arrow
profile_image
ella0
od 28. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky,chtěla jsem se zeptat, již asi 2 roky mě trápí nějaká úzkostná porucha. Není to celou dobu, ale za ty 2 roky se objevila asi 3x vždy +- na 14 dní, kdy jsem fakt mimo, neschopná se soustředit, pocit jako bych byla ve snu, smutek, neschopnost se z ničeho radovat a hlavně velká únava. Vypozorovala jsem, že tomu vždy předchází strach z nemoci, třeba teď jsem začala být hodně unavená a hned si představila, že mám nějakou vážnější nemoc, když doktor řekne, že jsem ok, tak mě přepadne stres, že je to psychikou, že už ten stav nikdy nepřejde a že budu jistě ta vyjímka, které nepomůžou ani léky a skončím někde na léčení(vždy něco vyčtu z netu) a samozřejmě strach, že o vše přijdu, hlavně rodinu.No je to šílenej stav, zatím to vždy po asi těch 14 dnech přešlo, nyní je to asi 4. den, kdy mě to zase přepadlo a tase ty stejné pocity, vždy když se vzbudím a vzpomenu si, že ten den budu zase přežívat, tak se mi stáhne hruď, začne třepot kolem žaludku a nohou a panika.Má s těmito pocity někdo zkušenosti, popř. o jakou poruchu by se mohlo jednat.Vím,že je i panická porucha, ale myslela jsem, že ta trvá vždy jen pár minut a ne dní.Děkuji za odpovědi.

arrow
Neprodává v Bazaru

Studuju psychologii a podle tvejch pocitů to opravdu vypadá na úzkost. Zase na druhou stranu se úzkost dá léčit s dobrou prognózou. Zašla bych si určitě k psychologovi (malinko nechápu, proč sis nezašla dřív, když to trvá dva roky) a ten ti určitě pomůže.

Chápu tě. Zkus přijímat více endorfinů. Jednou jsem měla podobné období, trvalo to cca 2 roky, druhák a třeťák SŠ. Ale důvodem nebyl strach z nemoci, ale něco jiného. Endorfiny, taktéž hormony štěstí, zmírňují bolest, vyrovnávají, uklidňují a zvedají náladu. Zvyšují se např. při poslechu hudby, sportu, při sexu, dýchacích cvičeních, meditaci, masáži obecně a také při tanci. Já problém řešila s klinickou psycholožkou, poté s neuroložkou, která mi předepsala na půl roku antidepresiva - hormony štěstí. Je třeba také na sobě pracovat, např. zvyšovat si sebevědomí, nejjednodušší způsob je koupit si knihu, na trhu je x knížek s tímto tématem. Hodně štěstí

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ella0:
Za vším hned nemusí být nějaký psychický problém", někdy může tyhle stavy a další jiné problémy vyvolávat nedostatek hořčíku, což je i moje zkušenost. Ach ta úleva, když jsem jsem na to přišla a účinkovalo to. Zkusila bych ho na tvém místě a když by nepomohl, pátrala bych dál.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
takhle projevená úzkost může mít i příčiny nějakého onemocnění.
Když tak zajdi co nejdříve za psychologem. A on pak rozhodne, jestli jít na psychiatrii.Ale na oboje musíš mít doporučení od praktického lékaře nebo pak i toho psychologa.
Zdá se mi, že máš našlápnuto na onemocnění štítné žlázy ve smyslu zvýšení činosti.
E

arrow
profile_image
ella0
od 28. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já se právě se štítnou žlázou léčím, teď jsem měla špatnější výsledky, tak mně navýšila dr léky, ale je zajímavé, že už se léčím na ŠŽ hodně let a ty stavy jsou jen občas. Magnezko jsem začala teď taky brát, tak uvidíme.

Cituji Charmeuse: , někdy může tyhle stavy a další jiné problémy vyvolávat nedostatek hořčíku

Přesně.

Cituji ella0: Magnezko jsem začala teď taky brát, tak uvidíme.

To je super a hlavně ho ber hodně, alespoň 500mg denně, ale klidně i víc.
Alespoň pro začátek.
http://www.celostnimedicina.cz/nasledky-nedostatku -horciku-mohou-byt-prekvapive-horke.htm

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: To je super a hlavně ho ber hodně, alespoň 500mg denně, ale klidně i víc.
Alespoň pro začátek.

S tím souhlasím, moje startovací dávka byla kolem 900mg a fungovalo to během pár dní, naštěstí. Má to účinek, jak kdyby se člověku změnila osobnost, možná je to jenom dobrý placebo efekt, ale co, neškodí to. . Každopádně jsem ho nebrala na klasický úzkostný stavy, ale kvůli spánkový obrně, měla jsem tu těžší formu a sice respektuji, že je něco mezi nebem a zemí, ale já žiju tady na zemi a v lucidním snění se zrovna netoužím realizovat , takže jsem někde vyšpionovala že na tyhle stavy pomáhá magnézko, po kterém ty moje noční show přestaly a jako vedlejší efekt jsem zaznamenala, že jsem celkově víc v pohodě, proto jsem ho radila zakladatelce, hořčík má prý velice dobré výsledky u mírnění panických poruch, něco na tom bude...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené