Ahoj, už jsem vážně zoufalá, protože před pár dny se mi rozjela alergie na pyl, a vůbec nic mi na ní nefunguje: mám příšernou rýmu, za den posmrkám plný koš kapesníčků a stejně mám pořád ucpaný nos a můžu dýchat jen pusou. Už jsem zkoušela z prášků Xyzal (brala jsem ho i dlouhodobě - preventivně), Zodac, Zyrtec, Claritine, do nosu Flyxonase, Livostin, Olynth (ten je ještě tak nejlepší, ale stejně nic moc). Obecně existují jen 3 účinné látky v prášcích: cetirizin, levocetirizin a loratadinum - vyzkoušela jsem zástupce všech 3 a nefunguje mi letos prostě vůbec nic. Přes den chodím v práci s mokrým ručníkem u nosu a dýchám do něj, ale na jednáních nebo v MHD kde to nejde se můžu zbláznit, a v noci nemůžu spát. Denně si myju vlasy, několikrát denně si oplachuju obličej, 3x denně se sprchuju...nic nepomáhá. Fakt nevím co s tím. Alergii mám několik let a vždy se našel alespoň 1 lék, který jakžtakž fungoval, ale letos nic. Má někdo nějaký nápad?

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To znám velmi dobře,dostala jsem úžasné léky,které to dost tlumí,ale i tebe-si po nich ospalá a unavená,až budu večer doma,písnu ti jak se jmenují.-k tomu beru 2x denně Aerius+milion foukátek,kapek atd...(snad se to tak píše¨)Jsem opravdu mega alergička.

arrow
profile_image
mishenka
od 19. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám alergii na pyl atd. Krom toho mám koně a jsem alergická na všechno kolem. Beru xyzal a nepomáhá k tomu inhalátor a taky ne. Jinak hodně lidí chodí na injekce prý to pomáhá. Nemůžu říci jelikož to mám od doktorky zakázané.

proč máš injekce zakázané?

arrow
profile_image
Kakula
od 18. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

doktor Pelčík v Plzni, jednou do měsíce očkování přes pylovou sezónu, je to kalciová injekce s homeopatikama na které má patent a skutečně funguje..přítel jezdí od 15 let, teď je nám ke 30cítce a od jeho 15 ti si začal užívat jaro léto-dětví protpěl na chemickejch sr.č..ch, alergologové si s nim nevěděli rady..

arrow
profile_image
Kakula
od 18. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Julinda
to mě taky zajímá ?

arrow
profile_image
mishenka
od 19. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám poruchu štítné žlázy a do toho ještě něco + ta alergie. Bylo by to na můj organismus už hodně.

Doporučuju Letizen, Aerius nebyl špatný. Ale teď jsem myslela, že mě to fakt zabije, kýchání po celý den, to by nevydržel ani hroch. Teď jsem si vzala právě Letizen, který mi maminka přinesla a musím zaklepat, ještě ani kýchnutí. Je to prý novinka.

Cituji Teka: Letizen

Cituji Teka: Je to prý novinka.

to určitě není novinka, brala jsem ho před pár lety, a myslím, že mi taky nefungoval

Cituji Kakula: doktor Pelčík v Plzni

když mně by se hodil někdo z Prahy...jsem objednaná od Imumedu, to je imunologické centrum, kde se mimo jiné řeší i alergie, ale až za 14 dní - do té doby se zbláznim, a hlavně se obávám, že oni tam toho taky moc nevykoumají, mám odtamtud předepsaný ten Xyzal a je na houby

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Julinda
Ahoj, nevím jestli je tenhle rok ten pyl nějaký super silný, ale mám uplně stejný problém jako ty. Jeden den jsem si vzala 3 Zyrtecy, opravdu jsem už dál nemohla. Pořád jsem kýchala, smrkala a ve finále jsem usla v práci, v zasedačce pro klienty. Naštěstí mě uklízečka našla a vzbudila asi půl hodinu před koncem pracovní doby Teď mám druhý den Xyzal a je to lepší, ale bolí mě po něm hlava. Olynth jsem si dávala taky, ale dělají se mi takový strupy v nose, že mě strašně bolel, tak si teď stříkám asi 15 x denně nos mořskou vodou ve spreji. Nejhorší je, že jsem se koza zapomněla objednat na alergologii, tak se tam dostanu až v září, nikdo mi nechce nic napsat, jsem už fakt zoufalá. Vyskočilo mi to hned jak nám začaly kvést stromy před barákem, silně uvažuji o tom, že to tady celý vykácím, jak jsem zoufalá...

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Julinda
musela jsi mít do Imumedu žádanku od doktora?

Cituji Pajule007: Jeden den jsem si vzala 3 Zyrtecy

mám to podobně, třeba včera jsem si vzala ráno Xyzal, vybec nezabral, odpoledne další Xyzal, ve 3 v noci jsem se vzbudila vyřízená, tak jsem si vzala Claritin, a dnes dopoledne další Xyzal...a pořád stejný. Výhoda je, že nejsem unavená ani nic podobného - prostě se cítím, jak kdybych nevzala vůbec nic.

Cituji Pajule007: nikdo mi nechce nic napsat

prášky na alergii ti může napsat i obvoďák, tedy praktický lékař

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Holky, já beru Flonidan (předtím jsem měla Claritin), a je fakt, že když ho beru fakt pravidelně v tom období, tak zabere. Jinak jsem chodila tři roky na vakcíny a musím zaklepat - je to znát a to hodně! Teď se mi alergie projeví opravdu minimálně - i když zrovna teďka tu troubím jak slon, ale oproti tomu, co jsem měla kdysi, si můžu pískat a ještě u toho mávat papírovým kapesníkem. Na ucpaný nos doporučuji sprej Flixonase, nejúžasnější věc, kterou jsem kdy používala. Od mala trpím s rýmou a celoročně ucpaným nosem a tohle je opravdu zázrak.

Cituji Pajule007: musela jsi mít do Imumedu žádanku od doktora

Já tam původně začala chodit kvůli něčemu jinému, bývalo mi špatně a nikdo nevěděl proč, mimo jiné mě viděl hematolog a ten mě právě poslal tam, aby mi udělali hodně podrobné krevní testy na všechno možné - takže jsem měla žádanku od něj. A protože mi nic nenašli, tak se začalo řešit, jestli to nemůže být nějaká potravinová alergie - taky na žádnou nepřišli, takže se to vlastně uzavřelo s tím, že mi (kromě sezonni alergie na pyl) nic není. Ale dneska se na žádanky moc nehraje, asi by tě vzali i normálně, ale je tam dlouhá čekací doba, cca 2-3 měsíce.

Cituji Sandyna_: sprej Flixonase, nejúžasnější věc

taky se mnou nehne

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené