arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě k tý možnosti Erasmu - na ten na žádný škole nepotřebuješ nijak oslnivej průměr. Na soukromé škole může vycestovat de facto kdokoli, na konkurenční pražské PEF ČZU údajně taktéž.
Na VŠE není problém vycestovat kamkoli, pouze s výjimkou USA, na USA potřebuješ opravdu hodně bodů. Jinak do Itálie, Německa se na Erasmus dostane každej blbec, pokud bude chtít a mít peníze. Otázkou však jsou ty peníze. Ty mnohým lidem totiž v dnešní době jaksi docela schází, takže jediným limitujícím faktorem budou asi ony peníze.

To už se víc boj toho, že tě nevezmou na navazující, než že se nedostaneš na Erasmus.
Pokud ti mám nastínit FFU obor finance, tak dřív brali něco málo přes 200 lidí, z toho to udělalo okolo třetiny (ten obor je náročnější než třeba daně nebo učitelství eko předmětů), na magistra dnes berou přes průměr na ten samej obor 45 lidí a 45 přes přijímačky (přes přijímačky berou asi jednoho z pěti).
Úmrtnost na navazujícím už je nižší, je to (dle fakulty a oboru) od 20 do 50 % (na bak. od 30 do 60 %).

IES UK - tam Erasmus taky nebude problém,... makání v oboru při studiu = riskuješ, že tě vykopnou. Samozřejmě makáním v oboru nemyslím to, když půjdeš jednou za tejden o víkendu obracet burgry do mekáče, takhle se přivydělávat je OK a zvladatelné.

FSV je zvláštní fakulta, jsou tam obory, který vystuduješ za 2 roky, ale taky obor, kde se fakt slušně zapotíš-a to je právě ta eko.)

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

*(na bak. od 30 do 65 %), ne 60...

arrow
profile_image
Martin95k
od 14. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěl bych se zeptat, jak poté vypadá práce v bance (ne na přepážce), finanční instituci nebo firmě jako finanční analytik nebo jiná práce související s tímto oborem. Zajímá mě například pracovní náplň, stres, pracovní doba a finanční ohodnocení atd...

Například prodávání finančních produktů je asi hrozná práce a jistě jsou v oboru lepší práce po všech stránkách.

Děkuji

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Práce v bance je velmi rozmanitá, těch pozic je tam nepřeberné množství a každá má úplně jinou nápln, tudíž by to bylo na romány.
Pracovní doba a stres-to se odvíjí od konkrétní pozice a instituce, nelze zevšeobecnovat, bohužel. Ne nadarmo se říká, že kolektiv dělá hodně, což platí i tady.
Prodávání fin. produktů dělají vesměs lidé se základní školou/střední školou, dlouhodobě nezaměstnaní nebo absolventi soukromých škol, které nikde nechtějí.
Hledat si lidi, pak jim bulíkovat nesmysly, a pak tři roky čekat, jestli ti ty peníze opravdu zůstanou, to je totiž práce jen pro sadomasochistu.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

K těm Erasmům, jejich význam se obecně trochu přecenuje. Ono se o tom totiž málo ví, ale lidi tam jedou většinou spíš jen pařit, užívat si a cestovat, než se nějak významněji vzdělávat.
Proto se i říká, že se většina Erasmem prochlastala.
Není tedy divu, že holčina z regionální univerzity s Erasmem stejně nemůže najít žádnou adekvátní práci.
Např. jet na semestr na nějakou Čínskou univerzitu, to může znít strašně cool.
Ale reálně to pak vypadá tak, že ti všechno zaříděj (je to Erasmus, ne Freemover a spol.), "buddy studenti" ti se vším pomůžou a vysvětlej a nemusíš se vlastně o nic starat.
Na univerzitě si zapíšeš předměty jen za 20 kréd a jsi vysmátej. Někdo si třeba zapíše i jen jazyky a doma mu to stejně uznaj jako odborný předměty. Nebo třeba jeden odb. předmět, pak čínštinu pro začátečníky a dvě nějaký dávačky.
Prostě to určitě není až tak o studiu, jako o poznávání jiný kultury.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené