arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, čím dál víc se přikláním k tomu, že úplně vysadím HA. Ne že bych chtěla mimino, ale díky různým diskuzím a osobních zkušenostech jiných žen opravdu chci vyřadit umělé hormony a chemikálie z mého těla. Nikdy mi gyn nědělal extra vyšetření na játra nebo krev (rozhodně ne v průběhu braní), možná jen na začátku, tudíž nehodlám riskovat poškození jater, embolii atd. Zdejší téma o vysazení je jak jeden velký horor, stejně tak diskuze jinde. Zajímá mě, jestli má někdo zkušenost s tím, že vysazoval antik. postupně - čili ne dobrat platíčko a skončit, ale postupně vyměňovat HA za nízkohormonální. Já mám v současné době Vreyu (obdoba Diane 35) a zvažuji, že ji nahradím Mirelle a poté vysadím i ji. Nebo mám risknout vysazení? Neměla jsem nikdy problémy s akné, moje pleť bývala na stejné úrovni s i bez HA, nicméně mám obavy, že vysazením hormonů se i tak vyskytnou boláky, padání vlasů, přibírání atd. Jak z toho ven?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Obávám se,že bude jedno zda vysadíš rovnou nebo to jen nahradíš nízkohormonální,kterou pak vysadíš.Tělu budou ze začátku chybět hormony tak jako tak. Já jsem osobně před braním HA výrazné problémy s pletí,váhou nebo vlasy neměla. Po vysazení HA to bylo cca 8měsíců OK,ale pak se mi rozjely problémy s problémy s pletí a taky se mi trošku rozhodil cyklus,celý minulý rok jsem s tím bojovala. Fakticky se mi objevilo akné jen na čele a trošku na zádech....ale je to asi hodně individuální. S váhou ani vlasy jsem problém neměla a nemám ani teď. Buď to bude OK nebo budeš bojovat stejně jako ostatní. Každopádně za sebe můžu říct,že čím dříve vysadíš HA tím to bude pro tělo lepší. Držím palec,aby to bylo co nejvíce OK.

Ahoj,
jsem jedna z těch, které se rozhodly HA vysadit. Podle mě i když přejdeš na nízkohormonální a pak vysadíš úplně je to tak nějak to samé jako když skončíš hned. Brala jsem Minervu, jedním z důvodů byla moje pleť. Je to týden, co bych začínala brát první prášek a objevily se mi 4 pupínky, ale nic strašného. Rozhodně lepší než do sebe cpát tunu hormonů. Pokud jsi ale problémy s pletí neměla, tak by ti jí vysazení snad ani nezhoršilo.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jannnie: Jj, já vím, že to bude buď anebo, akorát myslím, že jsem ji brala dlouho (7 let), kamárádka vysazovala po 4 a všechno v pohodě, žádné akné, hubla, vlasy sílily. Já mám obavy z toho, že mám Vreyu, což je antik. silná a přímo na akné - nechápu proč mi byla změněna, protože já si léčbu na akné nevyžádala a ani jsem s ním neměla nikdy problémy). Druhá věc, které se po vysazení obávám je návrat bolestivé MS (před HA jsem dva, tři dny během MS jen zvracela a ležela, nebyl až takový problém být pár dní mimo, jelikož jsem chodila do školy a ne do práce).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Amber: S tím bych si dovolila nesouhlasit. Osobně jsem žádné výrazné problémy s pletí před braním HA neměla, možná pár pupínků před MS,ale po vysazení HA se mi tedy pleť pěkně pokazila a vyskytlo se mi něco co jsem ani během puberty neměla...ale je to asi vážně individuální, je zbytečné se předem stresovat....můžeš to samozřejmě zkusit nějak podpořit,že se třeba preventivně pročistíš,budeš zdravě jíst,mít pravidelný pitný režim...ale s hormonama človek nehne...

Reaguji na Jannnie:
Aha, tak to je nepříjemné. Já to osobně nemůžu posoudit, akné jsem měla, ale taky jsem byla v pubertě.

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych vysadila hned už jen z toho důvodu, že nová antikoncepce ti může dělat potíže v těle (objeví se vedlejší příznaky) - hormony jako hormony, takže je jedno jakou HA skončíš. Já skončila a měla jsem Bellaru cca 5 - 6 let - předtím jsem měla pleť nic moc (ale to byla puberta) vysadila jsem a čekala a nic - jen pupínky na zádech - možná se mi začaly víc mastit vlasy - ale předtím jsem je měla extra suchý, takže teď jsou ideální akorát umývám ob den - pleť zůstala normální - váha taky v normě. Jediný co jsem pocítila jsou silnější měsíčky (předtím to bylo tak jednou za dva měsíce a tak tři dny a vše s tamponem - teď je to celý týden první dva tři dny silný a tampon nestíhá).
Takže za mě skončit po téhle co bereš a neriskovat to, že nová HA by ti nemusela sednout.

Taky je lepší vysadit teď protože - je před zimou (takže i když budou pupínky i na těch zádech nebude to vidět) - a když pak ženy vysazují kvůli miminku a mají plán začít třeba za měsíc, tak to může být ošidný a může to trvat klidně rok a už vidím, jak bych se stresovala že budu neplodná a bůhví co ještě a mohl by to být následek jen té HA, že se mi ještě tělo nevrátilo do OK stavu.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Amber: Je to týden, co bych začínala brát první prášek a objevily se mi 4 pupínky, ale nic strašného.

Já právě nevím, kdy je vyhráno, myslím, že po týdnu budu taky ok, protože tělo pomalu neví, že se pro něj další dávky hormonů nechystají. Někdo je právě beze změny měsíc, tři a rozjedou se problémy později, někdo je má naopak ihned a pak třeba do dvou, tří měsíců zmizí, jenže je fůra holek, co s tím bojují rok a více a mají boláky a půlku vlasů, to já bych nezvládala, prostě bych se k ní musela vrátit. Jinak dodám, že HA mi žádné problémy nezpůsobuje (žádná celulitida, kila navíc nebo nálady apod.), bojím se spíš těch následků na orgány.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jannnie: Osobně jsem žádné výrazné problémy s pletí před braním HA neměla, možná pár pupínků před MS,ale po vysazení HA se mi tedy pleť pěkně pokazila a vyskytlo se mi něco co jsem ani během puberty neměla

No to já právě taky ne, měla jsem plet vždy ok, proto mi ji ani HA nijak nezlepšovala, protože de facto nebylo co. Brát jsem ji začala v 19/20 letech, čili bych řekla, že už jsem měla pubertu za sebou, pro mě by byl asi šok se nějak výrazně osypat, protože jsem nikdy nic podobného nemusela řešit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumidek: Podle toho co jsem o Diane35 četla tak spoustu uživatelek mělo problémy po vysazení, což počítám i sama víš. Já jsem brala Pramino - 3fazovou HA,která také měla zlepšovat akné ,také jsem si ji nevyžádala,byla to první antikoncepce,kterou mi lékařka napsala, příznaky,že něco nebylo správně jsem pocítila až ve chvíli,kdy jsem HA nechtěně vysadila na měsíc,kdy jsem si prášky zapomněla v CR a byla jsem v tu dobu na dovolené. Každopádně jsem čekala,že to po vysazení bude OK,ale nebylo.
Co se týče bolestivé MS,tak ta se mi taky vrátila,ale já to mám spíš tak,že mě bolí bříško těsně před tím než to má přijit,když to příjde tak to hrozné není. Zkusila jsi na to brát kapsle Pupalky dvouleté ?Beru ji ted první měsíc a musím příct,že PMS a bolest během MS byla teda podstatně menší - téměř žádná,když to porovnám se stavem před braním a po braní .
Kažodpádně držím palec,aby sis těma všema problémama nemusela projít a bylo to vše OK,každý organismus bohužel na hormony a jejich vysazení reaguje jinak.

Reaguji na gumidek:
Já se toho poravdě děsím taky, že tohle je zatím jen takovej ten začátek a že tělo mi to pěkně vrátí. Mě začaly hodně padat vlasy před rokem a tak mě napadlo, jestli to třeba není taky tou HA, tak doufám, že mi ted naopak nezačnou padat ještě víc.
Taky bych se zbláznila mít na obličeji fůru boláků, asi bych pak taky zvažovala, že se k tomu vrátím, ale zase to zdraví no...

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na netík: Tak to jsi měla zlaté vysazení Tak bych si to představovala, min. negativ, já mám obavy i o MS celkově, že nic nepřijde a ještě budu chodit na vyvolávací injekce (= další hormony)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumidek: Jo to mi říkej, takové psychické problémy,které jsem s tím,že jsem se osypávala celý rok měla ...dokonce jsem nechtěla chodit nikam ven a dívat se lidem do očí....hrůza. Teď se mi to snad podařilo trošku zpacifikovat...každopádně bych být Tebou asi běžela k dermatologovi,kdyby se Ti něco objevilo ve větší míře. Ten můj mi teda nedal žádné prášky,ale doporučil bud Acnevac nebo Acneon - podle diskuzí je Acnevac lepší...ten by měl zničit bakterie,které mohou způsobovat akné + mi doporučil se samozřejmě nestresovat,být v klidu. Je fakt,že taky za spoustu nemocí a problémů si můžeme i sami tím,že se stresujeme...a hormony to jen na nějakou dobu vyřeší. Dle mého pokud jsi problémy s pletí neměla ..může se stát,že se to zhorší,ale zase po nějaké době dá do normálu...Taky dobrá kosmetika není od věci...tedy ta lékárenská.

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na gumidek: No ze začátku mi menstruace nepřišla, ale myslím si, že to nepřišlo tak jednou nebo dvakrát, ale nepociťovala jsem žádnou tíhu na bříšku apod. tak jsem na vyvolávačku nešla a ještě počkala.

arrow
profile_image
Minnie
od 21. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ja som vysadila antikoncepciu pred troma dňami. Brala som ju štyri roky (najprv Yasminelle a potom Mercilon). Zatial sa žiadne horory nekonajú, nepociťujem žiadne zmeny a našťastie sa mi nevyhodilo akné tak dúfam že to tak aj ostane. Bojím sa iba toho, či budem mať pravidelnú menštruáciu lebo čo som čítala tak niektoré čakali aj pol roka kým ju dostali a potom ju mali dllho nepravidelnú a ja som mala vždy cyklus všelijaký len nie pravidelný...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené