Ahoj holky,
potřebovala bych poradit,bude mi končit v červnu tříletá mateřská a měla bych nastoupit do zaměstnání,kde mám smlouvu na dobu neurčitou,tudíž mě musí vzít zpět.
Jenže má představa je taková,že z mateřské bych šla ihned na nemocenskou.A z nemocenské opět na rodičovskou a š letou mateřskou.
Jenže by mě zajímalo,jestli mi zaměstnavatel i tak musí držet místo a jestli mi nemocenskou a mateřskou bude hradit zaměstnavatel.měla jsem hodně vysokou nemocenskou i mateřskou.
Moc děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

co Tě k tomu vede?

Reaguji na Zirafka82: ??

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela125: Ty jsi nemocná nebo se ti nechce pracovat? Promin, ale trochu to tak zní.

ne,rupla mi Achilovka a to se mi nespraví do té doby,navíc mám zaměstnání,kde se výhradně stojí

děkuji za skvělé rady,navíc mi nepřijde,když někdo nechce mít jedináčka,že by se mu nechtělo pracovat.Já jsem jedináček a nerada bych toto praktikovala u svého syna.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na redmary: jestli má zaměstnavatel za ní zástup, tak je i pro něho lepší, když půjde na nemocenskou a pak na druhou mateřskou. nebo má jako propustit záskok, vzít na pár měsíců zakladatelku a pak si zas hledat záskok? a zakladatelka by musela první dítě umístit kvůli několika měsícům do školky (což taky není jednoduché).

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela125: je to nejlepší, co můžeš pro děti udělat, že je budeš mít hned po sobě - budou to parťáci když někdo dělá schválně velké odstupy mezi dětma, tak to většinou dělá jen proto, aby ze staršího dělal chůvičku já mám mezi dětma rozdíl lehce přes rok a paráda . . .

jinak . . . rodičovskou samozřejmě dostaneš, protože i když budeš na marodce tak jsi pořád zaměstnaná a to je zásadní. mě mateřské navazovaly a dostala jsem i podruhé rodičák ale nevím jak to je s tím držením místa . . . já se už do předmateřské práce vracet nebudu, nemíním být s rodinou jen v neděle

arrow
profile_image
lanika
od 30. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No v zákoně je jasně napsano
§ 53
(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je Zaměstnavatel nesmí dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je
a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,
b) při výkonu vojenského cvičení nebo výjimečného vojenského cvičení ode dne, kdy byl zaměstnanci doručen povolávací rozkaz, po dobu výkonu těchto cvičení, až do uplynutí 2 týdnů po jeho propuštění z těchto cvičení,
c) v době, kdy je zaměstnanec dlouhodobě plně uvolněn pro výkon veřejné funkce,
d) v době, kdy je zaměstnankyně těhotná nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou,
e) v době, kdy je zaměstnanec, který pracuje v noci, uznán na základě lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb zařízením závodní preventivní péče dočasně nezpůsobilým pro noční práci. (Tato novelizace nabývá účinnosti 1. dubna 2012.)
(2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

Takže podle mě jseš v ochrané lhůtě. Ale asi bych dala vědět zaměstnavateli, protože by to mohl brát jako nefér jednání. Žádnému zaměstnavateli by se toto nelibilo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Michaela125: měla jsem hodně vysokou nemocenskou i mateřskou

Mně toto myslím stačí...

arrow
profile_image
vileva
od 30. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, nemocenskou a mateřskou hradí ústav sociálního zabezpečení, rodičovskou pracovní úřad...možná těch prvních pár dní nemocenské hradí zaměstnavatel. Je ta nemocenská zapotřebí? Tím to nijak nesnižuju, jsou zaměstnání, které asi jsou v těhotenství riziková, ale většinou se jedná až o vyšší stupeň těhotenství...když máš ale vysokou nemocenskou a mateřskou, asi to nebyla práce v továrně (já to opravdu nechci snižovat) - já pracovala do devátého měsíce těhotenství (a ne kancelářskou práci). Ale v naší zemi je bohužel pořád poznat, kdo je ve stavu zaměstnance a ve stavu zaměstnavatele. Mě se prostě nelíbí přemýšlení typu "proč bych chodila do práce, když mám supr příjem od státu, pak nemáme být tam, kde jsme.Samozřejmě něco jiného jsou zdravotní problémy a doufám, že u náš už nejsou lékaři, kteří bezdůvodně napíšou pracovní neschopnost jen proto, že se ženě nechce jít do práce a dá si rizikáč (ale trochu chápu gynekology, že si možná netroufnou to nenapsat - pacientka může říct, že je psychicky vyčerpaná apod...a gynekologie a porodnictví je velmi ošemetný obor a odpovědnost za 2životy je veliká) A co se týče zaměstnavatele - myslím, že práci ti držet musí...Znovu opakuju, že chápu, že jsou stavy, při kterých je nemocenská nutná...a že zákony se dodržovat mají, ale jako zaměstnavatel bych si potom na takového zaměstnance posvítila

arrow
profile_image
vileva
od 30. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Aha ,tak promin - nestihla jsem přečíst to s achilovkou...pak je na lekari, jestli te uzna pracovne neschopnou.

možná by bylo lepší tě ze zaměstnání vyhodit a najít si někoho komu se pracovat bude chtít a peníze mu budou vzácné a nebude jenom brát prachy..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zirafka82: Mně toto myslím stačí...

Mně také. Takové zaměstnance opravdu miluju

Cituji Lady Flame: Mně také. Takové zaměstnance opravdu miluju

přesně.. někdo hledá práci dva roky a někdo se tady akorát vymlouvá aby do ní nemusel a jenom bral prachy že

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené