudovala Speciální pedagogiku a nelituju, jsem čerstvý bakalář, ale proč to vypisuju. Zpětně ničeho asi nelituju, ale kdybych šla rovnou na UJAK už bych dělala Mgr. takže doporučuji vyprdnout se na nějaká pomaturitní studia a zkusit rovnou UJAK nebo MUP a zkoušet se dostat na UK při studiu, které je pro tebe jistotou Pak ty "ztracené" roky chybii

arrow
profile_image
Next_Episode
od 14. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikushka: Ted jsem se na to koukla na stránkách UJAKu... A nevíš jak je to s výukou, kvalitou apod?

arrow
profile_image
kuře01
od 4. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Next_Episode: No jo, to máš pravdu, já jsem si nevšimla. Našla jsem ještě tuhle http://www.pvsps.cz/

arrow
profile_image
Šmoulajz
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji skxs: A nebo UJAK a MUP zrušit. Jsou tu jen díky tomu, že se ze vzdělávání stal byznys.

O tom by se dalo polemizovat. MUP, ačkoli je to soukromá škola, je opravdu kvalitní. Studovala jsem v rámci Erasmu na právnické fakultě Aristotelovy univerzity. Před sebou mám státnice, skvělý základ pro mé budoucí studium v Americe na jedné z nejprestižnějších univerzit světa.
Takže rozhodně bych soukromé školy neházela do jednoho pytle a nezanevírala na ně jen proto, že se za ně platí a že je udělá "kdejaký pitomec". V zahraničí je platba za studium automatická záležitost a nikdo se nad tím nepohoršuje...

arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Šmoulajz:
Souhlasím. To co se píše se mi nelíbí. Sama studuji na MUP a taky jednu státní školu. Mohu tedy porovnat a musím říct, že kvalita se neliší. Na obou školách jsou těžší a lehčí zkoušky tak to je rozhodně to na soukromé není dávačka a spoustu lidí zkoušky neudělá . Neházela bych to do jednoho pytle.

Ujak bych zařadila kvalitou, ale hlavně pověstí na druhé místo po plzeňských právech. Ovšem získáš jistotu, že ten vysokoškolský diplom budeš vlastnit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Šmoulajz: Přesně tak! Připadám si až trapná, jak zde hájím soukromé školy. Sama studuji UJAK, respektive pokračuji na Mgr. Opravdu mě to vytáčí, jak se tu o soukromých univerzitách mluví, jaký pohled na soukromé univerzity mají personalisté a lidé všeobecně. UJAK má špatnou pověst, kvůli jednomu oboru, na který chodí známé osobnosti, které jsou médii prezentovány, že stíhají 99% společenských akcí, aby byli vidět, a co škola? Tu si přeci zaplatili...ale to, že na tu školu nastoupili a ani třeba nepokračují se už nenapíše...Pár afér z minulosti, bylo asi pravdivých, to sama nevím, ale za ty roky co jsem sama na UJAKu se UJAK hodně vyselektoval od těch benevolentnějších způsobů.
V zahraničí se za školy běžně platí a soukromé jsou naopak prestiž, tady v čechách naopak. Zastává se tu dost omezený názor, že ten kdo studuje soukromě je blb co se nedostal na veřejnou VŠ.
Co se UJAKu týče, tak tam vyučují špičky z VŠE, UK a podobně. Ano UJAK je možná benevolentnější v docházce, ale to závisí na každém, jak do školy bude chodit, to platí i na veřejných VŠ,na UJAKu pak na to stejně dojede.
Jako a kontrola bakalářských a diplomových prací plagiátorským systémem s 15% schodou znamená červenou kartu. Kolik mých známých se může "chlubit" jak na své škole mohli bakalářku opisovat atd atd. Myslím, že tenhle systém kontroly je jedině dobře, najdou si sice i takový pitomci co to i přes ten systém pošlou klidně s 90% shodou s jinými pracemi, ale pak na to dojedou a končí.
Zkoušky taky nemáme za hubičku, zápočty máme za seminární práce a docházku, ale mnohdy se na zápočet (zápočtový test) chodí i na rektorský termín a mnozí brečí, že nemají šanci a že kvůli tomu budou muset skončit atd, protože je zápočet povýšen vyučujícím na nadzkoušku, kterou lze udělat vážně jen s tím, že mám opravdu hlavu na myšlení a ne na okrasu.
No, nebudu se rozčilovat Vymlouvat tu díru do hlavy nikomu nebudu, a jsem jedině ráda, že nejsem sama, kdo přemýšlí sám za sebe a nepřejímá názory téhle společnosti.

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji earth88: Co se UJAKu týče, tak tam vyučují špičky z VŠE, UK a podobně.

To, že tam učí ještě neznamená, že mají stejné požadavky. Znám jednoho učitele z VŠE a jednoho z UK a můžu tě tedy ubezpečit, že ty požadavky jsou úplně někde jinde a to na pokyn vedení UJAKu. Taky mám mezi exspolužáky ze ZŠ spoustu studentů UJAKu. Na základce a SŠ propadali a UJAK dostudovali. To, že tam ty zkoušky neudělá každý, je dáno i tím, že inteligence většiny studentů odpovídá tomu, že je na veřejnou prostě nevzali nebo je vyhodili, obzvlášť u Bc.
Na místě zakladatelky by mi bylo líto vyhodit 50000 za statut studenta na UJAKu a dozvědět se v prváku asi to, co se určitě učila už samostudiem na přijímačky.... Zvážila bych přihlášení se na nějakou veřejnou, jiný obor, třeba tě to i začne bavit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 

Váš příspěvek k tématu

Pomaturitní studium vs. Ujak / MUP

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené