Smazat

Z chytré, hezké studentky troska?

Je mi osmnáct a navštěvuji 3.ročník gymnázia.
Vždy jsem měla velmi dobré známky a záleželo mi na mým studijních výsledcích.
V druháku se to změnilo. Trojky a pár čtyřek na vysvědčení. Teď už jen čtyřky.
Neučím se,je mi všechno jedno,nemám přátele,žádný společenský život a peru se s přejídáním a hladověním (bývalá anorexie). Myslela jsem si,že je to ještě celkem dobré,ale včera jsem slyšela moji mámu jak mluví s babičkou po telefonu - ,,Ani jako uklízečku ji nevezmou,, . Probrečela jsem skoro celou noc. Dvakrát jsem se během dvou let chtěla zabít,protože jsem nemohla zvládnou ten tlak. Chtěla bych být dobrá,chytrá,jít na VŠ.
Nemám,ale sílu. Teďka sedím za počítačem,nešla jsem do školy,bojím se lidí tam.
Bojím se lidí v autobusu. Je mi úzko. Mám říct,mamce,že chci přerušit studium ?
Nedovolí mi to. Nevím co mám dělat .
 
arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zlato, objednej se k psychiatrovi, prosím tě. Tohle evidentně sama nezvládáš. Vím jak ti je, s tím rozdílem, že já takhle praštila s magisterským studiem, ale teď, tři roky poté studuju a vypadá to nadějně, že bych na ten titul i mohla dosáhnout. Ale prošla jsem si dlouhodobou psychoterapií, sama bych to nezvládla. Seber všechny síly, které máš, i kdyby ti to přišlo sebestrašnější a objednej se ke specialistovi. Jsi mladá a jistě máš potenciál, jen potřebuješ pomoct.

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nympha93:
radu, kromě psychologa nemám... ale netušíš, proč tomu tak je? musí být nějaký důvod proč se to zvrtlo... školu vzdát nesmíš... jednou bys mohla krutě litovat...

Cituji Nympha93: nešla jsem do školy,bojím se lidí tam

oni ti nějak ubližujou...?

arrow
profile_image
Arzinek
od 24. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, určitě promluv s mamkou nebo s babičkou , prostě s někým blízkým dospělým v rodině. Studium nepřerušuj, to je určitě škoda. Spíš by to chtělo za pomoci dospělých nebo i ty sama vyhledat odbornou péči- psychiatra, i když to zní hrozně a většina lidí z toho má strach. Určitě ti pomůže. Vylič mu to přesně tak jako tady, to úplně stačí. promluví s tebou, možná ti dá nějaké léky, dnes již na poměrně vysoké úrovni a třeba ne nadlouho. Jen to nenechávej již takhle dál, budeš mít absence, špatné známky a jen proto, že nejsi psychicky v pohodě. Možná bude mamka nejdřív křičet a vyčítat, ale určitě ti pomůže. vyhledej si nějakého psychiatra klidně i na netu a objednej se. Držím palce. Dnes má tyto problémy spousta mladých lidí a není se za co stydět. To prostě s sebou nese moderní, rychlá doba. Držím moc palce.

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Malacek: proč tomu tak je?

To by sis měla ujasnit, co se změnilo.. Jinak ale bych ti doporučovala taky psychologa, on ti určitě pomůže uvědomit si, co vlastně dál..
Ty nechceš skončit jako uklízečka a zklamat mamku, ale neučíš se stejně.. Tak jak teda chceš skončit?.. Jestli se nedáš dohromady, tak se nic nezmění..

arrow
profile_image
Nympha93
od 20. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Ne,neubližujou,ale jsou mi nepříjemní. Nechci se s nikým bavit.
Psychologa jsme vyhledali před rokem,když jsem měla anorexii a pak kvůli depresi.
Chtěla mi dát prášky,ale nakonec jsme s mamkou usoudili,že je nechceme. Mamka do mě nechtěla cpát prášky a já s nimi zase nechtěla přibrat. Dneska mě mamka objednala,ale vyšetření bude až za měsíc.Mamka nevěří na nějaké psychické nemoci,věří,že se dá všechno překonat vůlí.

Cituji Nympha93: Mamka nevěří na nějaké psychické nemoci,věří,že se dá všechno překonat vůlí.

To není dobré.
A nemáte školního psychologa? Jako první pomoc by byl určitě dobrej.
Víš, nesmíš mít mamce za zlé, že si moc přeje, aby jsi školu dodělala. Když od toho teď utečeš, už nikdy nemusíš dostat další příležitost, nebo už na ni nebudeš mít sílu.
Všechny psychické nemoci jsou tak trochu o přemáhání.
Viděla bych to u tebe na opravdu dobrého psychologa, který to s tebou rozebere a najde blok, který může za tvé problémy.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nympha93: Ne,neubližujou,ale jsou mi nepříjemní. Nechci se s nikým bavit.

To je v tomto stavu běžné. Ale pokud pláčeš, že o tobě druzí mluví stylem, že z tebe nic nebude, zřejmě sama sobě lhostejná nejsi. Co si stanovit malé průběžné cíle? Například: Dnes půjdu do školy a pokusím se to tam zvládnout. (To je jen příklad.)

Cituji Nympha93: Chtěla mi dát prášky,ale nakonec jsme s mamkou usoudili,že je nechceme. Mamka do mě nechtěla cpát prášky a já s nimi zase nechtěla přibrat.

Ne po všem antidepresivech se přibírá. A bylinky? Zkoušela jsi něco na bylinné bázi? Případně zkus prozatím aspoň Guarajucan (volně prodejný v lékárně), než půjdeš na vyšetření. Ať se trošku zklidníš.

Cituji Nympha93: Mamka do mě nechtěla cpát prášky a já s nimi zase nechtěla přibrat. Dneska mě mamka objednala,ale vyšetření bude až za měsíc.Mamka nevěří na nějaké psychické nemoci,věří,že se dá všechno překonat vůlí.

mamka, mamka, mamka....a ty? Tohle je především tvůj život, tvé zdraví a tvé mládí...je těžké vzít rozum do hrsti a začít jednat, znám to důvěrně, ale pokud to neuděláš, neudělá to nikdo jiný a opravdu tou troskou zůstaneš. Majiiinka má pravdu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

A nechceš zkusit jinou školu která by tě víc bavila?

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, moc dobře tě chápu , akorát mě podobné potíže začli až na vejšce...momentálně chodím k úžasné psycholožce, hodně mi pomáhá, je ale důležité si vzájemně sednout, sama mi hned na prvním setkání řekla, že by se chtěla vidět tak čtyřikrát a pak jí povím, jestli k ní chci chodit dál nebo mi dá kontakt na kolegu, podle mých představ no a snad ještě víc mi pomohla homeopatka - taky je potřeba narazit na dobrou, já měla fakt štěstí....dostala jsem přírodní lék z bylinky a už po týdnu jsem se cítila že mám mnohem víc energie, méně strachu,...s pomocí psycholožky jsem začla dělat první krůčky....já na tom jednu dobu byla tak blbě, že jsem měla problém jen vylézt z baráku, ale předtím jsem na tom byla jak ty...a ted si můžu jen nadávat, že jsem to nechala zajít tak daleko, se všema přetrhala kontakty a některé se špatně získávají zpět,...ty takovou chybu nedělej! a máš net tak si najdi odbornou pomoc v okolí podle svých pocitů a ne podle mamky

arrow
profile_image
June
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zlato, vypadá to že u tebe vypukla nějaká sociální fobie - to že se bojíš lidí ve škole a v autobusu. To sama vůlí asi nezvládneš. Je škoda že tvoje mamka nevěří na psychické nemoci, pak ti to zazlívá a myslí si že jsi k ničemu, ale ty nejsi!
To je to samé jako kdybys měla zlomenou nohu a ona ti vyčítala, že jí nedojdeš na nákup a proto jsi asi líná. Zkus tomu psychiatrovi, kam jsi objednaná, zavolat a řekni mu, jak jsi na tom a že bys opravdu potřebovala objednat na dřív. Jestli to nezvládneš, sama tam zavolat, tak popros kamarádku, jestli nějakou dobrou máš.
Držím ti palce, to zvládneš!

arrow
profile_image
Maajka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Objednej se sama (mamce to říkat nemusíš) k psychiatričce, vážně. Tímhle jsem si prošla 2x. Bylo to nejhorší období v mým životě. Poprvé jsem si myslela, že to taky zvládnu sama... nějak jsem se překonala a bylo to "dobrý" no a do roka jsem tyhle stavy měla zpátky a mnohem horší. Myslím, že potřebuješ léky. Třeba né přímo antidepresiva, ale aspoň prášky proti úzkostem. Věř mi, strašně se ti uleví, když vidíš, že v tom nejsi sama a někdo tě chápe. Já u psychiatričky brečela ani jsem nevěděla proč, ale strašně mi to pomohlo. S přestávkami k ní chodím doteď, trpím totiž na úzkosti a deprese, ale už s tím umím bojovat. Takže doufám, že tyhle stavy už mít nebudu. Kdo nezažil tak nepochopí. Na psychice toho záleží hodně moc, a když nejsi v pohodě, tak se to někde více méně podepíše. Když si přece zlomíš ruku, tak jdeš taky k doktorovi a tohle je to samý. Jen se trápíš, tak si to neprodlužuj. Dr. ti poradí, nějaké slabší léky ti napíše a až se trochu zklidníš, tak popřemýšlej nad tou školou a nad životem jaký by sis představovala. Měj se hezky a ať ti je co nejdřív dobře

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bohužel to vypadá na úzkost, sociální fobii nebo něco podobného. Sama to opravdu nezvládneš, to je jako kdyby jsi chtěla vůlí vyléčit zlomenou nohu. Psychické nemoci nejsou ostuda, je to rakovina duše, chemická nerovnováha v mozku. Nechci tě strašit, ale pokud to takhle opravdu cítíš, chtělo by to léta práce s dobrým psychologem a na začátek bych se nebála antidepresiv nebo anxiolytik, ty jsou proti úzkosti. jsou to moderní léky, které mohou opravdu člověku pomoct "být normální".

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, to mě mrzí, čím procházíš Já jsem zažila něco podobného na střední a pomohl mi až psychiatr. Nebrala jsem antidepresiva, ale nějaké jiné prášky, po kterých se mi moc ulevilo. Na VŠ se to zase začalo zhoršovat, zatím to zvládám sama, ale je to těžký, budu se muset znovu objednat...Moje mamka taky neuznává psychické nemoci, kdybych chtěla, tak to prý překonám...Užila jsem si s tím svoje, naši mě chtěli nechat zavřít do psychiatrické léčebny a tvdili, že jsem magor A než se objednáš k tomu psychiatrovi, zkus si v lékárně koupit tabletky z třezalky tečkované, to mi hodně pomohlo. A kdybys chtěla, klidně napiš SZ, můžem si o tom klidně pokecat, mně to vždycky pomáhalo povídat si s někým, kdo to chápe

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Maajka:
Koukám, že jsme napsaly to samé

Antidepresiva a anxiolytika jsou bohužel považovány za projev slabosti, za drogy, je kolem toho spousta výmyslů, ale při správném dávkování jsou to léky, které ti pomůžou vnímat svět přirozeně. Beru je snad 8 let a nejspíš do konce života budu, protože jsem měla hodně depresivních atak i v dětství, ale před lety se to neřešilo a já to nikomu neříkala. Přišlo mi, že přece nemůžu být blázen. Pak jsem někdy po dvacítce spadla do anorexie a bulimie a až tehdy jsem začala s léčbou antidepresivy, protože až tehdy mi došlo, že moje PPP byly trestáním sama sebe. Hodněkrát jsem se chtěla zabít, prostě proto, že mi život přišel složitý, bála jsem se ráno vstát z postele, bála jsem se dojít do obchodu, otevřít sousedce, bála jsem se kamkoli zavolat. To ale prostě NENÍ normální, to je nemoc. Najdi si dobrého psychiatra, může ti doporučit psychologickou léčbu, ale opravdu se léků neboj. Já jsem svoji nemoc zdědila po tátovi, ten má ale názor, že s tím musí bojovat sám, že to je naše židovské dědictví, že ho to posiluje. Podle mě je to hrozná škoda, ale já mu řekla, že já nechci prožít život se stavy, jako měl a má on. Léky z tebe neudělají nového člověka, dál bys měla dobrý dny a špatný dny, dobrý nálady a špatný nálady, ale můžou ti pomoct zvládat to "normálně" (nerada používám slovo normální, proto ty uvozovky). Zkus si přečíst knihu od Paula Coelha Veronika se rozhodla zemřít, je skvělá.

 

Váš příspěvek

Z chytré, hezké studentky troska?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené