arrow
profile_image
Barbra007
od 11. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,chtěla bych se tady zeptat,jestli někdo nemá podobný problém,nebo nějakou radu..Je mi 18 let a nemám menstruaci.Moje gynekoložka to řešila vyvolávačkami a poté mi nasadila antikoncepci.Poté,co mě vyšetřila ultrazvukem mi řekla,že mám zmenšenou dělohu a netvoří se mi hormony.Po nasazení HA se mi menstruace dostávala pravidelně,ale mělo to na mě dost nepříjemné vedlejší účinky-přibrala jsem asi 6kg,výkyvy nálad a bolest hlavy.Vím,že by mi změna antikoncepce nepomohla,potřebuji nějakou s vysokým obsahem hormonů (brala jsem gracial)..Dost mě to trápí,bojím se,že pokud to nebudu brát,nebudu moct jednou otěhotnět,ale nadruhou stranu se mi to do sebe nechce cpát,když vím,jak to na mě působí..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si být Tebou zašla za lékařkou a řekla jí jaké máš při braní HA problémy, určitě existuje jiná HA,která by Ti mohla vyhovovat

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No, hlavně antikoncepce podle mě není řešení. Krvácení při HA je jen ze spádu hormonů, není to ta "pravá" menstruace. Nejspíš bych změnila doktorku a určitě si nechala udělat testy, zda a jak se ti tvoří hormony... což jsem pochopila, že ti nikdo dosud neudělal.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Barbra007: Moje gynekoložka to řešila vyvolávačkami a poté mi nasadila antikoncepci.Poté,co mě vyšetřila ultrazvukem mi řekla,že mám zmenšenou dělohu a netvoří se mi hormony.Po nasazení HA se mi menstruace dostávala pravidelně

Já bych ten zásadní problém ani neviděla v tom, že nemáš menstruaci - to je asi spíš doprovodný jev, problém spíš může být, jestli jednou budeš moct mít děti. A pak to nasazení HA moc nechápu - sice máš menstruaci při HA ale k čemu to je? Co tím Dr. chtěla docílit? Asi bych se na toto ptala a případně bych změnila doktora.

Protože podle mě antikoncepce není lék, protože když ji přestaneš brát, vše se jakoby vrátí do stavu před braním, sama píšeš jestli dobře chápu, že po vysazení stejně menstruaci nemáš.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

HA v tomto případě opravdu není řešení. Být tebou změnila bych gynekologa

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také jsem nepochopila nasazení HA tvojí gynekoložkou.

Cituji Vokounka29: Krvácení při HA je jen ze spádu hormonů, není to ta "pravá" menstruace.


Zkusila bych se pro jistotu poradit s jinou gynekoložkou.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Barbra007: osobně se mi postup tvojí doktorky vůbec nelíbí. Vyhledala bych jinou léčbu a to speciální. Protože v budoucnu děti jistě chceš, vybrala bych si takovéhle nějaké zařízení. Oni jen neoplodňují, ale taky léčí
http://www.arleta.cz/cs/nase-sluzby

arrow
profile_image
Barbra007
od 11. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju moc za rady,taky přemýšlím o změně gynekologa-o téhle doktorce je známý,že často až nutí např. k očkování proti děložnímu čípku,nebo právě k braní HA.Tenhle svůj postup vysvětlila tak,že tím,jak budu brát antikoncepci se mi budou uměle doplňovat hormony,které se mi normálně netvoří a tím pádem mi bude dorůstat ta děloha-tak jsem to pochopila svým laickým rozumem .Až budu chtít otěhotnět,tak budu brát pouze hormony bez toho antikoncepčního účinku,čehož se taky dost děsím (četla jsem,že je to hrozný svinstvo).Vím,že to,že nemám menstruaci není normální,ale nechci to do sebe teď cpát zbytečně,pokud by třeba jen v budoucnu,až budu chtít otěhotnět stačilo jít na nějaké vyvolávačky..

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pro všechny, co tady radíte změnit gynekologa - tohle je jeden ze standardních postupů v "léčbě" amenorey a doktor nedělá chybu. Nicméně mám stejný názor, že to problém pouze překrývá a neřeší příčinu.
Reaguji na Barbra007:
Být Tebou, zajdu si za gynekologem a řeknu mu, že buď chceš změnit antikoncepci (pokud ji chceš i nadále brát) nebo podstoupit jinou léčbu. Podle mě je nejlogičtější podstoupit sérii testů na hormonální hladiny, kde se může objevit příčina. Můžeš mít třeba zvýšenou hladinu androgenů, poruchu štítné žlázy, sníženou aktivitu žlutého tělíska atd. Neboj se svého doktora zeptat, je povinen Ti poskytnout informace.

Cituji Barbra007: mám zmenšenou dělohu a netvoří se mi hormony

Neřekla Ti spíš, že máš nízkou děložní sliznici? Bývá nízká kvůli nedostatečné produkci ženských pohlavních hormonů.

arrow
profile_image
Barbra007
od 11. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na UsmejSe:
Děkuju,je vidět,že tomu rozumíš.Můžu se jen zeptat,jestli nevíš,co se ještě dál nabízí za možnost léčby?Všechno to asi bude hormonální a bojím se,že ty nežádoucí účinky budou stejný..

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Barbra007: Ahoj, já měla něco podobného. Ms jsem sice měla, ale cyklus byl kolem 45 dní a víc. Léčba byla také hormonální. Dr. mi to vysvětlovala podobně jako tobě, už je to teda ale dost let. Brala jsem proveru a duphaston, asi týden v měsíci, potom HAK. Pak jsem chtěla otěhotnět, po HAK jsem neměla ms vůbec, takže opět duphaston a dočkala jsem se dvou dětí. Po druhém dítěti se mi ms upravila sama a mám tak třetí

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Barbra007:

Alternativy léčby závisí na příčině amenorey. Pokud je to dáno například nedostatečnou funkcí štítné žlázy, tak po úpravě se může navrátit pravidelný cyklus a podobně. Je toho opravdu hodně, radši se zeptej svého gynekologa.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené