arrow
profile_image
jerrynka
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jakou špatnou vlastnost mam použít při pohovoru, tak aby neuškodila?

Perfekcionismus (puntičkářství)
Zaměstnavatele potěší, i když obecně to lze vyložit i jako nepříjemná vlastnost. Pro práci ovšem výhoda

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo nejlepší je jmenovat vlastnosti, které mohou být brány jako výhoda. Můžeš právě jmenovat přehnaná starostlivost, puntičkářství apod.

arrow
Neprodává v Bazaru

jj,to jsem uvedla taky a je to pravda,bohužel pro moje kolegyňky,ale bereme to s humorem ))

arrow
profile_image
zdenka83
od 15. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem uvedla netrpělivost, že když něco chci, tak to chci hned a za tím cílem jdu.

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já jsem řekla, že jsem moc důvěřivá, že mám víru v lidi a hodně jím věřím, myslím, že to neuškodí, i když puntíčkářství je lepší

Hlavně zase moc nelhat, protože jestli jsi bordelář a uvedeš puntičkářství a pak jim v kanclíku a papírech budeš dělat pravidelně čurbes, tak tě brzo prokouknou a vyhodí tím spíš, žes lhala

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já říkám tvrdohlavost a velká touha věci organizovat, čímž občas lezu lidem na nervy, pač je komanduju.

Přesně tak, udělat z toho přednost - například "dělá mi problémy chvíli mlčet" se může hodit na nějakou klientskou pozici nebo taky "nedokážu odpočívat" se může hodit někde, kde očekávají přesčasy. A neboj, pak už tě nevyhodí, každý se neprezentuje úplně objektivně.
Ale co určitě neříkej je, že nedokážeš dotáhnout věci do konce, že jsi přecitlivělá nebo nepořádnice, to by nezapůsobilo nikdy

arrow
Neprodává v Bazaru

No, ono také hodně záleží na jakou pozici se člověk hlásí, protože i zmíněné puntičkářství může být pro řadu pozic velmi na škodu (např. kreativní nebo některé manažerské,...) Takže pokud už se člověk rozhodne se pokusit co nejvíce zalíbit a tím překreslit skutečné vlastnosti, měl by myslet na vlastnosti, které jsou pro pozici žádoucí a které nikoliv. Osobně bych ale doporučovala nelhat a nic nepřikreslovat, protože to nepovede k ničemu dobrému - buť člověka vyhodí ještě ve zkušebce nebo odejde sám, protože zjistí, že to pro něj není

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky si myslím, že je to pro každou pozici jiné.Záleží i na personalistovi.

Cituji Kočka Šklíba: Perfekcionismus (puntičkářství)

Pokud máš pod sebou mít lidi, tak je to nejhorší, co může bejt. Perfekcionalisty totiž leccos vyvádí z míry, pokud vše není tipťop stávájí se z nich většinou poměrně labilní jedinci, nedokážou vybruslit ze stresu. A hlavně demotivují podřízené.

Dost univerzální se mi zdá hodně otevřený/nedůvěřivý (na většině pozic nevadí ani jednou, samozřejmě se taky najde pár pozic kde by jedno z toho va - v tom případě druhé bude výhoda).

Cituji daty: A hlavně demotivují podřízené.

Jak kteří. Moje šéfová je perfekcionistka, já už tolik ne, ale je moudrá a nechává lidi pod sebou "žít". Navíc to působí motivačně a lidi si dávají pozor na odvedenou práci a nelemplují.
Takže já si myslím, že perfekcionismus není překážkou ani u vedoucí pozice.
Dokonce ho i vítám!

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Siamese
Perfekcionismus je přehnaná touha po dokonalosti. Pokud není přehnaná, tak to není perfekcionismus jako takovej.

"anankastická porucha osobnosti (F60.5)

* dřívější názvy: osobnost kompulzivní, osobnost obsesivní, osobnost obsedantně-kompulzivní (pozn.: na rozdíl od osob trpících obsedantně-kompulzivní poruchou, kterým tato porucha znepříjemňuje život, jsou obsedantně-kompulzivní osobnosti na své vlastnosti pyšné!)
* chatakteristické znaky:
o perfekcionismus, zabývání se detaily na úkor kvality, pravidly, seznamy, pořádkem, organizací
o nadměrné pochyby a obavy, skrupulozita
o nadměrná svědomitost, puntičkářství
o sociální konvečnost, rigidita, paličatost
o opatrovnictví, moralizuje, hodnotí, kontroluje
o nerozumné požadavky na způsob práce druhých, vtíravé a nevítané myšlenky a nápady
o vnitřní přesvědčení a logika: "Když nebudu 100% zodpovědný, může se mi zřítit svět. Když zavedu přesní pravidla, dopadne to dobře. Druzí mohou být nezodpovědní."
"

"Perfekcionista, pohroma firmy
Ačkoli se může na první pohled zdát, že perfekcionista je výhrou pro každého zaměstnavatele, opak je pravdou. Psycholog J. Clayton Lafferty zkoumal životní styl a osobnost 9211 managerů a pracovníků na vysokých pozicích. Dospěl k jednoznačnému závěru, že perfekcionisté jsou skutečnou katastrofou nejen pro své kolegy a podřízené, ale i pro firmu samotnou.

"Perfekcionismus nemá co dělat s tím, když se člověk snaží být v něčem perfektní nebo vyniknout," říká Lafferty. "Jde o iluzi a nezměrnou touhu jevit se druhým dokonale." Perfekcionisté se například zaměřují na nepodstatné detaily a na projektech tak stráví mnohem víc času než ostatní a než je zapotřebí. Tím samozřejmě trpí produktivita práce.

Dalším velkým problémem je to, že perfekcionisté nedokáží přiznat své chyby a snaží se je naopak maskovat, aby tak co nejvíc podpořili svou bezchybnou image. Proto jsou také například naprosto nevhodní pro práci v rizikových prostředích, jako jsou elektrárny, letiště a podobně, kde se naopak chyby musí okamžitě řešit, jinak hrozí riziko obrovské katastrofy."

No, děkuji že sis dala takovou námahu s vyhledáváním odborné definice slova "perfekcionismus", ale obávám se, že v klasické, laické a lidské rovině a potažmo i jako otázka na pohovoru je perfekcionismus chápán poněkud méně vypjatě.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Siamese
To je otázka úrovně. Slovo perfekcionismus je slovo cizí a má svůj význam. Pokud někdo myslí pečlivý, tak je pečlivý. Pokud je perfekcionista, tak je to přehnaná touha po dokonalosti, je to tedy spíš charakterová vada (související navíc s celkovou nestabilitou osobnosti).
Jasně, pokud chce člověk rovna regály v Tescu, rovnat papíry a jiná zaměstnání, kde se požaduje pečlivost a nic víc, nikde žádnej stres, tak to nevadí.
Ale v dnešní době stresu to není zrovna plus. Pokud je člověk v zaměstnání limitován časem, kontaktem s ostatními, potřebuje pružně reagovat na vzniklé situace apod. tak je to opět a jen mínus a to dost velké. Pokud je někdo perfekcionista, tak ať to řekne (firma se ptá na špatnou vlastnost, ne na nejméně atraktivní dobrou). Ale vymýšlet si to mi přijde blbost. Člověk by si tím dost mohl pokazit image.
Stejně je to jedno, tahle otázka je spíš o tom jak se člověk dokáže prezentovat (btw. perfekcionista by to nepřiznal, ti jsou "dokonalí") a jestli ví o svých slabinách a může se tak zlepšovat(většina lidí řekne nevím, když nevím, nemůžu na tom pracovat)

Dalším problémem je používání cizích slov, kterým nerozumím. To upozorňuje na několik špatných vlastností: vymejšlení si, pocit méněcennosti(ten se fakt neukazuje na odiv), nepřílišná inteligence a vzdělání. To bych u pohovoru určitě ukazovat nechtěla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené