Smazat

Závislost na internetu

Ahoj holky, mam takový problém (teda jestli je to problém... ale asi jo). Mám pocit, že u netu trávim moc času. Denně i víc než 8 hodin na různých diskuzních fórech (o kosmetice, vztazích, zdraví...), x krát za hodinu lezu do mailovky, procházim spolužáky, koukám na aukro atd. Vypadá to, že mám závislost na internetu.
Moje práce je z 80% právě u netu (outsourcing), doma je to spíš z nudy (teď jak je zima, je to horší - nechce se mi nikam ven). Když jsem byla na škole, docela jsem si tim "krátila" zkouškový - pak se samozřejmě učila v noci a někdy to ani dobře nedopadlo, no nic. Pokud jsem s přítelem, sportuju nebo "mám činnost" (úklid, dobrá knížka, akce s kamarádama), vůbec si na net nevzpomenu, nebo minimálně.
Máte to taky někdo, jak to řešíte? Nebo mi poraďte, jak se "odtrhnout".
 

buffy
Najít si fakt jiného koníčka... třeba zvířátko nebo tak, já sice taky sedím na netu ale tak jako ty, když čtu nebo čumim na telku, tak taky na to nemyslím, taková je holt už dneska doba.
Kolik ti je zda to není tajné??

arrow
profile_image
buffy
od 30. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

kamculenka
Měli jsme psa, ale nebylo to lepší... Fakt se asi musim dočkat jara, protože jaro-podzim je to v pohodě, lítam venku, jezdim na kole, plavu, sedim v předzahrádkách na pivu
Je mi 24, ale tohle pozoruju už dýl, tak 2-3 roky (no prostě na vejšce a z neomezeným připojením na net, no!)

milá Buffy: takových lidí je habaděj, nejsi zdaleka sama, je to stejná závislost jako každá jiná závislost například na automatech apod.
Jsou stránky, které jsou samy o sobě svádějící k závislosti, například při registraci na eBay mi vyjelo - pozor, tato stránka je vysoce návyková.
Jsou například diskusní fóra, kde ti lidé ani nejdou spát kvůli závislosti na tom fóru.

Jinak, dle mého názoru, na internetu hodně tráví čas lidé, kteří třeba se nemají jak jinak zabavit, já u něj seděla, když jsem byla dlouhodobě nemocná, pořád, nebo lidé, kteří nemají partnera, jsou nějak sami, si k němu sednou a už nevstanou, poněvadž je to potvůrka návykové.
Naštěstí, co jsem se uzdravila, jsem se návyku zbavila a hurá do přírody..... běhám s pejskem, lítám po obchodech, a s PC je amen.... najdi si zábavu, psa, a bude OK.

Tak snad nejhorší to není, můžeš prostě PC vypnout a jít spát, nebo číst nebo koukat na TV a rozhodně to dle mě není až tak škodlivé jako nedejbože drogy nebo alkohol či forbesy.
Takže myslím že můžeš být v pohodě

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

buffy
...zkus si položit otázku..zda-li tě ta tvá závislost na netu v něčem omezuje?..nebo jen máš pocit, že to přeháníš? Jestli je to jen ten pocit, tak bych to moc neřešila sama píšeš, že si někdy na net ani nevzpomeneš..teď přes zimu to chápu, páč je venku furt tma a to se člověku už nikam nechce..prostě to zkus přes tu zimu nějak přejít, nebo si najít zimní sport a aktivně s přítelem řádit..

ses
a aktivně s přítelem řádit..
jo, třeba na zimním stadionu jsi určitě myslela že, ses

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kamculenka
..třeba..ale nesmí bejt plnej lidí...

ja jsem na netu hodně, ale spíš proto, že jsem na kolejích teď sama a nikam se mi nechce(za celej den jsem unavena a jsem ráda, že ležím u pc). Ale když jsem doma, tak skoro vůbec, vlastně mě to ani nebaví, jsem na netu jen z nudy. A někdy mám chuť hledat zajímavé informace a když už nevím co hledat, tak mě to zklame (někdy mám pocit, že jsem spíš závislá na informacích).

arrow
profile_image
provocate
od 9. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já osobně jsem závislá jen na Omlazení

No já to znám z pohledu, že když nemám co na práci a nic mě nehoní, tak klidně pár hodin u něj prosedím (hlavně o víkendech) a to ačkoliv jen aktualizuju mail, omlázko, idnes nebo facebook a vím, že tam nic novýho nebude, ale ten neodbytný pocit "co kdyby tam něco zajímavýho náhodou bylo o já o to přišla"

Ale když během týdne mám co na práci a přelézá mi to až nad hlavu, tak si prostě k notebooku nesednu nebo jen fakt na 10 minut zkontrolovat to nejdůležitější.

Takže se snažím mít i přes ty víkendy co dělat (knížka, procházka, cvičení atd.). Ale zas pokrok, protože když jsem se dřívě nudila tak jsem jedla a jedla, a po počítače aspoň nepřiberu, protože někdy jsem tak líná se od něj i zvednout

arrow
profile_image
Padlý Anděl
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak to jsme na tom stejně,já taky jen co se ráno vzbudím tak zapínám internet a jsem na něm rovněž 8-10 hodin denně někdy víc...
Netáhne mě to chodit ven,jdu jen tehdy když musím-tj.nákup,venčení psů,vyřizování různých věcí.Přátele ani kamarády nemám a nikdy jsem neměla....

arrow
Neprodává v Bazaru

No vzhledem k tomu, že hledám práci tak jsem přes den u netu dost. Do toho nějaké blogy, zprávy, diskuze, zajimavé odkazy a je den v čudu.. Naštěstí mám přítele a ten mě po svém příchodu z práce z kyber světa vytáhne.
..závislost mám také. Už jsem si to i přiznala, bojovat s tím není jednoduché.

arrow
profile_image
EleanorWoods
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bojuji s facebookem hlavně. Když to začínalo, tak jsem to přecházela neudělala jsem si ho a po čase jsem to zkusila a ups už to začalo. Asi 4x jsem si ho nechala deaktivovat a nějak jsem to nevydržela. Chtěla bych to jednoho dne utnout jenže mi kolikrát přijde, že dneska každý vše řeší přes internet a kolikrát mi uniknou některé informace od známých. Nepřidávám tam denně fotky a statusy, ale přihlášená tam jsem. V podstatě se tam člověk dozví spoustu drbů a já drbna jsem pořádná to máme v rodině. Musím mít přehled kdo s kým i když na druhou stranu v reálu nad tím mávnu rukou. Když jedu někam pryč nebo mám spoustu práce, tak si na to ani nevzpomenu a co se týče koníčků, tak je jich celkem dost. Docela mě to začíná štvát jak lidi pořád sedí u pc a pořád něco sdílí. Taková ta reálná komunikace je potom složitější.

 

Váš příspěvek

Závislost na internetu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené