arrow
profile_image
jajax
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je možné, že antikoncepce má nějaký vliv na ekzém?

arrow
profile_image
Seahorse mojeid
od 14. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano, bohužel má, mohla bych o tom psát román. Ekzém jsem měla hlavně jako malá, ale jen v ohybech rukou a nohou, později i na prstech. Potom na několik let zmizel. V 18 jsem začala brát antikoncepci a bohužel mi trvalo pět měsíců, než mi došlo, že to hrozný zhoršení způsobila antikoncepce. Ložiska se zvětšovala a objevovala se po celém těle s výjimkou zad a stehen, v ostatních oblastech jsem po těch 5 měsících měla kůži postiženou ekzémem asi z 80 %, prostě neuvěřitelný. Nejhorší bylo každý den sledovat, jak se ložiska rozrůstají a zvětšují a nevědět proč. Měla jsem z toho vážně deprese, chodila jsem celá zahalená a pořád se všude drbala. Nakonec mi to došlo a přestala jsem ji brát okamžitě, ekzém se během dvou týdnů všude zahojil, ale potom se začal objevovat znovu, ale jen na pažích. Pak mi pomohlo celkové očištění organismu dietou. To jen tak ve zkratce. Takže ti opravdu upřímně radím, abys tu antikoncepci hned vysadila, pokud pozoruješ nějaké zhoršení. Určitě to samo od sebe nepřestane. A čím později přestaneš, tím horší pak bude to léčení, protože se to může vracet. Možná zbytečně straším, třeba by to u tebe ani tak hrozné nebylo, já měla celkově oslabenou imunitu, takže to k tomu taky přispělo. Tak hodně štěstí.

arrow
profile_image
Sick
od 7. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, nevím jestli to je vyložene HA, ekzém mám odmala...ale je fakt, že od 17 beru HA a od tý doby se mi to znovu objevilo a mám to po celym těle...právě zvažuju, jestli nezkusím vysadit, poradim se s kožní :-/

arrow
profile_image
Seahorse mojeid
od 14. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No to jsi ve stejný situaci jako jsem byla já. Myslím, že příčina je jasná. S kožní se klidně poraď, netuším, co ti řekne, já k ní nikdy nechodila. Vysadila jsem hned, jak jsem si uvědomila souvislosti a do dvou týdnů jsem viděla výsledky, myslím, že radit se s ní ani nemusíš, ale záleží na tobě. Tak ať ti vše dobře dopadne.

arrow
profile_image
Sick
od 7. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Seahorse
zítra bych měla najet na nový platíčko HA, tak já ho ani nenačnu, zkusím cca na půl roku až rok vysadit a pak se uvidí jestli se něco děje
Dík za povzbuzení

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S ekzémem mám problémy od malička, asi ve 12 letech úplně zmizel, zhruba od 15 jsme začala brát antikoncepci především kvůli akné a vše v pořádku. Ale zhruba pred dvěma lety (nyní 21 let), se mi začaly objevovat velká ložiska, kožní řekla, že mám ihned antikoncepci vysadit, tak jsme tak udělala. 3 měsíce jsme neměla měsíčky, zhoršil se jak ekzém tak akné na něco neuvěřitelné, k tomu obrovský deprese. Dva roky se z toho dostávám. Akné jsme měla tak šílený, že jsem antikoncepci začla znovu brát, není to extrémní rozdíl, ale trochu to pomohlo, ekzém je nyní v menší míře, občas zhoršení když jsem v prachu nebo něco sním...ale je to šílený boj kdyby mohla vrátit čas, nikdy nezačnu antikoncepci brát a nechám tělo ať se s tím vypořádá samo. Třeba už by se mi ekzém nikdy nevrátil, ale kdo ví ...

arrow
profile_image
jajax
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jako první antikoncepci jsem začala brát Jeanine, hlavně kvůli tomu, aby se mi zlepšilo akné. Po třech měsících se mi akné sice zlepšilo, ale neskutečně se mi zhoršil ekzém. Poté jsem přešla na Minervu, ale zlepšení žádné. Nevíte o nějaké horm.antikoncepci, která není až tak na zlepšení pleti? Ale zase nechci aby se mi akné vrátilo. Snad existuje nějaká taková vyvážená antikoncepce?

arrow
profile_image
jajax
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A nebyly by lepší ty antikoncepční náplasti? Je nějaká možnost, že by se po nich ekzém zlepšil?

arrow
profile_image
Ana20
od 14. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám ekzém od malička.Teď dva roky beru HA Lindynette a vzhledem k tomu,že jsem háklivá opravdu na všechno,jsem čekala zhoršení,ale vůbec žádný rozdíl se nekonal,tak kdyztak zkuste

To mě nenapadlo.. mám od malička lupénku, mám už asi 5.antikoncepci a nikdy jsem nic nepoznala. Řekla bych, že to s tím nemá moc co souviset, ale kdo ví

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám jak lupénku, tak ekzém. Sama používám čistě gestagení antinu a dobré, kamarádka s ekzémem používá(snad Lyndette?) a nic se jí nehorší

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na jajax: Mně doktor nedoporučil, náplasti působí kůží, dostávjí se do jater tak jako tak, neboť se látky vstřebávají a filtrují stejně. Bála bych se hlavně i co udělá místo, kde by byla náplast nalepená. Každopádně nyní mám Yadinne a ekzém se mi udělá jednou za čas a to je těžké říct, z jakého důvodu. Myslím že jde o více faktorů dohromady a především stres, to je snad to nejhorší

arrow
profile_image
sabulka
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám ekzémy a taky používám Lyndette a taky se mi nic nehorší

Já měla snad i pocit, že se mi ekzém trochu zlepšil (užívam Yadine), ale teď poslední dva roky je to stejně tragédie. Mam to hlavně na rukou a hrůza . Ale nemyslim si, že by to souviselo s HA. Spíš jak jsem napsala, spíš se mi zlepšil ze začátku, nebo minimálně zůstal stejný, to zhoršení bude spíš výsledkem nového chlupatého člena rodiny (a kvůli němu to prostě přežiju) a taky si myslim, že gelový nehty taky moc nepřispěly :-/.

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Lidi co blázníte, HA nemá vůbec žádný vliv na ekzém!!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené