Smazat

Strach z rozchodu

Ahoj slečny,
chtěla bych Vám napsat můj problém, který mě již delší dobu trápí a nějak nevím co s tím..
Je mi 18let,můj přítel je o rok starší,jsme spolu něco přes rok a za celou dobu jsem s ním prožila krásné chvíle. Skvěle si rozumíme,jak názorově,pohledem na život,humorem atd.. Oba se moc milujeme a věřím že já ani on mě by nepodvedl. Před tímhle vztahem jsem měla již jeden delší dá se říct "vážnější" vztah-roční (mimochodem v tom předchozím vztahu jsem o "to"přišla..) ale celou dobu jsem cítila že to není ono,že to dlouho nevydrží. U nynějšího vztahu cítím něco naprosto jiného. Možná Vám to bude připadat najivní a dětinské ale troufám si říct že s touhle osobou chci strávit celý svůj život. Známe s navzájem s rodiči,jezdíme na hory,dovolenou, už mám tak nějak představu o tom co bude po škole, kde by jsme mohli začít společne bydlet atd. Jenže jak si tak maluju svojí budoucnost tak se čím dál tím více obávám toho že mě jednoho dne přítel opustí z toho důvodu že si chce ještě užívat..(!) (Byla jsem totiž jeho první-víte jak to myslim a tak se toho se nejvíc bojím..) Třeba moji rodiče jsou spolu od 15let a mě to vždycky fascinovalo, proto si myslím že nic není nemožné ale.. Co si o tom myslíte Vy? Máte nějaká s tímto zkušenost? Nepovažuju se za najivní malou romantičku co prožívá první velkou láásku, vím že za rok můžu mít někoho jiného a tomuhle článku se jen smát jenže si to nemyslím. Prosím ať se vyjádří jen ty které mají něco k tématu a nepříjde jim to jak banalita.
 
arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

v tvém případě bych se docela obávala. Jste docela mladí, ale na druhou stranu je hezký, že s tebou přítel pořád je. Pro budoucnost bych ale volila staršího, který už si doužíval a plánuje rodinu.

A co vlastně bys chtěla poradit? Všechno hezké jednou končí ( i když nemusí ) a být tebou bych se snažila ať na něm nejsi tak moc upnutá, to nědělá nikdy dobře, i když jste spolu, mohl by si někdy připadat jako svázaný a to nikdy nedovol, to je zásadní chyba. a hlavně pokud by se s tebou rozešel, tak samosřejmě, že by to bolelo, ale když seš na něj tak vázaná, je to mnohem horší. A co bych radila? Mysli optimisticky, nemysli na to, že by to mohlo někdy skončit a užívej si každou chvíli kdy jsi s ním, "nesvazuj ho" , věnuj se i jiným kamarádkám a kamarádům a vyjdi si občas někam i bez něj a najdi si nějakého koníčka ( pokud nemáš). Přeju hodně šťěstí.

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no je lepší byt připravená já byla s přítelem 4 roky a pak jsem chodila po psychiatrech a chtěla se i za... takže moc se neupínat. Pak je to docela šok pro tělo.

může přijít krize a budete pochybovat, jestli je ve Vašem vztahu všechno co chcete ve vztahu za život mít, ale pokud se milujete a jak říkáš máte stejné názory, povahu a klape to, krize se zažehná. To že jsi jeho první neřeš, někdy je to tak lepší, já jsem byla taky přítelova první holka a už jsme spolu přes dva roky, půl roku spolu bydlíme a je to pohádka existuje souznění, i když bohužel vzácně...

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Janinkaa:
souhlasím

Cituji Jaanaa22: Pro budoucnost bych ale volila staršího, který už si doužíval a plánuje rodinu.

To bych volila taky ale až mi bude tak 24 a né teď když se věci mají tak jak se mají. V 18 ani já neplánuju rodinu.
Jinak s tím vázáním se máte pravdu. Mylsim že spíš jí jsem ta která je ve vztahu více upnutá. Přítel má dalko víc aktivit a já jsem tak torchu ta co "sedí doma na pr. a čeká" a tak se občas bojim že ho omezuju a to by se mu mohlo přestat líbit.

Cituji Edie Sedgwick: To že jsi jeho první neřeš, někdy je to tak lepší,

Čím myslíš že by to mohlo být lepší? Já se právě toho hrozně obávám .. Je moc hezkej o holky by určitě neměl nouzi a tak se bojim že ho to jednou zláká.

arrow
profile_image
Censa
od 13. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Radila bych na takové věci moc nemyslet, nikdo z nás neví co může být za týden, za měsíc nebo za rok. Já jsem s přítelem skoro pět let, od našich 17 a pro oba je to první vztah. Zrovna včera jsme díky článku v časopisu na tohle téma narazili, tak jsme debatovali o tom jestli jeden z nás nemá pocit, že toho málo vyzkoušel nebo si málo užil apod. a došli jsme k závěru, že i po téměř pěti letech nám stačí si užívat jeden druhého Nikde není psáno, že takový vztah musí/nemůže vydržet celý život, je to o lidech, takže jaký si to kdo udělá takový to má.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám stejný problém, je mi 17 let přítel je o 3 roky starší, hrozně se milujeme a můžu říct, že hodnějšího kluka jsem ještě nepoznala.Jsem sice realistka a vím, že navždy tohle asi nebude (i když bychom strašně rádi).Víme o sobě vše, známe rodinu toho druhého a můžu říct, že je to vážný vztah.Jsme spolu skoro rok a půl bez vážných problémů, všechno i malinký problém si spolu v klidu pořešíme a nedojde tak ke zbytečným hádkám.Snažím se nemyslet na to co bude a neplánovat budoucnost, to je asi nejlepší pak je člověk moc zklamanej když je všechno jinak.Snaž se myslet na to co je teď,užívejte si spolu krásné chvilky, to by mělo tenhle strach snad ,zahnat,.( i když já sem ta pravá co má tohle říkat )

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Censa:
Přesně tak, raději nemyslet na to co bude

arrow
profile_image
Tessie
od 3. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj,
úplně jsem se lekla jak si to vše psala..protože já mám úplně to samé s mým přítelem také je mi 18 a přítel o rok starší a teď jsme spolu rok a měsíc před ním jsem měla také kluka rok.také plánujeme ,bydlí u rodičů a má celé horní patro pro sebe(snad i mě na hodně dlouho)a chce už začít celé předělávat aby jsme mohli kde bydlit.ale bojím se on ted nastoupil do práce a já půjdu do školy a vůbec se neuvidíme..když jsme spolu začínali chodit byli sjme spolu úplně každý den a bylo to krásný ale ted ?budeme se vídat jen o víkendech.strašně se bojím ,že ho ztratím..nechci bez něj být
Jinak Ti přeji hodně štěstí!

Reaguji na Tessie: Koukám že je to teda pěkná náhoda ;D

Cituji Tessie: .když jsme spolu začínali chodit byli sjme spolu úplně každý den a bylo to krásný ale ted

Opět mám to samé, jen trochu jinak, přítel je blázen do sportu a hraje závodně, což znamená každej den trenénink o víkendu zápasy.. I když mě to moc štve snažim se to dát co nejmín znát a výdáme se jen jak je to možné. :-/

Ty co mě povzbudily, mooc Vám děkuju. I Vám přeju hodně štěstí do vztahu, jste moc milé a hodné

Reaguji na anniette: To mě moc povzbudilo, děkuju!

arrow
profile_image
Tessie
od 3. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Martiinkaa: to Tedy ju

Bejvalej byl hodně na sport a hlavně byl daleko ,ale přesto to vydrželo rok.Můj milovaný naštěstí sport nemusí nějak nic nehraje a tak jen se třeba občas koukne na motorky jak jezdí a auta.On je velký kutilMy se právě budeme vídat jen na víkend.hrozně se toho bojím jak to bude.

Cituji Martiinkaa: tak se čím dál tím více obávám toho že mě jednoho dne přítel opustí z toho důvodu že si chce ještě užívat..(!)

v tom bych ani hlavní problém neviděla, horší je, že se tyhle vztahy z mládí můžou přechodit... když by se ti dva potkali třeba o 4 roky déle, tak se pak vzali, měli děti a bylo by to ideální...ale takhle může hrozit spíše přechození...nedostatek "užívání" myslím ani ne.

Jinak ale souhlasím, že nemá smysl nad tím zbytečně spekulovat, on to život nějak vyřeší a všechno nějak dopadne... netrap se zbytečně, užívej si přítele, radosti a nech to plynout a uvidíš

 

Téma Strach z rozchodu je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené