Smazat

Žít přítomností

Pořád se za něčím honím. Neumím žít teď a tady,ale to je pořád samé až....až.....až..... . Až budu mít svůj byt (přitom v nejbližší době neplánuju), až budu mít pořádného přítele, až budu na škole která mě bude bavit, tak pak si budu užívat život. Jsem mladá a mám strach,že ve 30 zjistím,že nic nemám,nic jsem nedokázala,protože všechno bude až.... a ono nic. Docela cítím to, že život utíká a já jen koukám, čekám, protože si života začnu užívat až.... Už jsem z toho celkem nešťastná. Jak se naučit žít a užívat si života teď a ne až...?
 
arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jednoduchá rada. Přestat používat slovíčko až a začít si plnit své sny okamžitě. Ono taky záleží na tom co si představuješ pod pojmem "Užívat si život"

arrow
profile_image
Irma28
od 1. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

docela tomu rozumím, měla jsem a mám to samé už snad od 18ti, teď je mi třicet a musím říct, že tím strachem , že nic nedosáhnu se můj život neustále řítí neuvěřitelnou rychlostí, pořád se snažím něco stihnout, pořád si dávám nové a nové cíle a myslím že budu šťastnější, má to jednu výhodu když se ohlédnu za svým předešlým životem, musím se pochválit, že oproti mým vrstevníkům jsem toho dosáhla daleko víc, bohužel se necítím šťastnější ikdyž bych třeba i měla důvod, ale holt neumím jak píšeš žít přítomností a užívat si, pořád si říkám AŽ ..tak bud konečně šťastnější...

arrow
profile_image
Morrigan
od 4. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Život není to, co chceme, ale to, co máme," napsal A. Lustig. Tak na to holky myslete...

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nikoletka2:
Tak si to říkej jinak, né AŽ budu mít byt, ale můj cíl je mít hezký byt. Člověk by se měl pořád na něco těšit a je dlouhodobé a krátkodobé těšení . Třeba , jupí bude jaro, nebo jupí jdu na muzikál, ke kaděřnici, s kámoškou na kafe, na výstavu.......
A to další-Půjdu na dobrou školu, poznám nové lidi, nové akce, výlety......

Je to ve Tvé hlavě a pozitivním přístupu

Člověk by měl být šťastný hned..
Ale chápu, že to až tak úplně nejde.
Taky jsem si dřív říkala, budu šťastná až budu mít práci, která mě bude uspokojovat (mám ), až si urovnám život (což se mi pomalu, ale jistě daří), až budu mít partnera, který mě bude milovat bez ohledu na to, jaká jsem - občas pěkně nesnesitelná (toho zatím nemám), až si koupím tu kabelku, po které tak pasu (duben se blíží ).. a najednou jsem zjistila, že jsem vlastně šťastná i když to všechno ještě nemám.
Ale jsem zdravá, mám co jíst, mám kde spát, mám kolem sebe lidi, které miluju a můžu se o ně opřít. Spousta lidí tohle nemá.
Proto radím, neřešit maličkosti a neupínat se k něčemu co bude, AŽ...
A žít teď. Život je moc krátký na to, aby byl člověk nespokojený.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem na tom podobně. Taky si říkám, "až" tohle nebo tohle. Pořád si opakuji, co bych měla pro to "až" udělat a zbytečně jsem kvůli tomu ve stresu. Ale snažím se, jak tu bylo už řečeno, dávat si i krátkodobé cíle, všechno si to rozplánovat a chválit se, když to splním (na chválení sebe sama jsem nikdy nebyla zvyklá, takže se v podstatě zatím většinou nutím si říct, že se mi něco povedlo).

A mezi těmi přáními jsou i věci v podstatě nedůležité z dlouhodobého hlediska - např. "zítra večer jdu do kina" nebo "dnes odpoledne si zacvičím". Je možná ujeté to stavět na stejnou úroveň k např. zaměstnání, ale pomáhá to, aby se člověk nezbláznil..

Reaguji na ShoesManiac: Tak když čtu, co jsi napsala, tak už sem nemusím nic psát já. Krásně řečeno

Reaguji na elizabethcorleone:
Děkuju
Prostě mi během poslední doby pár věcí došlo, a už se nebudu ničím stresovat, za ničím honit a ničím a nikým se nenechám trápit.
Je to můj život a je jen na mně, jak ho budu žít.
Takže holky, netrapte se, chvalte se a hlavně, mějte se rády. Protože to je nejdůležitější

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nikoletka2: Až budu mít svůj byt (přitom v nejbližší době neplánuju),

Byt ti určitě "užívání života" nezajistí - spíš naopak, když budeš splácet hypotéku ....
Máš to holt nějak převrácené - většina lidí si říká : teď si užiju a pak .... pak budu šetřit na byt, pak si najdu stabilního partnera, pak půjdu do školy, ... Některí si užívají celý život a nic nemají kromě zážitků. Některí si odepřou to užívání, ale mají : titul, kariéru, byt apod.
Rychle změň své myšlení z "jednou" na "teď" , protože pokud budeš pořád jen čekat na velké "až jednou" , tak nejdřív zabiješ pár let čekáním a pak to "až jednou" přijde a ty s překvapením zjistíš, že ta radost ze života není automaticky o bytu ani o tom, že někoho máš. Pokud se radosti ze života nenaučíš sama, tak se ti život bude zdát marný i když budeš mít všechno, co teď chceš.

Cituji dadabus: Pokud se radosti ze života nenaučíš sama, tak se ti život bude zdát marný i když budeš mít všechno, co teď chceš.

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přístup AŽ měl můj bývalý přítel. Nenáviděla jsem to, protože já si užívám každý den, a přesně jsem viděla, jak není s ničím spokojený a čeká, až přijde něco lepšího. Vč. lepší přítelkyně. Už nemá snad 3 roky práci, protože čeká, až přijde nějaká super nabídka. Ve vztazích se taky vždycky plácal tak neurčitě. Jak z toho, nevím, ale žít se s tím nedá. Základ je, že si to uvědomuješ (on o tom nechtěl ani slyšet, že je něco špatně). Držím palce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Máš to holt nějak převrácené - většina lidí si říká : teď si užiju a pak .... pak budu šetřit na byt, pak si najdu stabilního partnera, pak půjdu do školy, ...

Ano ano mám to převrácené....nejradši bych přeskočila tak 7 let a měla už manžela a mimčo. Namlouvám si,že až to budu mít tak budu šťastná.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nikoletka2: až to budu mít tak budu šťastná

No což o to, každý si štěstí představuje jinak .... jenže co když až to budeš mít, najednou zjistíš, že ani teď nejsi šťastná ? Prostě budeš mít takový ten pocit, že bys měla, ale nejsi. Pak to odnese celá rodina a jako bonus jim ještě vyčteš, že nemáš nic užité.
Já neříkám, že to tak bude, jenom myslím, že by bylo lepší nejdřív se naučit těšit na něco, co bude dnes, zítra, o týden . V budoucnu se ti to hodí

Reaguji na Nikoletka2:
Někdo se umí radovat z maličkostí všedního dne a někdo nebude šťastný, ani kdyby ho štěstí mlátilo přes hlavu.
Za to částečně může povaha, částečně nedočkavé mládí...
Radím Ti pobývat s lidmi, kteří mají dar, vidět v právě probíhajícím okamžiku - krásu...
...a Ty je zase naučíš posunout se dál a nespokojit se s málem.

 

Váš příspěvek

Žít přítomností

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené