arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, chci se zeptat, zda někdo z vás neví, na základě jakého ustanovení jakého zákona je povinnost poučit tlumočníka před provedením každého tlumočnického úkonu (nebo znalce před provedením znaleckého posudku)?

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím, ze to je Zákon 36/1967 Sb., je to obstarožní, ale novela asi žádná nebyla

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi záleží, při jakém úkonu to je.. v trestním řízení nebo v občanskoprávním řízení u soudu?

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi záleží, při jakém úkonu to je.. v trestním řízení nebo v občanskoprávním řízení u soudu?

arrow
profile_image
vilaamalka
od 18. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

dej si do vyhledáváče v seznamu "poučení znalce" a druhej nebo třetí odkaz, co ti vyjede, bude dokument ve wordu. dala bych sem odkaz, ale na soubor to nejde.
ale nejsem si jistá, jestli se ptáš, podle jakých ustanovení jsou znalci/tlumočníci poučováni nebo kde je psaný, že je soud povinen je před úkonem poučit?

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to v trestním řízení. Jde mi o větu "Tlumočník je povinen být před samotným provedením tlumočnického úkonu poučen". - na to jsem dostala otázku "Na základě jakého ustanovení jakého zákona?"

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji chladkovka: Je to v trestním řízení.

Soud má obecně povinnost poučit při každém úkonu, který udělá; v tomhle případě podle Trestního řádu, kde se § 28 a 29 týkají tlumočníka, ale nic o poučení v nich není . Narychlo jsem nic dalšího nenašla, ale podle mě by to někde v tom trestním řádu mělo být (nebo se podívej do aspi na související předpisy). . Jinak

Cituji chladkovka: "Tlumočník je povinen být před samotným provedením tlumočnického úkonu poučen"

je krapet divná formulace, ne? Tlumočník má povinnost se sám poučit? Spíš by to mělo být, že soud má povinnost poučit tlumočníka.

arrow
profile_image
KristynaK
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

divných formulací jsou v zákonech mraky..

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji annemarie: je krapet divná formulace, ne? Tlumočník má povinnost se sám poučit? Spíš by to mělo být, že soud má povinnost poučit tlumočníka.

ani se mi to nezdá jako divná formulace, podle mě je správně. to, že je povinen být poučen, neznamená, že má povinnost se poučit sám..to z toho přeci nevyplývá! v TŘ jsem o poučování nic nenašla, spíš si myslím, že to bude podle zákona č. 36/1967 Sb, o znalcích a tlumočnících, ale konkrétní ustanovení o poučování jsem taky nenašla, tak právě nevím..

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na chladkovka:
Z toho určitě nevyplývá, že se má tlumočník poučit sám.Vždycky poučuje soud! Poučuje se o tom, že má tlumočit pravdivě a úplně, nezkresleně, podle svých nejlepších znalostí a taky tlumočník nesmí mít žádný vztah k projednávané věci, k účastníkům řízení ani k jejich zástupcům... přesné ustanovení bohužel nevím
Jo a myslím, že tlumočníci ještě skládají nějaký slib, když se zapisují do seznamu tlumočníků... tak ten taky samozřejmě musí dodržovat

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na DanielaM: To všechno vím, akorát prostě nevím přesné ustanovení Slib skládají ještě před zápisem do seznamu znalců a tlumočníků a poučení musejí být pak znovu před provedením každého tlumočnického úkonu.
Každopádně moc děkuji za všechny rady a příspěvky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené