Cituji Nikith: Jackson měl hlavně nemoc, která způsobuje ztrácení pigmentu - vitiligo. Mě se zdá logický, když se s touto nemocí dostane do fáze kdy vypadá jako dalmantin, tak s tím začne něco dělat. Obzvlášť v postavení jako byl Jackson.
Přesně, všechno o jeho nemoci nebyla žádná fáma - vitiligo je mrcha (mám taky, mohla bych vykládat) a v okamžiku, kdy jste flekatí (a na něm jako na černochovi to bylo vidět výrazně víc než na bledém evropanovi) tak už to nejde maskovat jinak, než se si necháte vybělit i zbytek kůže.
U Beyoncé bych se přikládala k tomu, co už tu někdo říkal, že svoji čokoládovou barvu přikrmovala solárky, nástřiky a podobně, a teď v období s malým dítětem si na to asi nenajde tolik času. Navíc opticky klamou i její světlé vlasy/tmavé oblečení/blesk na lesklý make up a podobně.
Pokud si chce ale někdo nechat kůži vybělit, jde to.
Reaguji na penelope1410: jj vybělení řitního otvoru musí mít pornoherečky ..profesionálky
Beyonce je hodně světlá (na černošku), k tomu světlé vlasy, rozjasňovač, blesk... Nemyslím si, že by podnikala nějaké kroky k zesvětlení kůže nebo nosila světlý make-up, prostě někdy vypadá člověk na fotce světleji než ve skutečněji je 
Cituji Tineski: v okamžiku, kdy jste flekatí (a na něm jako na černochovi to bylo vidět výrazně víc než na bledém evropanovi) tak už to nejde maskovat jinak, než se si necháte vybělit i zbytek kůže.
![]()
Cituji Tineski: Přesně, všechno o jeho nemoci nebyla žádná fáma - vitiligo
v jednom dokumentu v angličtině o tom mluvil, že má tuhle nemoc a pod tím v češtině běžely titulky jak odpovídá: jsem bílý díky krému vitiligo.
a ani se mu nedivím že se nechal vybělit protože je fakt, že na tmavých lidech to je opravdu dost nápadné viděla jsem na youtube nějakého černocha co to taky má a ten to dobarvoval hnědou barvou
Také bych řekla, že je to PS. Ale jak už tu někdo psal, "všechny" chceme být hnědé a ona bílá
Každý chce to, co nemá 
Ona Beyonce hlavně není úplně tmavá afroameričanka, takže i jí se mění odstín pokožky v závislosti na opalování. Někdy je tmavší, někdy světlejší. A jak už tu bylo řečeno, je to hra světel, líčení, změna barvy vlasů... V létě bude zase čokoládová kráska.
většina lidí chodí do solárka a ona chce mít světlejší pleť
co já bych za tu její barvu dala!
)
Reaguji na verunkaf: Myslím, že většina určitě ne. Věřím, že ta móda už je záležitost několik let zpět a je stále více rozumných žen.
Photoshop, nasvietenie, blesk... A líčidlá o ktorým sa nám môže len snívať
) Myslím že to je za tým...
Já například hnědá být nechci. Do solárka nechodím, protože mi všichni příjdou jak pomeranče. Myslím si, že přirozená kůže vypadá lépe nebo tedy kůže na sluníčku, ale ovšem hádat se o tom s někým, kdo je tam pečený vařený asi nemá smysl. Spíš se mi celkově nelíbí, když někdo ze sebe chce udělat něco co není. Tj. proč afroameričanku předělávají na bělošku a proč běloška chce být za každou cenu co nejvíce tmavá. Na trhu je jedna injekce, která po pravidelném vpichování do těla změní bílou pleť na tmavou. Znám jednu takovou holku, ktrá to používá a je to hnus nehledě na to, že je na tom závislá. Každopádně to už odbočuju od beyonce 
nemyslím si, že by si beyonce nechávala zesvětlit pokožku, jen je jednou tmavší, pak světlejší, vše se odvíjí kde a jak jí vyfotí
Cituji EleanorWoods: proč afroameričanku předělávají na bělošku a proč běloška chce být za každou cenu co nejvíce tmavá
Asi ze stejného důvodu, proč se tmavovlásky odbarvují a blondýny barví na tmavo, nebo si jedna žehlí a druhá natáčí vlasy
Ta pleť je sice víc permanentní, ale princip stejný - lidi chtějí, co nemají 
Ať žije photoshop.
Ale musím říct, že kamarádka (mamka běloška, taťka černoch) je v létě taky tmavší a v zimě světlejší. Ne tak výrazně jako Beyonce, ale rozdíl tam je.
Beyonce byla na černošku vždycky světlý typ.A nejčastěji a nejspíš i nejradši nosí právě blond.Už v dobách Destinys child byla na blond.Takže to není jen momentální výstřel.A sluší jí to,jí sluší všechno.:-/
Cituji Renuli: Připadá mi na té druhé fotce od Chocolattecofee jako kopie Shakiry.
Taky mi tak připadá