arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

v sobotu jsem na pohotovosti na krčním dostala antibiotika Klacid, protože pár dní před mi natékal krk, bolelo mě v něm, štípalo. Nějaká infekce, bacil.

Už nějaký ten den nemám absolutně vůbec čich ani chuť, necítím parfémy, jakékoli vůně, prostě nic, stejně tak ať jím jakékoli jídlo, vůbec nic nerozeznám - díky tomu nemůžu vůbec vařit, protože jídlo neochutím. Nic necítím.

Myslíte, že to může být těmi antibiotiky? A když je vysadím, že se vše vrátí do normálu? Nebo mám jít raději k lékaři? Jsem z toho zoufalá.

Nedovedu si představit život bez čichu a chutě - je to peklo!

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rosa.blanca: Užívala jsem stejná antibiotika cca týden a o chuť ani čich jsem nepřišla. Možná je tvoje tělo špatně snáší, určitě bych to raději konzultovala s lékařem. Btw pomohly ti ty antibiotika? U mě se žádný účinek nedostavil, měla jsem je na urychlení rýmy s teplotou, ale trvalo to klasicky jako bez nich, ani ta teplota mi nezmizela rychleji.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Enriketa:
Beru je od soboty ráno, mám je dobrat asi zítra večer. Beru je 2x denně co 12 hodin.

arrow
profile_image
bloom
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

když jsem užívala antibiotika, tak jsem to měla úplně stejně, po vysazení se mi během dne čich i chuť vrátila, takže to je asi normální.
Pokud si nejsi jistá tak zavolej praktické Mudr., ale myslím, že je to těma antibiotikama.

Brzké uzdravení

Já jsem bez čichu a bez chutě skoro při každe viroze takže to antibiotikama nebude ale spiš tím že tě boli v krku a něco v něm máš Za 2 dny to většinou přejde

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bloom:
Moc Ti děkuji! Kéž by se mi vše vrátilo do normálu, je to hrozné. Asi mé tělo na ně takto reaguje.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Verushkk: Já jsem bez čichu a bez chutě skoro při každe viroze takže to antibiotikama nebude ale spiš tím že tě boli v krku a něco v něm máš

Jo to je pravda, chytla jsem nějaký bacil, virus.
V noci se několikrát budím, jak mě v krku štípe, škrábe, že nemůžu ani polykat - toto mě vždy vzbudí.
Takže běžím do kuchyně pro pastilky Tantum Verde - které mi krk vždy na nějakou tu hodinu uklidní.
Navíc mám ještě i rýmu, papírové kapesníky mizí po balíčkách, smrkám nonstop, takže možná, že i proto?

Reaguji na mroskvicka: Jo jasně, blbě jsem to napsala Já si vždycky bolest v krku spojuju s rýmou protože se mi nikdy nestalo že bych měla jen něco z toho

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rosa.blanca: Takto jsem je taky brala - po těch 12 hodinách. Tak snad aspoň tobě pomůžou a chuť a čich se ti brzo vrátí

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Jinak chuť určitě cítíš (slanou, sladkou, hořkou, kyselou), spousta lidí si plete čich a chuť

Nene, já opravdu necítím, slané, sladké, atd., pro mě je vše naprosto BEZ CHUTI! Přísahám!

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rosa.blanca: Kontaktuj svou lékařku, prostě se u tebe vyskytl tento nežádoucí účinek.Myslím si ale, že ti stejně řekne, že máš ATB dobrat, navíc už ti chybí jen poslední dvě dávky. Po ukončení léčby by se měla chuť i čich vrátit do normy.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak může to být vedlejší účinek ATB, proč by ne. Ale že zrovna KLACID - to jsou má "oblíbená" ATB, nikdy mi z nich nic nebylo a vždy mi pomohly. Ale každé tělo reaguje jinak. Nicméně bych je dobrala a kdyby se to ani pak nezlepšilo, tak kontaktovala doktorku/doktora.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za názory!

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spočítala jsem tabletky, je jich 14, čili dobírám je až v pátek večer. Ach jo. Zatím žádné zlepšení, co se čichu a chuti týká.

arrow
profile_image
monika 77
od 23. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla bych se podělit se svou zkušeností. V listopadu jsem brala lék Terfimed ( je to na nehtovou plíseň ). Po měsíci užívání jsem ztratila chuť,okamžitě jsem je vysadila,ale chuť se mi dosud nevrátila.Naštěstí aspoň cítím vůně.Je to cca 6 týdnů ( od 22.11 ) a je to fakt peklo.Zkoušela jsem pepř,tabasco,čili,ocet - necítím vůbec nic.Kdo nezažil,tak nepochopí.Kožní doktorka,která mi lék předepsala mi řekla,že se mi chuť určitě vrátí,ale potrvá to několik měsíců. Na to ,že nic necítím už si zvykám,ale nejhorší je,že nejsem schopna uvařit,pokud není doma manžel nebo aspoň děti,protože nejsem schopna odhadnout třeba sůl. Pozitivum je,že jsem zhubla 3 kg . Ale věřím tomu,že až se mi chuť vrátí,tak je naberu zpátky,protože budu žrát jak nezavřená .Držím palce ať máš vše zase v normálu a ty ATB radši okamžitě přestaň brát. Napiš jak jsi na tom,jsem zvědavá,protože neznám nikoho jiného,kdo by měl někdy ty stejné problémy jako my. Pa

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené