Smazat

Strach

Zdravím,
ráda bych se dozvěděla, zda je tu také někdo, kdo má z některých věcí šílený strach i když jsou třeba neopodstatněně. Já mám třeba ulně děsivý strach z toho, že bych nějakým způsobem onemocněla, nebo "nehodou" otěhotněla. Vím, že to zní takhle asi blbě. Ale hrozně mi to zaměstnává hlavu a užírá mě to. Můžetě mi někdo poradit, co a jak s tím, prosím? Máte někdo podobnou zkušenost? Dík
 

mám panickou hrůzu ze zvracení ...je to taky depodstatná věc ,ale je to tak ,jak se toho zbavit,to nevim ,ale neřešim to ..to ,že máš ztěchto věcí strach nen ínic divného ...asi si musela zažít,něco co tvůj strach podpořilo ne?

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak na to otěhotnění je jednoduchá věc - antikoncepce. Ale na onemocnění...každý je přece občas nemocný a co se těch vážnějších chorob týče, to moc neovlivníš, jistě, je třeba žít zdravě a neopomínat preventivní prohlídky, ale i tak.

Beru antikoncepci a s přítelem pouzivame kondom, asi tak bych to rekla, proto to asi ten strach neni normalni. Ted jsem treba spinila, nevim proč a henkda silenej strach, jestli jsem neotehotnela. Asi moc zamestanvam hlavu blbostma, ale nevim jak to ovlivnit.
Pliska: Mně dost pomáha, pochopitelně asi většině, když prostě nemám přebytek volného času na vymýšlení "blbostí"

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Duckie
A kolik ti je, prosím tě, že se tak bojíš otěhotnění? Ps. Ale je fakt, že já kvůli tomu jednu dobu taky vyšilovala a to už jsem dávno plnoletá.

22....hm. Nějak nevím, jak se toho zbavit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Duckie
Pokud cítíš, že je to opravdu silný strach a silný pocit a je to hodně hluboké, odpověď by ti mohla dát regresní terapie. Je to jedna z možností. Strachy jsou zakořeněné v nás a mohou pocházet z dětství, z minulého života atd. Jako úžirat se tím, jestli otěhotníš nebo ne, je asi hodně nepříjemné, pokud bereš antikoncepci a používate kondom, tak by to mělo být oka

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Duckie
Kdyby to byl úplně panický strach, tak bys ani ten sex neprovozovala, takže tak strašné to nebude. Zodpovědně k tomu s partnerem přistupujete, žádné náctileté děti už nejste, takže co se může stát "nejhoršího"? Že holt budete mít mimčo, no.
Jejda, ale užijete vy si ten sex vůbec, když pořád myslíš na to, že se může stát, že otěhotníš?

Já vím, od kdy to je a od kdyse tak bojím, jen nevím, co s tím udělat? Pročítala jsem tu i téma krvácení mimo menstruační cyklus a snad by vše mělobýt v pohodě ( jak jsem špinila) , ale ten můj strach je sileny. Je to od doby, kdy jsem mela antikoncepc i a brala i antibiotika a kondom jsem nepouzili a ja se bala, ze jsem tehotna, tak od te doby.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Duckie
A proč je pro tebe ta představa, že bys mohla otěhotnět tak strašná? Nejsi si jistá partnerem nebo ještě studuješ? Každopádně dnešní antikoncepce je řekla bych spolehlivá, navíc teď už víš, že tu hormonální mohou některé léky ovlivnit, tak si dáš pozor.

Presne tak, studuju. Mam spoustu jiných planu, otehotnet nechci. Pani...docela mi to pomaha, se z toho takle "vypsat" . Díky

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Duckie
A co teprve, když to řekneš nahlas! Věř mi. Ovšem škoda, tak daleko zatím omlazení nesahá.

Hele, moc díky! Ono to posledni dobou bylo relativne v pohodě, ale tedka, jak jsem špinila- 3 dny, tak jsem zase začala vyšilovat. Prostě hrůza. No.. nahlas bych si asi pripadala hodne blbě, ale prostě ten malej červíček, ble

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Duckie
Červíci jsou dobří jedině tak v jablku a to ještě jen a jedině ve večerníčkové podobě. Se ví.
Ne, ale s tím "mluvením nahlas", je to zvláštní, ale když si o tom s někým promluvíš, klidně i se svým gynekologem, máš-li v něj důvěru, tak na to pak získáš úplně jiný pohled. Toť moje zkušenost.

Jo, to jsem udělala, bylo t v pohodě, ale evidentně ne na furt. Takhle moje poslední zkušenost, mě pěkně vyděsila. Už jsem si dělala i test a vše ok, ale červicí nějak občas zazlobí

 

Téma Strach je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené