arrow
profile_image
maxwelll
od 19. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, už několik let nosím čočky a jsem s nimi spokojená, takže brýle jsem úplně vypustila. V jedné optice mi tvrdili, že se čočky nemají nosit denně, že jsou lepší brýle, ale říkala jsem si, že mi jen chtějí vnutit nové brýle. Očařka mi řekla, že pokud s nošením čoček nemám problém, můžu je nosit libovolně. Kamarádka, která čočky také nosila se teď nechala operovat laserem a tvrdí, že prý dlouhodobé nošení čoček očím škodí a po určité době nošení se už nedá provést oční operace laserem. Máte někdo takovou zkušenost? Čočkám chci zůstat věrná, ale laserovou operaci v budoucnu nevylučuji, takže mě to trochu zaskočilo, že kdybych se pro operaci rozhodla až za pár let, možná už to nepůjde.. Díky.

arrow
profile_image
Lillyth69
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ne opravdu neškodí.. Jediný problém může nastat, když čočky nečistíš a nebo dlouho přenášíš - to se pak může objevit nějaký zánět nebo něco podobného, až z toho může být závažný problém, který může očím opravdu uškodit.. Jinak denní nošení čoček se správnou hygienou očím neškodí..

arrow
Neprodává v Bazaru

Čočka zamezuje přístupu kyslíku do oka, takže to očím rozhodně nijak nepřispívá a čím méně je budeš nosit, tím lépe. Pokud máš ale vhodné čočky, můžeš je nosit denně - na takovéto časté (denní) nošení jsou nejlepší měsíční čočky (jsou propustnější, než jednorázové). Pokud ti oči vysušovali apod., bude to špatně a očím to uškodit samozřejmě může, stejně tak špatná hygiena nebo zacházení.

arrow
profile_image
Sephantes
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hele, já nosila čočky dlouhodobě. A najendou - ze dne na den se mi oko zhoršilo o 4 dioptrie, ale to tim způsobem, že to ani žádné dioptrie nesrovnaly, prostě jsem na to oko viděla strašně špatně se všemi brýlemi! Trvalo to asi půl roku, než se to srovnalo a já mám od té doby tak nahnáno, že jsem je vypustila uplně. A nosím strašně ojediněle.. (lyže, matur. ples)

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nosíš kvalitní čočky, dobře je čistíš a pravidelně měníš, tak neškodí. Je dobré v nich nespat a třeba navečer si vzít brýle. Samozřejmě pokud člověk trpí na záněty očí, tak pro něj vhodné nejsou. Operace laserem se provést dá i po několika ročním nošení, to o tom možná platilo pro staré typy laserů, ale pochybuji. Teta teď byla na té operaci a čočky nosila přes deset let Já sama je nosím už asi 5 let každý den.
Ono to s tím kyslíkem je trochu sporné - oko je vyživováno z cév, jediný problém by mohl být v nižší produkci slz, ale to se dá dohnat kapkami...

Reaguji na Sephantes:
A nemělo to souvislost se zánětem oka nebo optického nervu? Případně nějaké poruchy akomodace? S čočkami to s největší pravděpodobností nesouvisí.

arrow
profile_image
Sephantes
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Neferr: A nemělo to souvislost se zánětem oka nebo optického nervu? Případně nějaké poruchy akomodace? S čočkami to s největší pravděpodobností nesouvisí.

Ano, byly to nakonec akomodační křeče, to jsem zapomněla dopsat Já vím, chtěla jsem tim jen říct, ež mě to tak vystrašilo, že bych prostě v 19 letech skoro neviděla na jedno oko, že jsem si říkala, že i kdyby tam bylo jedno procento, že je to z těch čoček, tak že to za to nestojí Já jsem nechtěla nosit brejle, přišla jsem si v nich divná, nehezká.. nakonec to dopadlo tak, že jsem si koupila dvoje krásný brýle, který mi konečně seděj a nosím je

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dlouhodobé nošení čoček očím škodí. Ať jsou sebevymakanější, tak nikdy nebudou prostupné pro kyslík dostatečně. Oko se dušení brání tím, že rohovka, nebo spíše její nejsvrchnější vrstva prorůstá cévami. Vede to až naprosté nesnášenlivosti čoček a mírným komplikacím, jako je vyšší krvácivost při laserovém zákroku.

Cituji maxwelll: Kamarádka, která čočky také nosila se teď nechala operovat laserem a tvrdí, že prý dlouhodobé nošení čoček očím škodí a po určité době nošení se už nedá provést oční operace laserem

Hloupost a nesmysl a nikdy to neplatilo, jen platí, že se přímo před vyšetřením a samotnou operací nesmí nejméně 4 dny nosit vůbec, lépe týden a déle.

arrow
profile_image
tiny
od 26. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mě se to nedá říct obecně, není tu jaký typ čoček, jak dlouho, jestli každý den celý den, nebo každý den v týdnu. Pak záleží jestli dotyčný dodržuje vše co má. Mění po době kdy má aj. Snad každý kdo čočky nosí tak si je tohohle vědom. Myslím si, že po dodržení všech pravidel pro používání čoček se nemůže nic stát.

arrow
profile_image
divita
od 31. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mě přijde, že vždycky, když si koupím nové čočky, oko si jakoby zvykne a zhorší se na víc dioptrií, ale možná se mi to jen zdá, protože mamce tohle oči dělali taky a to nosila brýle.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem čočky nosila téměř každý den asi 6 let. Nosila jsem měsíční, kvalitní a dodržovala jsem hygienu. Žádné problémy jsem neměla, jen občas suché oko. Před 4 měsíci jsem podstoupila laserovou operaci a tam mi dělali různý vyšetření. A řekli mi, že mám oči hodně zničený z nošení kontaktních čoček, mírný zánět, který jsem teda nepociťovala a dost žilek v oku. To byl právě docela problém při operaci, že mi to víc krvácelo. A několik odborníků mi řeklo, že čočky nejsou moc vhodné, spíš to střídej a nos někdy brýle. Nebo jdi na operaci, já jsem spokojená a oči si opravdu ulevily od nošení čoček, je to na nich vidět a ani nemám už suché oko

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kikulina: Naprosto souhlasím, vlastní zkušenost. Blbé je, že se těch žilek už asi nezbavím

Ano, škodí. (ale nevím, jestli u všech). Já jsem toho ale jasný důkaz.
Čočky jsem nosila 5 let vkuse, od rána do večera. Nikdy jsem v čočkách nespala! 5 let jsem nosila čočky s měsíční výměnou. Pak nastaly komplikace - suché oči, neustále červenající , zarudlé oči. O brýlích jsem nechtěla ani slyšet, takže jsme ještě 2 roky poté s optometristkou zkoušely jiné a jiné čočky, nejdřív čtrnáctidenní, nakonec jsem skončila u jednodenních.
Ty jednodenní jsem bez problémů zvládla mít v oku jen hodinu a půl, po hodině nastalo rozmazané vidění, červenající oči, šílená bolest očí i čela ... Okamžitě musely ven.
Je to rok, co nosím už jen a jen brýle (vybrala jsem si pěkné, už mi ani nevadí, že je musím nosit), co se týká kontaktních čoček - 2 oční lékaři, u kterých jsem byla, mi řekli: DOŽIVOTNÍ ZÁKAZ NOŠENÍ ČOČEK, několikrát denně si kapu do očí drahé umělé slzy (ty levné kapky mi nepomáhají), mám silnou giganto-papilární konjunktivitidu v kombinaci se syndromem suchého oka, velmi často trpím chronickými záněty očí (rohovky), mám velmi citlivé oči, které poslední dobou špatně reagují i na řasenky, tužky na oči, oční stíny ... všechno.
Občas z ničeho nic vidím mlhavě, rozmazaně, oči mě štípou.
Minulý týden jsem byla poslána svým očařem do nemocnice na stěry z očí, čekám na výsledky, doktorovi se tam ještě něco nezdá.
Čočky bych svému dítěti NIKDY NEDOVOLILA!
Já jsem si své oči "zmrzačila" na MAXIMUM! Bohužel se čas nedá vrátit zpátky a za chyby se platí.

arrow
profile_image
elle1
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ja som nosila šošovky 10 rokov vkuse, mesačné a v pohode...jasné, za tých 10r. sa mi zhoršili dioptrie o kúsok, ale to sa môže aj s okuliarmi...a občas som mala suchšie oko, inak v pohode...
teraz som už vyše 2 mesiace po laseri a samozrejme dúfam, že šošovky už nikdy viac...je to hrozne super, ked človek vidí anemusí mať starosti so šošovkami, roztokom atd...

arrow
profile_image
tiny
od 26. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

teda když to slyším, tak uvažuju nad tím, že na ten leaser půjdu dřív, ale problém je ten že se mi možná zhoršují oči a to tak čtvrt dioptrie za dva roky, nejsem si tím jistá, tak nakonec možná budu používat jen ty jednodenní čočky s brýlemi, já jsem třeba na brýle zvyklá takže bych si ani nedokázala představit nosit čočky každý den

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji yanushka: Čočky bych svému dítěti NIKDY NEDOVOLILA!

to je trochu přehnané, občasné nošení KČ nevadí, tj. do divadla, na ples, na sport, rozhodně není moudré je nosit výhradně a z představy brýlí omdlívat hnusem, čočky jsem příležitostně nosila cca 15 let, nic mi z toho není a nebylo a při operaci žádné komplikace nenastaly

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené