arrow
profile_image
Sára1204
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
v posledních asi 2 měsících mi začala dost vypadávat vlasy. (Je mi 19). Během dne to nijak nepozoruji ale při mytí a foukání mi jich vždycky vypadne hrozně moc. Jsou i takové jemnější a vůbec nijak nedrží, nemají žádný objem... Zároveň jsem si všimla na těle více chloupků-na rukou, na břiše, prostě i tam kde dřív nebyly nebo jich bylo málo. Myslíte, že to může mít nějakou souvislost? Už jsem z toho dost nešťastná,, stresuji se kvůli tomu... Asi by to chtělo hormonální rozbor krve, kam jít - na kožní? Myslíte, že by na to mohla pomoci HA?
(Léčím se se štítnou žlázou, ale tam chodím na pravidelné kontroly a vše v pořádku).

Děkuji za odpovědi

arrow
profile_image
Harrynka
od 26. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Může to být třeba zvýšený testosteron (to se u žen často projevuje padáním vlasů a růstech ostatního ochlupení). Jinak bych to ale přikládala spíš té štítné žláze. Mě začalo padání ve 20ti letech a příčina se nikdy nezjistila, ale nejčastější je právě štítná žláza anebo testosteron. Ten ti může změřit při příštím odběru krve endokrinoložka (pokud to nědělá se standartními testy na štítnou žlázu). Jestli ho máš zvýšený, pak se obvykle nasadí nějaká antiandrogenní antikoncepce (slabší: jeaninne, yadine..., silnější: diane 35, chloe,...). Jestli máš v poslední době nějaký stres, tak to je taky často spouštěč.

arrow
profile_image
Sára1204
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já to právě té štítné žláze nepřipisuji, když mám vždy výsledky v pořádku... ale nevím, na co vše se v krvi při odběru Dr. "dívá." HA Jeanine mám už asi 3 měsíce v poličce od gynekoložky, která mi ji předepsala na ustálení ms a když sem se jí zmínila o těch chloupcích na těle, řekla, že to taky pomůže. Ale pak jsem se nechala zvyklat názorama, že brát HA, pokud není vyloženě potřeba je blbost...atd. Tak teď nevím

arrow
profile_image
Harrynka
od 26. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

s Jeanine jsem taky začínala (právě kvůli padání vlasů). Asi je lepší být bez HA, ale na to padání funguje celkem spolehlivě. Jediná nevýhoda je, že spoustě holek se po vysazení testosteron zase zvýší a vlasy padají znovu. Být tebou, tak ji zatím neberu a objednám se na endokr. kvůli tomu testosteronu. Chodit ke kožní obvykle nemá moc smysl, stejně každému předepíšou na začátek roztok Alpicort a methionin a když nezabere pošlou na endokr.

arrow
profile_image
Sára1204
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Harrynka: A na kožní mně takový odběr udělat nemůže? S tou endokrin. je to složité na objednávání se

arrow
profile_image
Harrynka
od 26. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že nemůže Zkus ale zavolat na gynekologii, tam by to mohli udělat...

arrow
profile_image
Harrynka
od 26. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nebo asi kožní může, ale věšinou na to nejsou zařízený a dávají žádanku k obvoďákovi anebo na endokr.

arrow
profile_image
Sára1204
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak skočím možná na kožní, aby mi dala aspoň doporučení k endokr. S tím bude snad objednací doba kratší. Každopádně díky.

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spíš bych to tipla na polycystická ovaria. I ten rozházený cyklus tomu napovídá. Tak držím palce, dej vědět, jak jsi dopadla.

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já neberu HA 4 měsíce a zhruba měsíc mě hrozně padají vlasy. Nejdřív se zhoršila pleť, ale tu jsem už dala celkem do kupy. Myslíte, že až se dají hormóny do klidu, tak mě přestanou padat vlasy? Vždycky jsem měla hodně hustý vlasy, prostě nádherný, fakt jsem na ně byla pyšná a teď jsem z toho zoufalá. Včera jsem byla u kadeřnice a ta teda zírala, doporučila mi šampón, tak jsem zvědavá. Mě od nich vždycky šampóny pomáhaly, tak jsem zvědavá.
Příčina je jasná, že je to z vysazení HA.

arrow
profile_image
coolby
od 12. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
také jsem vysadila po letech HAC, tři měsíce po vysazení otěhotněla a vlasy mi začaly padat neuvěřitelným způsobem při mytí a česání. Ačkoli se říká, že v těhotenství by měly vlasy padat méně.
Vůbec si s tím nevím rady, nic nepomáhá. Tak jen doufám, že po porodu se vše srovná a já do té doby nevyplešatím.
Pokud s tímto máte někdo zkušenosti, budu ráda za každou radu.

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nápoj nebeské víly, po vysazení ha jsem měla děsně rozházené hormony i 2 roky a nic mi nepomáhalo, pak jsem pila tento nápoj tři týdny a přestaly mi padat vlasy, mastit se a zhubla jsem, moc doporučuju, pro mě je to zázrak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené