Smazat

Být šťastný? A nebo "správný"?

Být šťastný a nebo být "správný"? Předem bych každé čtenářce popřál dobré ráno, popřípadě dobrý den. Ačkoli jsem relativně mladý (24) přijde mi, že mám problém...

Problémem je můj poměrně dlouhý vztah (3-4) roky, se kterým nevím co dál.

Ale pojďme na začátek. Začátek celého problému bych nejspíš situoval do období mých 15-18 let, období, kdy jsem měl opravdu problém se nějakým způsobem seznámit s jakoukoli slečnou. Což bylo poměrně paradoxní - protože jsem byl poměrně hezký, vysoký sportovec s velmi dobře zajištěnými rodiči. Každopádně to bylo období, kdy jsem si vypracoval jisté vlastní přesvědčení, že je na mně něco špatného. To se táhlo až do mých 18, kdy jsem tohle konečně nějakým způsobem prolomil.

Konec střední školy.. Období, kdy dle amerických filmů se každý kluk touží stát mužem (v ryze sexuálním podtextu). Mě se najednou začalo dařit plést hlavu snad každé slečně, se kterou jsem se dal do řeči. Rok minul a já šel studovat do Prahy (jsem z Ostravy). Zde opět přišla krize, na kolejích se se mnou opět žádná slečna pomalu nechtěla bavit. Netušil jsem proč a moje krize se vrátila.

Po půl roce poměrně frustrovaného pobytu v Praze jsem doslova vybouchl u zkoušek, což zapříčinilo můj návrat do Ostravy, kde jsem přišel na jinou vysokou školu, kterou jsem díky bohu již dokončil. V prvním semestru jsem se hned seznámil se slečnou (mou skoro současnou přítelkyní).

Díky tomuto seznámí jsem byl - skoro půl roku relativně šťastně zadaný. Poté už moje opojení, včetně růžových brýlí, rychle odeznělo. S tou slečnou - říkejme jí "slečna A" - jsem vlastně ani vztah začít nechtěl a popravdě těžko vzpomínám, jak se mi to vymklo z rukou. Několikrát jsem jí říkal, že vztah pro mě prostě není - a to doslova, hned na začátku.

Jak už jsem zmínil, ani nevím jak se mi to vymklo z ruky, ale najednou nás všichni začali vnímat jako pár - ve škole, mezi kamarády a po pár nepříjemných "načapáních" i rodiče. Důvěra a "šťastnost" šly od desíti k pěti.. bohužel, jen z mé strany. Slečna mi začala zakazovat chodit na jakékoli společenské akce, kde se objevovaly ženy, začaly jí vadit mé koníčky a zájmy - dokonce mi začala dělat scény kvůli tomu, že jsem v práci musel zůstat "přes čas". Což je paradoxní, protože domácnost živím já.

Před půl rokem jsme se dost ošklivě pohádali, protože to pro mě začalo být psychicky neúnosné - byl jsem vyčerpaný, začal jsem dělat vše proto, abych nemusel chodit domů. Slovně jsme se rozešli, kdy jsem jí říkal, že už ji nemiluji a prostě k ní už téměř žádné city nechovám (po 3 letech asi žádné nikdy nebudou). Respektuji ji jako člověka a ženu, ale vztah tohle pro mě není.

Po několika dost ošklivých ubrečených večerech a nějakém vyhrožování o sebevraždě jsem ji vzal zpátky (v současné době spolu bydlíme) a ona strašně slibovala jak se změní. Je to 5 měsíců a změna takřka žádná. Zase jsem se začal smiřovat s osudem když v tom teď přišla do mého života slečna, která popletla hlavu mě. A to je vlastně jádro tohoto příspěvku.

"Slečna B" je mým ztělesněním jak krásy, tak zájmů a koníčků - je zaměstnaná, velmi pracovitá, prostě přesně typ slečny, který by mi pomohl se rozvinout. Jak jinak, než taky zadaná. Dříve jsem do ní byl zamilovaný, ale tehdá o mě nestála. Pořádali jsme doma malou "oslavu" jen ve 4 lidech, právě s onou slečnou - shodou náhod je to kamarádka mé "skoro přítelkyně". Ale i přesto jsme se viděli po téměř 7 letech.

Problém vygradoval tehdy, když se její přítel trochu připil a já se slečnou B jsem měl čas povykládat si mezi 4 očima. Povídala mi spoustu věcí, které mi přišlo, že by asi nebylo vhodné úplně říkat - počínaje tím, že není úplně šťastná, přes věty jako, že má strach, že by zůstala sama, kdyby se s ním rozešla. Nějak jsem to vstřebal a snažil se jí podpořit, každopádně od té doby na ten večer myslím a popravdě řečeno nevím, co si o tom mám myslet.

A jestli mi tím slečna chtěla něco naznačit? Ta debata byla delší ale stále kolem toho samého - jsem nešťastná, bojím se, nevím co bude. A věta, která mi pořád zní v hlavě je tato: Vím, že jsi do mě byl zamilovaný..

Dilema které řeším je to, že když to teď definitivně rozseknu, nemluvě o tom, že se blíží vánoce a to dle mého názoru na rozchod není ideální čas, celé mé okolí mě bude vnímat jako "hajzla". Ale cítím, že tohle je cesta ke štěstí.

Takže jak už můj titulek píše... Být správný? Nebo šťastný?

Předem moc děkuji za Vaše příspěvky.. Třeba mi poradíte..

PS: Po několikátém přečtení jsem si uvědomil pár chybějících bodů. Není to první slečna, která se o mě za dobu trvání tohoto "vztahu" uchází. Nicméně je první, která mě přiměla uvažovat o tom, že dopady tohohle rozchodu za něco víc stojí - alespoň si to myslím. Uvědomuji si pravidlo 80/20 - a toto opravdu není situace, kdy bych hledal jednu malichernost, kterou současná slečna nemá.

Odpovědi, které hledám jsou na následující otázky - jestli má smysl, se v takovémto vztahu rozcházet? Popřípadě, jak to udělat citlivě? Myslela tímto rozhovorem slečna B něco více? Nebo je to jenom moje kvílející ego? V případě že ano, jaká by byla adekvátní reakce? Jsem poměrně zásadový člověk, takže nevěra, či nějaké jiné společensky či osobně nepřijatelné excesy pro mě nejsou východiskem.. Rád bych u ní zanechal stopu takovou, že z mé strany by zájem byl.. na druhou stranu nechci onu pomyslnou hranici překračovat, minimálně dokud jsem takto "zadaný" (formálně jsme se před půl rokem rozešli, ale pořád spolu bydlíme a bohužel i občas spíme). Psát jí? Nebo to nechat volně..? Moc příležitostí se vídat nemáme.. Díky ještě jednou..
 
arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jediné, co mi z toho vyplývá, je to, že by ses měl se svou skoro přítelkyní rozejít, ale nech to až po Vánocích.

Já sama bych rozhodně nechtěla být s chlapem, co by o mně smýšlel jako o skoro přítelkyni a "bohužel se mnou spal". Mažeš jí med kolem pusy a to si nezaslouží nikdo. A ona to unese, neboj.

Zbytek si asi budeš muset vyřešit sám.

arrow
profile_image
MisterX
od 19. 12. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

děkuji za radu, tušil jsem, že se mi moc kladných odpovědí nedostane.. já ji med kolem pusy nemažu.. alespoň tedy ne cíleně.. o těch Vánocích mi to taky přišlo tak děkuji za tohle potvrzení

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to nemyslela nijak špatně, asi jsem to jen tak ostře napsala

Cituji MisterX: já ji med kolem pusy nemažu

No podle mě mažeš už jen tím, že s ní jsi, brzdíš ji. A brzdíš vlastně i sám sebe.

To asi budoucnost nemá, ale nech to až po těch Vánocích, teď je to fakt blbý. Vem si jen to, že po Vánocích si tím rozchodem bude moct projít sama, když bude chtít. Pokud by ses s ní rozešel teď, tak to bude muset hned vysvětlovat rodině, budou se vyptávat a budou to mít zkažený všichni. Třeba se na to někdo bude dívat jinak, ale tohle je můj názor.

arrow
profile_image
MisterX
od 19. 12. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

racionální chování to nejspíš bude.. takže dost pravděpodobně to nechám až po vánocích.. a co se těch signálů týče.. je to jen moje přání nebo to opravdu může mít nějaký podtext?

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Áčko kopnout do zadku a zkusit to s béčkem. Nějak nechápu to dilema z nadpisu. Plácat se v nefukčním vztahu s holkou, kterou vůbec nechceš a která by hlavně měla docházet k psychologovi, je správné a čestné? Čekáš, až ji zbouchneš a do té všeobecné harmonie zatáhnete ještě dítě?

Béčko nikdo neznáme, u vašeho rozhovoru jsme taky nebyli a doplňující otázky jí nepoložili, takže rozhřešení tady asi nedostaneš. Až se rozejdeš, tak uvidíš, jestli nějak zareaguje. Případně to na ni pak můžeš vybalit na férovku, že bys měl zájem.

arrow
profile_image
MisterX
od 19. 12. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

s áčkem je mi jasný, že je rozchod třeba.. spíš mi šlo asi o to přijít na to jak to udělat citlivě..

s béčkem jsem spíš právě chtěl slyšet nějaký ženský názor.. jestli to může být jen náhoda.. nebo je tam možnost něčeho víc.. alespoň okrajově.. konkrétní rozhřešení neočekávám..

kopaj: To dilema je hlavně z toho, že jak již naznačuji.. když se rozejdu se slečnou A a dám se dohromady se slečnou B moc "správné" to nebude.. ale nakonec je dobro a zlo jen úhlem pohledu, takže nejspíš to tak vnímám jen já..

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Neexistuje něco jako citlivý rozchod pokud slečna A je do Tebe zamilovaná. Pokud byste byli oba stejného názoru tj věděli byste,že to dál nemá cenu, potom by to bylo něco jiného. Myslím,,že bys měl slečně A vysvětlit, jak to vidíš a být k ní upřímný,že v tom vztahu nejsi spokojený a nevidíš společnou budoucnost. Prostě říct jí to slušně a na rovinu. U rozchodů asi nemá cenu chodit kolem horké kaše a používat milostrdné lži. I nepříjemné věci se dají říct slušně. Nemůžeš však čekat,že pokud se se slečnou A rozejdeš,že se s Tebou bude chtít vídat jako s kamarádem.

Co se týče slečny B....přijde mi,že to může být jen náhoda,asi by bylo potřeba víc kontaktu,aby se z toho dalo něco usoudit. Asi bych nejprve vyřešila situaci se slečnou A a časem uvidíš,zda se změní něco u slečny B. Řekla bych,že jediné správné je to,aby ses cítil dobře a neužíral se v nefunkčním vztahu. Předpokladám,že se slečnou B se nedáte dohromady hned poté co se rozejdeš se slečnou A takže to ve finale zase tak nesprávné nebude.

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak již bylo zmíněno, rozchod se slečnou A je asi evidentní.
Když to ale vezmu ze svého pohledu, nevím, jestli bych chtěla trávit svátky s někým, kdo jen čeká na správnou chvíli rozchodu. Asi by mě to pak ranilo více, kdybych se dozvěděla, že to byly Vánoce z nutnosti.
Taky počítej s variantou, že slečna B tě ve finále může odmítnou, protože ženský kolikrát nevědí co chtějí a nakonec nebude ani A ani B- což se stát může i nemusí.

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

S těmi Vánocemi souhlasím...taky mi přijde hloupé dělat jakože nic, všechno v pořádku a v lednu nebo po Vánocích přijít s tím,že je všechno špatně.....zvlášt,když si třeba užijete hezké Vánoce. To radši přistup k rozchodu teď pokud víš,že s dotyčnou svátky trávit nechceš.

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MisterX:

Jestli áčko z rozchodu chytá hysteráky a vyhrožuje sebevraždami, tak to citlivě nepůjde nikdy.

Okrajová možnost je tam vždycky, pokud tě neodpálkovala přímo. Akorát statisticky vzato většina holek, co s tebou zapřede hovor, to nedělá proto, že by v tobě viděla otce svých dětí.

Lidé se rozcházejí a scházejí, na tom není nic špatného. Ale ještě ses ani nerozešel s první a už řešíš co bude, až ti ta druhá hned skočí kolem krku. To mi přijde trochu předčasné, vzhledem k situaci.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já ti odpovím příběhem svého kamaráda...od 17-ti chodil s o dva roky mladší holčinou..on společenský, vtipný, vysportovaný, pěkný kluk...ona zapšklej bubák...kamkoliv ji vzal, tak se tvářila jako kakabus, strašně ho stahovala dolů, ubíjela...taky chtěl být "správný" , nakonec na nátlak jeho rodičů, kteří si ji bůhví proč oblíbili, tak si jí k sobě nastěhoval..no byli spolu skoro osm let...pak konečně našel sílu a rozešli se ....takovou proměnu jsem na nikom snad nikdy neviděla, on úplně rozkvetl, rozzářil se, teď má novou holčinu, která je živá a společnská jako on...zbytečně se osm let trápil v nefunkčním vztahu s holkou, co si celý vztah prostě vybrečela a on se bál jí dát definitivně kopačky....
Takže za mě rozhod a s tou druhou to klidně prubni, když to neklapne, klapne něco jiného....lepší být nějaký čas sám, než se trápit ve vztahu o ničem.

V první řadě mne napadlo, co asi nutí tak mladou a navíc perspektivní akční slečnu B myslet si, že když se rozejde se svým stávajícím přítelem, tak už "zůstane sama" !? Buď je tohle řčení dneska mimořádně v módě ( i zde na omla. se tenhle nešvar rozmohl ) , nebo ji vidíš moc růžově a ve skutečnosti má své chyby a mindráky ( ostatně, kdo nemá, že ) nebo to byla opravdu návnada, jestli se chytneš To nevíme, neznáme ji - pouze tvé smýšlení o ní.
Být "správný" v tvém případě k ničemu nevede, akorát brání tobě i tvé skoropřítelkyni najít si k sobě někoho vhodnějšího. A šťastný budeš patrně hned po rozchodu, bez ohledu na to, jestli to se slečnou B vyjde, nebo ne. Zkus to pak případně podat tak, ať si slečna B nemyslí, že ses rozešel "kvůli ní", to je dost nepříjemný pocit a na začátek nového vztahu se to moc nehodí.
A rozchod samotný ?

Cituji Jannnie: Myslím,,že bys měl slečně A vysvětlit, jak to vidíš a být k ní upřímný,že v tom vztahu nejsi spokojený a nevidíš společnou budoucnost. Prostě říct jí to slušně a na rovinu.

přesně tak. A pokud ten rozchod napoprvé tak úplně nevyjde, tak pak důsledně používat ochranu při sexu ( nedávno tu byl na tohle téma zajímavý deníček) .

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MisterX: s béčkem jsem spíš právě chtěl slyšet nějaký ženský názor.. jestli to může být jen náhoda.. nebo je tam možnost něčeho víc.. alespoň okrajově.. konkrétní rozhřešení neočekávám..

....opravdu velmi okrajově - vnímat poměrně dlouhý vztah jako problém, a nebýt schopný ho vyřešit, obecně příliš přitažlivé není. Podle mě by ses měl hlavně pochlapit a ne se "smiřovat s osudem". Promiň mi tu upřímnost, ale to je teda ultra vejšplecht.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V prvé řadě bych chtěla napsat, že konečně se tady objevil nějaký deníček, který má hlavu a patu a nemá milion gramatických chyb Jde vidět, že jsi přemýšlivý kluk a trošku mi je líto tvé situace, ale každej svého štěstí strůjcem.
V prvé řadě bych si promluvila se slečnou A. Ty ji třeba vnímáš jako pseudopřítelkyni, ale co její pohled na váš vztah? Nemyslí si náhodou, že spolu jste jako oficiální pár? Mi by to totiž na jejím místě přišlo, když bych s někým sdílela domácnost a ještě bych s ním trávila čas i v posteli. Klidně bych to udělala i před Vánocema, protože na rozchod neexistuje ideální doba ani ideální čas. Když by se se mnou někdo chtěl rozejít, tak bych byla ráda, kdyby to udělal hned a neměla bych růžový brejle. Pak bych si říkala - proč se se mnou kruci nerozešel před Vánocema, když stejně věděl, že se rozejít chce?
Rozchod bych ale udělala čistě jen kvůli sobě. Je možné, že slečna B si jen stěžovala (možná něco i vypila, ne?) a někdy člověk plácne nesmysly, jako že by chtěl rozchod, i když to tak třeba necejtila. Takže bych byla smířená s tím, že třeba svého přítele neopustí a nemusí hned jít do vztahu s tebou.
Já bejt tebou bych ji kontaktovala a pozvala ji někam ven.Štěstí se má jít naproti a trochu mu pomoct a nesedět doma se založenejma rukama a nečekat na spásu
Držím palce!

 

Váš příspěvek

Být šťastný? A nebo "správný"?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené