Smazat

Super rodiče

Ahoj, holky. Chci se Vás zeptat, jak jste to měly vy, když jste se odstěhovali z domova od rodičů. Moji rodiče se ukázali naprosto ukázkově. Matka mi řekla, že mi jako rozhodně pomáhat nebude, že jí taky nikdo nepomáhal, tak nevidí důvod proč by to měla dělat. Že se mám konečně postavit na svoje nohy ( je mi 21 let).Otec je ( pro mě překvapivě) při ní. O tom co všechno dostali by mi mohla vyprávět babička ( byt, barák apod...) Takže mám opravdu ukázkové rodiče, strašně mě to mrzí. A štve zároveň a naše vztahy budou asi vždycky na bodě mrazu... Taky jste měla některá takový rodiče? Ať vím, že na tom nejsem sama?
Pak se vás chci zeptat, jak by jste vy řešily takovou situaci... Moje super máti do toho všeho ještě otce podvádí. On nevím, zda něco ví, možná tuší. Co mě nas****, že toho chlapa vzala i knám domů, když jsme byli všichni v práci! Ne opravdu nad inteligencí mojí matky nemá smysl se pozastavovat. Já o tom vím, byla dost zaražení, když jsem jí to při jedný hádce vpálila. Co byjste dělaly? Říct to tomu tátovi?? Přece to zase nadruhous tranu jentak nenchám.
 
arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ono je tak nějak jedno, jak jsme to měly my, pravdou je, že pomáhat ti nemusí a jestli oni něco dostali nebo ne, je věc jiná. Pokud tě nenutili z domu odcházet, tak to mohou brát tak, že doma ti poskytnou komfort, či pomoc, pokud ses ale rozhodla jít bydlet pryč, tak je to tvé rozhodnutí a musíš nést jeho následky....tedy i větší finanční náročnost, soběstačnost apod...
Nepíšeš, jestli ještě studuješ nebo pracuješ, či máš brigádu a nepíšeš, jakou pomoc by sis představovala??
Rodiče sice mají vůči tobě stále vyživovací povinnost, dokud třeba studuješ, ale nejsou povinní ti hradit samostatné bydlení nebo třeba auto.....Přece nemůžeš chtít, aby ti platili třeba inkaso v tvém novém bydlení??
Já mám tedy mamku super, dala mi pozemek a kdysi založila stavební spoření, jsem ji za to vděčná, pokud jsem bydlela s ní, přispívala jsem půlku na jídlo a půlku na poplatky....otec na mě nikdy neplatil výživné a neviděla jsem od něj ani korunu...
Co se týče nevěry....chápu, že tě to štve, ale je to jejich věc....asi byses do toho neměla míchat....Většinou taková provalená nevěra udělá dost neplechy...Rozhodni se podle svého svědomí...ale abys pak nebyla ty za tu špatnou, že jsi způsobila bouřku...

arrow
profile_image
Nairea
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě se do toho nemíchej, tvůj táta by mámě časem odpustil, jsou to manželé a žijí spolu, ale tobě už by to máma neodpustila nikdy.

arrow
profile_image
cindy.
od 6. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no nevím tedy, měla by ses postavit na nohy sama. Já se postavila už v 19ti letech.
Aspoň si věcí budeš více vážit

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Odešla jsem sama, od rodičů jsem nic nedostala.

A ani jsem to nečekala. Oni sami dostali dum, ale až po svatbě, když ho začli rekonstruovat a prarodiče v něm bydleli až do smrti. A to dostali je v uvozovkach, nebot museli vyplatit sourozence.

Nechápu jak nevěra tve matky souvisí s tematem, jen se snažíš na ni házet špínu ,protože ti nedala penízky...

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

od 19 bydlím sama s přítelem. Nikdo nám nepomáhá, všechno si platíme sami, jen jednou jsme se dostalo do situace kdy jsme potřebovali nutně půjčit peníze. Takže jsme si od rodičů půjčili, ale samozřejmě jsme museli všechno vrátit (nechtěli to po nás, ale nechceme někomu něco dlužit). Od té doby nám nikdo nepomáhá a my ani vlastně pomoc nechceme. Jednou chceme bydlet sami, tak se podle toho taky tak chováme.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já, když jsem odešla z domu, tak se se mnou máma asi 4 měsíce vůbec nebavila, nemohla to skousnout. Pak se uklidnila, ale také mi nijak nepomohla a upřímně, ani jsem to od ní nečekala, proč taky? Není to jejich povinnost. Jednou jsi se rozhodla odstěhovat, tak přeci nemůžeš automaticky očekávat, že ti budou všichni pomáhat. Mimochodem, s čím bys vlastně chtěla pomoct? Také nevíme, jestli ještě pořád studuješ nebo pracuješ?

Co se nevěry týče, myslím, že to není tvoje věc.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli se chceš odstěhovat, nevidím důvod, proč by ti měli rodiče něco platit Jestli studuješ, mají k tobě vyživovací povinnost, ale pokud můžeš bydlet u nich, nemají povinnost ti platit extra bydlení. A jestli pracuješ a vyděláváš si sama, tím by to bylo ještě víc padlé na hlavu. Fakt nechápu, jakým právem si nárokuješ jejich peníze, ještě se cítíš dotčená, že tě nebudou sponzorovat. Ty seš asi taky super dcera viď?
Je pravda, že někomu rodiče založí stavebko, dají do začátku peníze nebo byt, je to od nich moc hezké, taky bych to brala, ale není to povinnost a spousta lidí na to ani nemá prostředky.

arrow
profile_image
cooki
od 4. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hezké. Nakonec jsem já ta špatná. Jenže to je tím,že nás neznáte. Jinak by jste mluvili asi jinak.... Vše jste ale obrátili proti mě.
Moje máma, má strašný chování. Nechová se ani jako máma. A to není jen můj názor. Její přístup ke mě štve i mého přítele. A jeho mamku to taky mrzí. U ni vidím a zažívám co sem nikdy nezažila. Jak se má chovat opravdu máma. Pomoc jsem nemyslela rozhodne v tom smyslu,že chci aby mi platila výdaje! To nemůžete myslet vážně! Pomoc jsem myslela jakože by se zeptala jestli nepotřebuje něco třeba do kuchyně. Nebo ručníky. Nechci žádný položky dráhy. I to zeptání by bylo pro mě hodně. Ale ona má naprostý nezájem....

arrow
profile_image
cooki
od 4. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bude lepší když to nebudeme rozvádět. Má to spoustu ale... A kdy nevěře. Mam malou sestru a její představa je nám to všechno hodit doma na hlavu... Tátu nemiluje, nechá se od něj jen živit. Je doma a zatímco on na ni vydělává dělá bůh ví co......

arrow
profile_image
cindy.
od 6. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji cooki: Pomoc jsem myslela jakože by se zeptala jestli nepotřebuje něco třeba do kuchyně. Nebo ručníky. Nechci žádný položky dráhy

No nevidím důvod, proč by rodiče měli kupovat byť jen párátka do kuchyně. Jsi dospělá, tak se podle toho zařiď. Mě by hanba fackovala od rodičů něco očekávat

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji cooki: Pomoc jsem myslela jakože by se zeptala jestli nepotřebuje něco třeba do kuchyně.

No to snad nemyslíš vážně.
Jinak promiň, ale co si máme o tobě myslet, když tvůj příspěvek je jeden velký výlev o tom, jak je tvoje matka špatná a podrobnosti sdělit nechceš.

A opakuji, nevěra tvé matky není tvoje věc.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na cooki: Jestli je tvoje máma tak strašná, jak ji popisuješ, nevím co jiného jsi čekala. Najednou se začne zajímat a vybavovat ti kuchyň? Vzpamatuj se.

arrow
profile_image
LoveYourself
od 16. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nevěra tvojí matky s tímhle opravdu nesouvisí. Nevím, co jsi čekala, že tě zdejší dámičky politují?? Já tě a jednu stranu chápu, že by to mohla ten tvůj odchod trošku prožívat, na tom, že by ti mohla dát, nebo alespoň vypůjčit pár ručníků a základních potřeb do domácnosti než si koupíš vše nové, na tom opravdu nevidím nic špatného. Ale to jsem asi jediná..... Jinak vůbec se neohlížej na to, co kdo dostal, ty jsi v určité situaci, kterou musíš zvládnout sama.... To vííš, dřív skroo každý dostal byt, zdědil dům, dostal výbavičku a dnešní doba je holt jiná

P.S. Už se vůbec nedivím, proč se většina diskutujících přesunula jinam, když ve většině tématech čtu podobné názory, samé útoky

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že mama hotelu sis užila do plnoletosti až dost , jsi dospělá tak máš možnost ukázat co umíš , ne jen hanit a plivat na své rodiče.

Cituji cooki: Tátu nemiluje, nechá se od něj jen živit. Je doma a zatímco on na ni vydělává dělá bůh ví co......

Tak si taky najdi chlapa co tě bude živit a nebudete si muset navzájem nic vyčítat, když tě to tak žere. O tom jestli ti někdo něco dá nerozhoduješ ty , ale je to dobrá vůle rodičů -nepovinná!
Kdyby na mě takhle startovalo mé dítě tak bych mu dala akorát tak pár výchovných facek a ne dary .Tohle je prostě trend dnešní omladiny, všechno chtít hned nejlépe zadarmo a bez zbytečné námahy. Jestli něco chceš tak se o to přičin sama , vítej v realitě!

 

Váš příspěvek

Super rodiče

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené