arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Milé Omlazačky (především tedy účetní, daňové poradkyně apod.),

ráda bych se zeptala, zda je majitel domu, který pronajímá jeho část jako reklamní plochu, osvobozen od daně z příjmu?

Díky za odpovědi!

dipendenza

No, nenašla jsem, že by příjem z nájmu reklamní plochy byl osvobozen od daně. Pokud vím - a nic se nezměnilo - příjem je brán jako nájem a ten je zdanitelným příjmem podléhajícím zdanění.

Ale doporučuji si zavolat třeba na finanční úřad (pokud není možnost konzultace s daňovým poradcem), pro jistotu.

§ 4 Osvobození od daně, zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dp rij/cast1.aspx

Otázka ještě je, jaká je částka toho příjmu - viz. § 38g zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, že by dotyčná osoba nemusela vůbec podávat daňové přiznání:

(1) Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Silvie OK

Moc díky za rady! Já jsem to právě v odstavci "Osvobození od daně z příjmu" také nenašla, ale někdo neinformovaný mi řekl, že to osvobozené je, tak jsem se chtěla raději zeptat .

dipendenza

Není vůbec zač!
No, ono to možná osvobozené být dříve mohlo, zákony se mění pořád dokola

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji Silvie OK: No, ono to možná osvobozené být dříve mohlo, zákony se mění pořád dokola

No právě, kdo se v tom má vyznat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené