arrow
profile_image
Laire
od 15. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, potřebuji poradit, zda se dá podat žádost o rozvod na jiný soud než ten v místě trvalého bydliště. Konkrétně pokud manželé bydlí v Praze, ale trvalý pobyt mají každý jinde u svých rodičů (80km od Prahy), je možné žádost podat v Praze u soudu? Děkuju

arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

§ 88 písm. a) Občanského soudního řádu

je k řízení příslušný soud,
v jehož obvodu měli manželé poslední společné bydliště v České republice, jde-li o rozvod, neplatnost manželství nebo o určení, zda tu manželství je či není, bydlí-li v obvodu tohoto soudu aspoň jeden z manželů; není-li takového soudu, je příslušný obecný soud žalovaného, a není-li ani takového soudu, obecný soud žalobce;

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené