Prosím o radu. Chci dát výpověď v práci a potřebovala bych odejít co nejdřív. Co mám dělat, když zaměstnavatel nepřistoupí na výpověď dohodou? Hraje v tom nějakou roli to, že mám smlouvu na dobu neurčitou? Děkuji

Ahoj, bohužel pokud ti zaměstnavatel nepřistoupí na dohodu, nezbývá ti nic jiného než podat výpověď (2 měsíce)

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

na dobu neurčitou hraje roli jen v tom případě, že smlouva končí dříve než den, který ti vychází dle data o rozvázání pracovního poměru

tedy chceš ukončit PP ke dnešku - což je 09.06.2010 - výpovědní lhůta - den, kdy ti nabíhají 2 měsíce ti vychází 01.07.2010, rozvázání PP je tedy ke dni 31.08.2010

pokud smlouva na dobu určitou končí př. 01.07.2010 - tím dnem je PP ukončen

jinak je ještě možnost, že bys byla ve zkušební době

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Jeho souhlas nepotřebuješ - dáš výpověď a za 2 měsíce můžeš jít ( dohodu o rozvázání pracovního poměru). Pokud by jste se nedomluvili na kratší lhůtě - což pochopitelně můžete..

Zákoník práce podporuje svobodný souhlas obou stran s rozvázáním pracovního poměru. Když se dohodnete se svým zaměstnavatelem, váš pracovní poměr končí sjednaným dnem. Ale je nutné uzavřít dohodu písemně, jinak je neplatná.

Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem. Dohodu o rozvázání pracovního poměru uzavírají zaměstnavatel a zaměstnanec písemně, jinak je neplatná. V dohodě musí být uvedeny důvody rozvázání pracovního poměru, požaduje-li to zaměstnanec. Jedno vyhotovení dohody o rozvázání pracovního poměru vydá zaměstnavatel zaměstnanci.

Podle § 50 zákoníku práce může výpovědí rozvázat pracovní poměr zaměstnanec. Výpověď musí být podána písemně a doručena druhému účastníku. Pracovní poměr skončí teprve po uplynutí výpovědní doby.

Zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu.

Ty jako zaměstnanec můžeš dát výpověď a celou dobu např. promarodit a do práce nechodit a výpověď běží...

Bruce78
ta poslední věta mně zaujala, to by pro mě mohlo být řešení. Moc děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

promarodit můžeš, ale pracovat jinde nemůžeš ( předpokládala jsem, že chceš ukončit takhle rychle, že máš jinou práci)

pokud budeš nemocná - zaměstnavatel na tebe může poslat kontrolu

matadi
ano, mám jinou práci. Kdybych marodila tak bych tam ze začátku chodila jen ve vycházky a pak mám ještě dovolenou, kterou bych si dobrala.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

teoreticky můžeš být nemocná a chodit i do práce

není lepší se domluvit? zkoušela už jsi to?

[quote=matadi]
chystám se na to v pátek, zatím zjišťuji jaké mám možnosti

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

bála bych se marodit a zatím chodit i když v době vycházek do jiné práce.
může se na to přijít a může z toho být problém.
a kde je jistota že ti vycházky dr.dá?
navíc v tom novém zaměstnání když zjistí jak jsi jednala v tom předešlém,tak na tebe taky budu koukat jinak.na to se hodně dá,když přijde nějaký problém.

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ewule2

Ano, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, tak je to pro tebe v případě výpovědi z tvojí strany horší. Pokud nepřistoupí na dohodu, tak musíš dodržet výpovědní lhůtu. Pokud by jsi měla smlouvu na dobu určitou, tak ti smlouva skončí v předem dohodnutý den a nemáš už vůči zaměstnavateli závazky..Pokud by jsi výpovědní lhůtu nedodržela, může po tobě požadovat uhrazení nákladů, které mu tímto vzniknou a určitě ti teda nenapíše do zápočťáku nic lichotivého. Kdyby ti tam napsal absence a hrubé porušení pracovní kázně, tak nemáš ani nárok na podporu v nezaměstnanosti. Hlavně by jsi pak mohla mít problém i v další práci, protože si nový zaměstnavatel může pomyslet, že budeš stejně nesolidní, když budeš případně končit u něj..

arrow
Neprodává v Bazaru

Bacha na nemoci - Sociálka má za úkol hodně hlídat pokud jsi déle nemocná. Já marodím s loktem (jsem ve fázi rehabilitace možná budu muset na operaci) a sociálka si od obvodačky vyžádala zprávy od odborných lékařů (mám částečně ochrnutý nerv, takže důvod být doma mám potvrzený) a kontroly choděj furt. Jsem doma 5 týdnů a po třech se o mě začly hodně zajímat. Mám kamarádku co tam dělá a ta mi říkala, že delší neschopenky se hlídaj, aby stát ušetřil. Na vycházky bych vůbec nespoléhala. Moje doktorka je dřív dávala, ale teď mi sama řekla, že sociálka to hlídá a může jí dát pokutu, pokud budeš na neschopence fingovaně. Neumím si představit, který lékař si v dnešní době riskne dát ti vůbec neschopenku, když ti nic není a navíc na tak dlouho Radši bych se zkusila v práci spíš dohodnout

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ewule2: ano, mám jinou práci. Kdybych marodila tak bych tam ze začátku chodila jen ve vycházky a pak mám ještě dovolenou, kterou bych si dobrala.

úžasný a fférový přístup - takže bys brala neschopenku a mzdu od nového zaměstnavatele...hmmm, tebe bych i jako zaměstanatel fakt ráda zaměstnala

Lucrezia
bohužel náš zaměsnavatel se k nám taktéž nezachoval správně, snížil nám plat o 7000 a pridal prace a rekl komu se to nelibi at jde
a kdyz jsem ted dostala skvelou nabidku tak o to nechci prijit

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Ano, né každý zaměstnavatel má FÉROVÝ přístup. Nechápu jak může někdo - někoho soudit jen protože se zeptá na to jak ukončit poměr a jaké má možnosti, když mu bude zaměstnavatel dělat problém ( protože i to se děje ).

Už jsi s ním mluvila ? Myslím, že ewa ví a raději by se domluvila, ale moc s tím asi nepočítá...

Nikdo s ní v té práci nejsme, tak nesuďme.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené